Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao ja sam Miki, iz okoline Pirota sam. radim u Tigar Obuci. Na poslu je haos. Zato zelim da pocnem da radim nesto privatno. ali jos nisam smisli sta da radim.
 
Pozdrav Miki i dobro došao, a u vezi smišljavanja šta ćeš da radiš, zavisi od dosta toga. Imaš li iskustva u nečemu, da li poseduješ zemlju ili možda neki objekat, imaš li nekoga uz koga možeš da učiš kako se nešto radi i sličnih stvari ima još. Verovatno ćeš i na poljoinfo forumu pronaći ponešto zanimljivo. :ppozdrav:
 
Prvo sto bih da uradim je to da vas sve na forumu srdacno pozdravim i da vam se predstavim!Moje ime je Sasa, rodom sam iz okoline Kragujevca a trenutno zivim na zapadu!Moja jedina zelja je da se vratim nazad za Srbiju da zapocnem sa porodicnim poljoprivrednim dobrom!Nadam se da ce mi clanstvo na ovom sajtu pomoci da nadjem pravi put!Unapred zahvaljujem na dobrodoslici, ako je bude bilo!Svaki savet dobrodosao!
 
Pa sumadija dobro nam došao na forum, to što si trenutno na zapadu, ti se može pokazati kao velika prednost pošto možeš videti šta se traži na tržištu i kakvi su trendovi. Pa ako se vratiš, možeš se baciti ovde na biznis. :ppozdrav:
 
prvo ces morati da gledas Bear Grylls-a(man vs Wild) da te obuci za prezivljavanje u Srbiji. :)


Svim clanovima zelim dobrodoslicu i da lepo saradjujemo na forumu ! :cool: :ppozdrav:
 
Zavaljujem se na dobrodoslici!Rece neko da moj boravak ovde moze dobro da posluzi kao merilo za dobar plasman nase robe iz Srbije ka Zapadu!To bi mi bila jedna od delatnosti ako bi se vratio u Srbiju,znaci proizvodnja i plasman robe na nase i Zapadno trziste!Ja sam u Srbiji rodjen i na Zapadu zivim neko vreme, tako da dosta dobro poznajem prilike u Srbiji i to veoma dobro!
Ovde, ako se ne varam ide sve!Vidjao sam sve i svasta a primeri za to su tresnje iz Ceske po ceni og 2.75€ za 500gr(5.25€/kg), maline iz Turske po ceni 3.25€ za 250gr(13€/kg) i da ne nabrajam!Naravno to su maloprodajne cena u supermarketima dok su cene na pijacama od direktnih poljoprivrednih proizvodjaca od 5 do 10% jeftinije.
Zelja za povratkom i pocetku nekog sopstvenog posla u Sumadiji pocejla je da se javlja od skoro!Ne znam koliko ste upoznati sa poljoprivrednim karakteristikama Sumadijskog kraja, pa bih vam hteo reci da je Sumadije najpogodnija za gajenje voca i povrca!Ljudi koji gaje zitarice, gaje za svoje potrebe a i oni koji se bave vocem i povrcem to rade bez primene agro-tehnickih mera, sto dalje donosi slabiji rod i manje prihode!
Ja bih, naravno uz savete vas svih koji su na forumu i uz pomoc vaseg iskustva(a vidim da je iskusnih mnogo)da zapocnem prvo proizvodnju povrca.U pocetku bih naravno zapoceo sa necim manjim cisto da se isprobam kako bi to islo i da li sam ja sposoban za tako nesto!Pa bih zato zamolio da mi neko da savet sta bi to neko zapoceo da je na mom mestu, kakvo zemljiste bi bilo poterbno, koja kultura ited, nadam se da ste shvatili moju zelju!
Unapred se izvinjavam na opsirnosti!
 
Zahvaljujem se kombajneru i ostalima na dobrodoslici!Ako vam smeta brzina kojom pisem, ja cu da malo usporim da biste mogli da procitate :haha: :haha: :haha:Pozdrav za sve vas uz iskrenu zelju za neki dobar savet!Pozdrav :cao:
 
Poz. svima zovem se Milija iz okoline Topole sam selo Vinca.
Vocarsko vinogradarski kraj!
Bavim se vocarstvom
sljive 500stabala
jabuke2500stabala
i malo tresanja 80stabala ove godine posadjeni
a malo i ratarstvom psenica,kukuruz,detelina livade...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh