Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Karalic je napisao(la):
peto1 je napisao(la):
Nemoj da gledas one plavuse sa pivom, vidis da se idevojkama krivi kicma, pazi na sebe :cao:
Ma ide zima , pa za grejanje... i menjam ovu moju jednu (40+) za dve upola...
@Karalic\Da ti nebude mnogo. :D
 
Pomaze Bog , da se i ja predstavim kucam ovde po forumu ko lud. Moj user name govori skoro sve o meni obradjujem 3 ha i imam stado od 20 ovaca ali otac nece da povecava ,mada se isplati gajiti ovce.Poluseljak sam.I fali mi jedan bingo ili 7. na lotou za jedan IMT ili john deera . :ppozdrav:
 
Pozdrav svima :ppozdrav:
@sumadinac - i meni isto fali , al slaba vajda,,nikako da "svinjski grip" otrese Mladjanom računar u toku izvlačenja , pa bi možda imali šansu :cool: :ppozdrav:
 
ček da vidim na teletekstu brojeve, mozda sam nesto i dobio a neobavesten sam :haha: :ppozdrav: Pozzzz svima :ppozdrav:
 
Uvaženi forumaši,
nema smisla, već sam od početka godine član foruma, a nisam se predstavio?! Slučajno sam nabasaona temu "da se prestave novi članovi", pa kažem red je.
Zovem se Laza, živim u Bgd., ali pošto potekao iz poljoprivredne porodice, a "čovek se uvek vraća svojim korenima", tako i ja, reših da se "rekreativno" bavim poljoprivredom (znam da to nije moguće, ali bar ću pokušati). Sada sam penzioner (od prošle godine otišao sa 56 - beneficije itd.) "Ranč", kako volim da kažem, se nalazi nadomak Bgd., opština Obrenovac (pozdrav forumasima iz okoline - "topalovic" i ostali), 5-6 ha zemlje, do sada davao u najam "na treći deo", tek da ne bude za džaba, a od sada ćemo da vidimo. Od mašina IMT 533, jednoosovinska prikolica, plugovi, drljača, kosačica, grabulje i još ponešto ostalo od pokojnog oca.
Planiram da proširim i oplemenim stado ovaca (sada 15-tak komada). Već napravljeni prvi koraci, kupljeno muško jagnje Virtemberga (otac mu šampion NS sajma 2009.), ubrzo sledi i jedna šiljega iste sorte, pa očekujem proširenje tokom sledeće godine.
Sve pohvale forumu za većinu tema. Za sada sam malo učestvovao, ali "biće dana za megdana" - prvo ovčarstvo pa onda ostalo.
Pozdrav svim forumašima i uspešno post-ovanje!
:D :ppozdrav: :sreca:
 
Evo i ja da se predstavim zovem se Ivan Mijatovic i iz Race sam kod Kg-a.
Bavim se pomalo poljoprivredom posto mi je zemlja blizu maltene sve oko kuce inace imam 15ha obradive zemlje.Pomalo kazem zato sto imam privatnu firmu koja se bavi proizvodnjom betonskih proizvda pa ne mozemo da postignemo na sve strane.
Inace imam 30 ovaca i nekoliko svinja, od mehanizacije imam IMT 542, rotacionu kosacicu, prikolicu, prskalicu, sve ostalo sto je potrebno za obradu zemlje.....

Pozdrav svima
 
Zelim samo da vas sve pozdravim i da vam pozelim svaku srecu i dobre prinose.

Nemam nikakve veze sa poljoprivredom, ali sam za nekoliko sati citanja ovog foruma naucio vise o selu nego za ceo svoj zivot i izuzetno mi je drago zbog toga sto ste oformili ovu online zajednicu na kojoj cete moci ne samo da poboljsate svoj rad, nego i da ljudima koji su u seoskim poslovima laici pokazete kako vas zivot zapravo izgleda.

Citacu forum i dalje, i ne zamerite ako se ponekad ukljucim sa ponekim neznalackim pitanjem. Ko zna, mozda cu jednom otici iz grada i pridruziti vam se, a svako znanje steceno ovde tada ce mi biti od koristi.
 
Opovo, Banat, 24 lanca radimo, 25 lanaca ne radimo (arenda). IMT560, IMT542. Uglavnom povrtarstvo: Beli luk, crni luk, bundeve, krompir, kukuruz secerac...
Iako sam prisutan odavno na forumu sada se predstavljam. Bolje ikad nego nikad.
Za sada toliko.
Pozdrav
 
@baca
Dobrodosao :ppozdrav:, slican interes i kod mene, s tim sto sada tek planiram da krenem. Beli luk. ::svaka cast:: Bicemo u kontaktu. ::super::
 
Pozdrav baca ,možda se i znamo pošto često nosim arpadžik u Opovo na pijace.
 
Dobro nam došli.Tako se brzo povećava članstvo da je već teško pratiti.U svakom slučaju,nadam se da ćemo jedni od drugih puno naučiti ili bar saznati ponešto novo i zanimljivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh