Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pomaže Bog braćo!
Pozdrav Maestro tebi i svim dobrim ljudima!!
Moje ime je Branko Vukadinović, čovek sam koji je srcem vezan za selo, a trenutno živim u Novom Sadu.Imam nešto zemlje u Kuzminu, staru dedinu kuću i lepog placa oko kuće , jedno pola jutra.
Kao klinac sa 20 godina sam počeo sa plasteničkom proizvodnjom, ali zbog neimanja novca za nešto ozbiljnije sam se vratio kući, i tako završio u gradu OPET.No , ambicije i vizije su mi drugačije, i napuštanje sela ja lično vidim kao šansu za ljude koji vole i žele da žive na selu.Trenutno mi moji pomažu, oni su na selu, u penziji, a plan mi je da razvijem posao za početak sa pilićima, a posle lešnici....Krenuo sam sa 80 pilića u turnusu , na svakih mesec dana, imam obezbeđene kupce u NS i BGD, za sada mi lepo ide, moj posao je organizacija, nabavka, prodaja, a moji hrane.Takoreći, za sada obavljam posao iz grada.Staru kuću pripremam da se sa porodicom preselim za Kuzmin, jer sam ubeđen da ako se seljak dobro organizuje može da živi kao mali Bog.Ovde u gradu obični ljudi su svega željni, a tek će biti, da nekažem gladni.Uz našu pomoć, moji na selu svega proizvedu, i sve nam je to prilično zabavno, malo fizikalije(aerobika), al zato imamo svega.Al tek kada odemo na selo.Živelo selo, živela priroda, vraćajte se ljudi na selo, nema budućnosti u gradu, i pravog života.Eto toliko o nama.... :ppozdrav:
 
Pozdrav svima ,zovem se Dragan.Nisam se dosada bavio poslovima na selu,zemlju koju imam je obradjivao moj otac dok je bio ziv(oko12ha u brdskom podrucju).Imam neku osnovnu mehanizaciju,pa neznam u kom pravcu da krenem,dali je to ovcarstvi jer imam plasman(brat ima kafanu i kolje 2-3 dnevno)ili vocarstvo ili nesto trece.Po struci sam ing.masinstva, tako da mi je svaka informacija dobro dosla.Cini mi se da je ovo pravo mesto za to.
 
brankovrdnik je napisao(la):
Pomaže Bog braćo!
Pozdrav Maestro tebi i svim dobrim ljudima!!
Moje ime je Branko Vukadinović, čovek sam koji je srcem vezan za selo, a trenutno živim u Novom Sadu.Imam nešto zemlje u Kuzminu, staru dedinu kuću i lepog placa oko kuće , jedno pola jutra.
Kao klinac sa 20 godina sam počeo sa plasteničkom proizvodnjom, ali zbog neimanja novca za nešto ozbiljnije sam se vratio kući, i tako završio u gradu OPET.No , ambicije i vizije su mi drugačije, i napuštanje sela ja lično vidim kao šansu za ljude koji vole i žele da žive na selu.Trenutno mi moji pomažu, oni su na selu, u penziji, a plan mi je da razvijem posao za početak sa pilićima, a posle lešnici....Krenuo sam sa 80 pilića u turnusu , na svakih mesec dana, imam obezbeđene kupce u NS i BGD, za sada mi lepo ide, moj posao je organizacija, nabavka, prodaja, a moji hrane.Takoreći, za sada obavljam posao iz grada.Staru kuću pripremam da se sa porodicom preselim za Kuzmin, jer sam ubeđen da ako se seljak dobro organizuje može da živi kao mali Bog.Ovde u gradu obični ljudi su svega željni, a tek će biti, da nekažem gladni.Uz našu pomoć, moji na selu svega proizvedu, i sve nam je to prilično zabavno, malo fizikalije(aerobika), al zato imamo svega.Al tek kada odemo na selo.Živelo selo, živela priroda, vraćajte se ljudi na selo, nema budućnosti u gradu, i pravog života.Eto toliko o nama.... :ppozdrav:
E to majstore to je pravo predstavljanje,dobro dosao. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav svima
Zovem se Milan, iz Smedereva sam i bavim se vocarstvom.
Vecinom jabuke, kruske i breskve. Na relativno maloj povrsini (oko 1,5 hektar)
Toliko za sada, forum ima dosta informacija, pa se nadam obostranoj koristi i saradnji.

Milan Stefanovic
 
Rale 83 je napisao(la):
savoris je napisao(la):
milica je napisao(la):
"Mislim sta reci" :cool:
već si rekla dovoljno ::lose::
Polako savo vidis da je opet mestanin beograda , kako bre uvek naletis na njih :haha: :haha: :haha:
e a da ja tebi dočaram ovo u mojem okruženju

udješ ti u neku bosansku kafanu-birtiju i kažeš ''mislim šta reći'' , ajde da pogadjamo koliko bi sekundi prošlo dok ne dobiješ šaku u nos :haha: :haha: :haha:
neke naravi se jednostavno razlikuju i ja ili neko iz nekog drugog ''svijeta'' jednostavno ne razumije šta je tim pjesnik htjeo da kaže i može nedaj bože pogrešno da shvati


a pogledaj post iznad moga kako se čovjek lijepo predstavio ::svaka cast:: čak i više nego što treba , nemoraš reći adresu i broj , dovoljno je reći ime i čime se baviš i neizbiježno dobar dan ili .............................
 
poz ljudi ja sam na ovome forumu od avgusta al sad kazu da moram da se prestavim
zovem se milan i iz okoline sremske mitrovice sam :)))))
 
мислим да је ред мада са великим закашњењем( не стижем од обавеза у АПС, ЈЕР СЕ ИДЕ СА САСТАНКА НА САСТАНАК ,ПИСУ СЕ ДОПИСИ КОЈЕКАКВИМ ИНСТИТУЦИЈАМА ОПС ВЕЛИКА СЛОВА ИЗВ... чланство у националној Боровници, представник винара и воћара из жупе, пишем статут за нову Задругу итд да се неоправдавам да се и ја представим јер није коректно према осталим члановима.Бавим се узгајањем култивисане боровнице-основна делатност, имам воћњак шљива и сада планирам да посадим или трешњне или кајсије а можда и крушке донећу одлуку до јесени, виноград за своје потребе, иначе производим ракију од 79год али не комерцијално (можда од ове год).Не бавим се ратарством јер нам је велики део земље већ годинама ( земља 1 класе)под водом а ту имам велике површине , и то никога не занима вец само плаћај порез.од механиѕације имам ферђу и много прикључних машина потребних за воћарство а понос ми је мулчар сопствене израде који ми много помаже.породичан цовек(59 год) син 30 год свеже ожењен.не знам ста бих више од тога да вам дам осеби питајте ста вас занима .поззззззззззззз
 
Pozdrav svima iz Backe Topole! Zovem se Čaba. Proučavam forum vec 5 sati,mislim da je krajnje vreme da se predstavim. Izuzetno mi se sviđa forum(svaka cast urednicima), tema bezbroj, clanovi me-unarodni, itd. Nedavno sam počeo sa poljoprivredom, imam dosta pitanja. Što ne nađem, pitaću.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh