Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo da se predstavim kao novi član vašeg/našeg foruma.Ime mi je Tibor Sekereš,Novi sad-telep.Držim ČINČILE cca.10god. za svoje potrebe i ljubavi prema ovim lepim,korisnim, umiljatim životinjama.Pozdrav svim kunićarima.
 
Poštovanje,
proizvođač sam mente, zainteresovan i za proizvodnju ostalog lekovitog bilja...
 
pozdrav forumasima :cao:
prvi put sam sa vama i imam konkretno pitanje. vrlo cesto u pisanim medijima, a bogami i u izgovoru, nailazim na vrstu jabuke granny smith. odranije znam za jabuku green smith.
da li je to ista vrsta jabuka?! :sta:
 
Помаже Бог, поздрав свима,

Зовем се Слободан, налазим се у Стишкој равници (између Пека, Млаве, Мораве и Дунава).
Најближе веће село нам је Пожаревац. Бавим се између осталог, поред механике, и пољопривредом. На пољоинфо форум сам долазио повремено као гост и посматрач, али ево скоро сам одлучио и да се региструјем и узмем учешћа у дискусијама и дружењу са вама.

Живели :ppozdrav: :cao:
 
Srdačna dobrodošlica svima :ppozdrav:
@ Стужанин
Al će Kombajner da se obraduje dobio je još jednog zemljaka :ppozdrav:
 
elizabetbenet je napisao(la):
pozdrav forumasima :cao:
prvi put sam sa vama i imam konkretno pitanje. vrlo cesto u pisanim medijima, a bogami i u izgovoru, nailazim na vrstu jabuke granny smith. odranije znam za jabuku green smith.
da li je to ista vrsta jabuka?! :sta:

Kolilo znam postoji jedna vrsta zelenih jabuka Granny smith a i nisu nešto volim drugačije jabuke.
2dangwi.jpg

:cao:
 
@meeker
hvala mnogo :)
ovako naizgled mi se cini da je to ista vrsta.
voljela bih, ako bi neko mogao da mi objasni sta sada, nakon prezimljavanja, treba da uradim sa grmovima ruzmarina i lavande? da li im treba neki poseban tretman ili je dovoljno samo okopati?
 
Pomaze Bog ljudi,
Ja se svima izvinjavam, pisao sam nesto na forumu a nisam se ovde predstavio, zaista lepo i korisno pravilo.
Ja sam poljoprivrednik-hobista, kako me je kategorizovala vlada, iz okoline Kragujevca sam, tacnije opstina Knic selo Becevica.
Bavim se svacim po malo jer sam u poljoprivrednim poslovima relativno nov. Ranije sam ziveo i radio u Kg, imao svoju firmu tamo napravio kucu, itd... Sada sam u Becevici napravio kucu i pomocne objekte i pokusavam da kupim nesto mehanizacije(sada uzimam sta mi treba od brata ali nije to to) Pokusavam da se bavim svinjarstvom, odnosno gajenjem prasica do 30-tak kilograma koje prodajem lokalnim tovljacima ili pecenjarama. Za sada imam 10-tak krmaca rase pijetren-hemsir i veprove ciste pijetrene pa u takvoj kombinaciji prilicno uspesno proizvodim prasice. Hranu za odrasle svinje proizvodim sam a za prasice kupujem gotove smese.
Pre par godina sam napravio i jednu malu susaru za voce i povrce (kapaciteta 1500 kg sljive za 24 h) ali to radim po malo jer zaista nemam vremena, neko mozda zna ali za ostale da znaju veoma je tesko formirati poljoprivreno domacinstvo "na livadi" odakle sam ja poceo.
Sada sam malo cesce na forumu i ovde sam zaista nasao korisne informacije o mnogim temama. Trudicu se da budem redovniji jer mi je svakovrsna pomoc znacajna.
Jos jedan put se izvinjavam za preskakanje procedure, za forum ::svaka cast::
pozdrav Pamta
 
Novim članovima ovog foruma dobrodošlica, a starim, da se ne osete zapostavljenim, pozdravi!

:ppozdrav:
_________________________________________________
 
nova sam na sajtu,ako moram da kazem par reci o sebi kazacu. :bravo: bavim se tovljenjem pilica sto mi ide onako osrednje jer svaki dan ucim na greskama ali guram mesecno otprilike oko200 komada,gajim rasnu zivinu a najvise volim leghorn i somborsku kaporku,volim bastovanstvo i sve sto se tice cveca jednom recju volim poljoprivredu dok moj suprug se bavi obredom zemlje i zadrugarsvom ...... :bravo: toliko za pocetak :cao:
 
Postovanje...
Kao sto red nalaze ja bih da vam se predstavim....
Zovem se Ivan Radojicic iz Ivanjice, trenutno studiram u Novom Sadu poljoprivredni fakultet. a istovremeno se i bavim i poljoprivredom. Uza delatnos, je proizvodnja krompira i malina, na zavidnim povrsinama.... Nadam se da cu nesto novo nauciti na ovom forumu!!! :veseljak::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh