Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozrav svima! Evo ja poslao nekih 15 poruka a nisam se još ni predstavio " Izvinjvamo se mnogo se izvinjavamo ". Zovem se Janko , 29 god. , iz St. Pazove po zanimanju sam mašinski tehničar , radim u fabrici Nestle kao kompresorista a poljoprivredom se bavim čisto iz hobija , zemlje imam nešto malo u saksiji ali radim oko 7kj zemlje mojih roditelja,sadim uglavnom pšenicu,kukuruz i soju od ove godine i pasulj, prošle godine zasadio sam nešto malo lešnika ali mrka kapa em mi pokradoše em ona suša tako da sam lešnike batalio ::vadjenje_repe:: :cao:
 
Pozdrav svima.
Ja se zovem Bojan,dolazim iz Šida,drzim par krava,svinja,prasica,bravaca,teladi,junica,bikova,dakle svega po malo,a sad bih hteo da zapocnem i tov pilica i to iskljucivo za sebe.
Prodajem racunarske delove,aktivno idem u teretanu,pa mi je potrebno puno hrane,a neisplativo mi je kupovati 1kg belog mesa na pijaci za 400 dinara,pa sam zato odlucio da sam sebi hranim pilice,kako bih ustedeo svaki dinar.
Nadam se da cete mi pomoci kako bih sto bolje natovio pilice Vasim savetima,malo kasnije cu postaviti pitanja u odgovarajucem podforumu.
Hvala.
 
evo posto me moderator zamolio, da se malo predstavim
ja sam d., iz subotice
volEm zemlju, al' je eto, sticajem okolnosti,(TRENUTNO!) nemam :)

i ranije sam citao sta pisete,ima zanimljivih podataka (a i misljenja), pa reko' da vam se malko pridruzim :)
 
Dobar dan... Evo i ja da se predstavim...Ja sam Nenad. Po struci dipl.ing. poljoprivrede.

Volem zemlju i poljoprivredu i naravno jedinu delatnost u ovoj nasoj zemlji u kojoj jos ima prostora za pocetak novog biznisa :)

Na ovom forumu sam procitao mnogo zanimljivih i korisnih stvari, pa reko aj i ja da se uclanim da malo popricam sa vama :)
 
Pa kako i red nalaze da se predstavim . Puno pozdrava S`JUGA Srbije, Ovo je prava stvar, pre nego sto sam se i registrovao mnogo puta sam kao gost skidao slike,savete,recepture itd. A sada mi je cast da postanem deo jedne price. Puno pozdava svima . :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dobro dosli svi novi :ppozdrav: obicaj je pri predstavljanju reci i svoje ime itd. ::namigivanje::
 
Pozdrav svima evo da se i ja predstavim ja sam Goran iz Srpske Crnje , bavim se zemljoradnjom i pomalo stočarstvom trenutno obrađujem 15ha zemlje. Pratim ovo vaše druženje već duže vreme pa samim tim sam i ja rešio da se priključim i da pomognem nekome ako mogu sa mojim skromnim znanjem i iskustvoma a ujedno i da čujem nešto novo i naučim. Živeli !!!!!
 
Ja sam se vec predstavila, ali ajde sad i ovde u caffe-u... :D

Vec neko vreme pratimo suprug i ja ovaj forum pa smo resili da se pridruzimo. Trenutno zivimo u Beogradu ali planiramo da se preselimo na selo i pocnemo da se bavimo poljoprivredom. Ako sve bude uredu oticicemo na kosmaj i baviti se stocarstvom. Posto nikad ranije nismo ziveli na selu i nikad se nismo bavili poljoprivredom, sada prikupljamo sto je vise informacija. Neko teoretsko znanje imamo, moj muz daleko vise nego ja, sa obzirom da je on vet. tehnicar po struci, mada se nije bavio njome... Studirali smo stocarstvo dve godine, ali nismo zavrsili..... I to bi bilo to o nama.... Nadam se da necemo imati previse glupih pitanja.... :sta: :sta:
 
Pozdrav svima.
Dolazim iz Hrvatske okolica Zagreba.
Bavim se poljoprivredom nesto malo i stocarstvom jos manje :haha:

Nego da vas pitam,ima tu gdje tema za neke skripte ili tako nest?
 
nju-viliđ je napisao(la):
Pozdrav svima.
Dolazim iz Hrvatske okolica Zagreba.
Bavim se poljoprivredom nesto malo i stocarstvom jos manje :haha:

Nego da vas pitam,ima tu gdje tema za neke skripte ili tako nest?

Imaš po skoro svim podforumima temu literature pa vidi šta ti treba.
 
Zdravo svima!

Pratim ja vas vec neko vreme - super sajt sa mnogo mnogo informacija i vidi se da ima ljudi koji znaju mnogo vise ode mene o poljoprivredi - pa rekoh ajd da se i ja registrujem.
Cesto mi treba neki savet pa odsad znam gdije da pitam.

Vratio sam se kuci iz inostranstva pre 3 godine jer mi je otac ostao sam, tesko bolestan. (pa sam morao ali nije mi zao ipak je porodica najvaznija stvar ) Otac nazalost nije vise tu da me savetuje.
Mlad sam covek, od oca mi je ostalo 7.5 jutara zemje ukupno imam nekih 10-11 jutara. Znam, nije mnogo ali treba nesto da se radi da se zivi. Uglavnom sejem kukuruz, kokicar, tako pa sledece godine planiram psenicu ili jecam... Uglavnom gledam da postignem sto bolje rezultaze.

Od mehanizacije imam sve samo nemam kombajn za kukuruz i pressu sto mi fali.

Pre 2-3 godine smo drzali nekoliko junadi ali sad se ne isplati bas pa smo prestali, imamo svinje 10-20 komada plus krmace 2-3 komada uvek i naravno zivinu. Sad uglavnom prodajem prasice i kukuruz - tako mi se vise isplati zasad.

Inace sam iz okoline Zrenjanina, bavim se popravkom komjutera i ucio sam programiranje.
Sad ako neko ima neki problem donese kompjuter i ja ga popravim ako je moguce ili kazem sta treba menjati, dajem savete, instaliranje i tako. Ponkad bane i neki dobar posao. (ako vam treba pomoci potrazite me slobodno)


Nisam ni bogat ni siromasan, ne plasim se posla i ne stidim se uprljati ruke - ehh to bi bio to ukratko :)
 
postovanje svima,ja sam jedan mali stocar iz curuga imam 22 god i studiram mediciinu u novom sadu.super je ovaj forum :D dosta korisnih stvari moze da se vidi ovde..pozdrav :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh