Zabava, smešne slike, video i ostalo.7 deo.

Губици у мрежи, два три добављача због тендера, да не праве проблем и улажу жалбе итд.
 
A nije mi jasno kad tako neko kaze da je eps u minusu jer uvozi struju,pa oni valjda naplate tu struju ne poklanjaju je narodu dzabe

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
jel realno da imas ovo misljenje i razmisljanje?
pa ne naplati to je i fora i problem a struja je placena kada je dobijena sa strane
2 glupa primera samo
koji su dugovi kod roma naprimer
ko placa ulicnu rasvetu a gotovo sve ulice svetle citavu noc(mada i to nije iskljuceno da nam uvedu)


tako isto ti je i nis u gubitku isti fazon

EPS je od 2013 godine krenuo sa gubicima,naravno cim su ga preuzeli ovi napredni
bivsi direktor epsa Grcic(pre ove funkcije direktor rudarskog basena Kolubara) drzao pecenjaru i zbog toga sto je u stranci postao direktor a blage veze nema sta je taj posao,a navodni je biznismen od 92'godine


tako ti je i NIS u gubitku isti fazon
ako si gledao seriju(film) Cernobilj,shvatices sta pricam
 
A nije mi jasno kad tako neko kaze da je eps u minusu jer uvozi struju,pa oni valjda naplate tu struju ne poklanjaju je narodu dzabe

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
U bre Barbi pa ti radis tamo valjda znas kakvo je stanje u firmi, znas da se uvozila po paprenim cenama pogotovo kad je vodostaj reka bio nizak.
Znas kakav kvalitet od uglja sto si kopao, neko kaze da se uvozi barzama i da ga nema dovoljno. Neko pise da ga ima dosta ali da je loseg kvaliteta.

Izvukle nas ove kise.

Gas se uvozio isto po ne bas povoljnim cenama.

Evo link od ems https://ems.energyflux.rs/#/dashboard

Odosomo u off totalni.
 
Tako gledano gubitak je uvek dal proizvodili ili uvozili a to o ceni mozemo samo da nagadjamo

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ma otkud mi mozemo da znamo sta oni rade,dali su uvezli,koliko i koliko to Kosta. Ja njima ne verujem nista,mozda ta uvezena kosta manje nego ona koju mi proizvedemo tako da vi sto znate sta pisete nemojte bas da budete 100% sigurni jer je tako bilo i sa kukuruzom i zitom ljudi su planirali da ode cena u nebesa a ono medjutim

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
to ko je sa cenom zitarica i ocekivanja 50din bilo cega je pravo da ti kazem komedija(pisao sam vec ko je na ovu susu i rod ako je imao dobar a malo mu bilo 40 din psenice a 37-38kukuruza sta reci)
a ako i ode jednom na 50 din sve ostalo ce takodje otici isto gore pa ce ti opet biti isto kao i sa cenom od 36din al jbg narodu objasniti

zvanicni podaci o uvozu i placanju cene kilovata se ne mogu lazirati i falsifikovati
 
pa sad pises ko dete od 12 godina
znaju se zvanicni podaci o svemu,mogu nama lupam nasi reci platili smo toliko i toliko primer madjarima za struju ali nece madjari lagati u svojim papirima
to sto oni klepecu u skupstini,na pinku,hepiju itd je drugo ali ovo nemozes lazirati
 
znaju se zvanicni podaci o svemu

lepo ti napisem ti opet isto
to sto cerupaju ne znaci da se ne zna jer svaki drzavni dinar mora da se napise,e onda ide cerupanje kad za semafor puknu cenu 200hilj dinara
pitanje je samo da li im verujes ili ne

pa tako imas Bakira Izetbegovica koji kaze(da ne trazim sad video)---za mene je 2+2-4 a hiljada+hiljada+hiljada je 300hiljada :haha:
 
Bilo je podatka po medijima koliko nas dnevno uvoz kosta.Bile su velike cifre.
A medijima treba verovati ? Ljudi shvatite da postiji armija ljudi koja se brine samo za rejting . Onom sajtu energiflux nije uopste za verovati . Price su bile kako se za Sv. Nikolu potrosi najvise struje . Bas sam pratio kad ono 20 decembra bila veca potrosnja . Lule sve se steluje . U budzetu preko milijarda E se ne zna za sta se trosi . Dacu ti primer a to ce i nama sledovati . Posle pada Mila koji je narodu govorio da su duzni 50% BDP , kada su ovi precesljali gle cuda duzni 105% BDP . Tako da i ti medjunarodni finansijski organi nisu merodavni uopste .
 
i sta si ti sad napisao Banat?
ono sto i pisem a to je da se zvanicni podaci nemogu lazirati

jednio ako ti mislis da smo duzni vec sada 50milijardi evradi a ne 35 sto je zvanicno
 
Lule ja radim na povrsinskom kopu na uglju i ugalj kopamo vise nego ikad, ove godine ce biti iskopana rekordna kolicina uglja od kad je otvoren kop 84 god i ti sad veruj da se uvozi nenormalna kolicina struje
 
Nazad
Vrh