Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima, zovem se Zoran iz Loka (mesto pored Titela), bavim se pripremom za stampu a honorarno poljoprivredom. Obradjujem oko 110 lanaca, sa bratom i caletom. Od mehanizacije posedujemo: IMT 539, Mahindra 475, Deutz 7506, Belorus 952, kombajn deutz 2680 i ostalu pratecu mehanizaciju. :cao:
 
dobro dosli :ppozdrav:nadam se da ce te steci nova iskustva ovde i da ce te unapredit vasu proizvodju i da ce te resiti vase probleme i nedoumice sve najboljenovi a i starima zelim sve najbolje :ppozdrav: :D :cao:
 
pozdrav svima koliko vas ima,nadjoh malo vremena da se predstavim ko sam i odakle sam pa ovako,zovem se zicko,82 god.,iz jagodine sam poljoprivredom se bavim vise iz hobija nego za ozbiljno ali kako idu luda vremena nije zgoreg imati jedno zdravo i dobro domacinstvo na selu,inace od mehanizacije posedujem imt-539 sa kabinom 84g.prvi vlasnik,tanjiracu,sunce,dubravinu kosu,drljacu,plug,goldoni frezu i to je to,za sad,upravo planiram da kupim i u pregovorima sam za kupovinu jednog ursusa 355 cisto malo da pojacam mehanizaciju,veliki pozdrav za sve ljude dobre volje i dobrih namera :cao:
 
Još jednom pozdrav svima, Dušan iz Novog Sada, ne bavim se poljoprivredom već potpuno drugim stvarima. Na forumu sam iz edukativih razloga, a i došao sam do nešto zemlje na Kelebiji, za koju se razmišljam šta da radim tj. da li da je ponudim drugom arendašu zbog problema sa naplatom ili da je prodam, pa mi je svaka informacija na temu kretanja cene zemlje i zakupa, pogotovo načina obračuna ako se ne radi o fiksnom iznosu dobrodošla.

Inače nisam znao da ovakav forum postoji u Srbiji, prijatno sam iznenađen, zato samo napred.... : :D
 
Dobro vece! Nenad iz okoline Aleksinca! 31 godinu imam i pre nekih godinu dana sam resio da se bavim svinjarstvom, poceo sam sa onim sto sam nasao u oborima, ali nisam zadovoljan rezultatima pa sam krenuo da lutam internetom i naleteh na vas sajt! OK ste svi! Ja cu kao pocetnik u svemu ovome mozda malo vise zapitkivati ali nadam se da mi necete zameriti! Pozdrav svima!!! :ppozdrav:
 
Pozdrav svima !
Vidim daje obicaj da se novi clanovi predstave forumu sa kratkom "biografiom " sto cu uraditi ija.
Ime mije kao sto se moze procitati Neo,imam 45 godina iz okoline Kosmaja .Bavim se stocarstvom i ratarstvom ,to mi je osnovno zanimane.Posedujem gotovo celokupnu mehanizaciju za obavljanje iste.Oblasti interesovana su mnogobrojne baveci se istim steko sam ozbiljno iskustvo,kako u teoriji tako i u praksi.Na forumu cu pokusati da budem aktivan u cilju unapredjenja istog.U tom cilju uzecu za slobodu sebi da se kasnije obratim i urednistvu foruma .
Zasad toliko u ovim jutarnjim casovima.
 
Nemam običaj da svakog dana pozdravljam nove članove ovog našeg društva i virtuelne 'kafane', te ću ovoga puta to da uradim :cao: Još nešto, ne možemo nikog naterati da stavlja tačne podatke o sebi ali bi bilo lepo ako ništa drugo bar lokacija ili mesto gde živite da bude tačno. Kasnije kad se vode rasprave a naročito o cenama naših proizvoda ili nečega drugog ne znamo gde je ta cena o kojoj član govori/ da li je u Tasmaniji ili u Srbiji/. Eto recimo moj komšija sa Kosmaja ne reče iz kog mesta je tačno. Nemojmo se stideti da napišemo časna imena svojih sela jer su ona NAŠA. A ako ništa drugo ostaće nam bar imena tih sela koja nestaju.
 
cukaneca je napisao(la):
Nemam običaj da svakog dana pozdravljam nove članove ovog našeg društva i virtuelne 'kafane', te ću ovoga puta to da uradim :cao: Još nešto, ne možemo nikog naterati da stavlja tačne podatke o sebi ali bi bilo lepo ako ništa drugo bar lokacija ili mesto gde živite da bude tačno. Kasnije kad se vode rasprave a naročito o cenama naših proizvoda ili nečega drugog ne znamo gde je ta cena o kojoj član govori/ da li je u Tasmaniji ili u Srbiji/. Eto recimo moj komšija sa Kosmaja ne reče iz kog mesta je tačno. Nemojmo se stideti da napišemo časna imena svojih sela jer su ona NAŠA. A ako ništa drugo ostaće nam bar imena tih sela koja nestaju. Upravu si Neo, Dobro nam dosao i zivio. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Zahvaljujem se na iskazanoj dobrodoslici !
Izneta je i jedna ,pretpostavljam,manja primedba na moju lokaciju,da bi trebalo davati konkretnije mesto zivljenja zbog buducih diskusija o cenama.
Kosmaj po pitanju cena predstavlja "centar"jedne oblasti .U koju spadaju sledece opstine :Mladenovac,Arandjelovac,Lazarevac,Barajevo,Sopot i rubni delovi Vozdovca i Grocke.To jest oko 20 km u poluprecniku od Kosmaja. Cene gotovo svih poljo. proizvoda se razlikuju minorno,iz razloga sto ako se radi o pijacnoj robi,pijacni dani su u razlicitim danima u nedelji.Ako se radi o robi za otkup uticu neki drugi faktori pre svega monopol i udaljenost od otkupnog mesta.
Tako da je nebitno dali zivim u Kovacevcu,Ranilovicu,Arapovcu,Manicu,Zucu ili pak Ralji.
Sa Postovanjem!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh