Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav iz Nisa! Bavim se uzgojem kalifornijskih glisti i glistenjaka 13 godina. Predsednik sam Udruzenja proizvodjaca i potrosaca organskog djubriva humusa glistenjaka kalifornijskih glisti "Bio-humus" Zaplanje - Niska Banja, koje je formirano 11.03.2009. godine kao prvo i jedino u Srbiji. Spreman sam na saradnju i diskusiju obostrano, takoreci svstrano.
 
aaaaahhhaaaa .... :ppozdrav: .....moze al ako je kajsija.....da se zagrejemo za pocetak prolecnih radova.... :haha:
 
izvinjavam se sto se nisam odmah predstavio. Ja sam Jovan iz Backog Gradista, to je malo selo nekih desetak kilometara udaljeno od Beceja. radim sa 12 jutara, ursus c-355. inace sam zaposlen na privatnom gazdinstvu gde se radi sa oko 500 hektara zemlje.
 
Zovem se Milivoj Radojčin, rodjen sam 1982. godine. Iz Idjoša sam, to je malo selo kod Kikinde. Trenutno živim u Novom Sadu, a radim na Poljoprivrednom fakultetu. Počeo sam da se bavim proizvodnjom lekovitog bilja. Hoću da osnovna vrsta koju ću uzgajati bude neven.
 
Evo primice se vreme kada cemo biti angazovani maksimalno na njivama i u plastenicima.Ja imam narucen rasad cerija za plastenik a na ostatku njive cu saditi papriku i ljutu papricicu.Povrsina njive je 60 ari. Nadam se da cu se snaci, jer je suprugu i meni ovo prvi susret sa povrtarstvom.Imanje se nalazi u Natalincima.Pozdrav svim clanovima foruma.
 
Svim novopristiglim članovima Foruma dobrodošlica i uspešno post-ovanje. :ppozdrav:
_________________________________________________
Naravno, u povodu jučerašnjeg Praznika žena, specijalno za dame :cvetic:
 
Kish mani se.... Kad tebe iza baste neka idu oni kojima je vreme.... A mi cemo ipak doci na rakiju ...... Kako kaze Bob ..... :haha: .... :ppozdrav:
 
Pozdrav svim clanovima foruma. Evo i ja da se predstavim.
Rodjena sam Nislika, ali sam igrom slucaja nasledila dedinu kucu u okolini Knjazevca i evo vec druga godina kako smo suprug i ja u selu, okruzeni prelepom prirodom, ali i izuzetno plodnom zemljom timocke krajine. Inace, odgajamo rotvajlere, zbog kojih smo i pobegli sto dalje od gradskog zagadjenog prostora.
Obzirom da u zemlji Srbiji prosecan stanovnik tesko sastavlja kraj sa krajem ako sve mora da kupi, resili smo da se pored odgoja pasa bavimo jos nekom dodatnom delatnoscu koja ce da nam obezbedi zdravu hranu. Razmisljamo da gajimo kunice i koze, a ja sam zaljubljenik u bastovanstvo i prosle godine sam se bavila i povrtlarstvom na oglednoj povrsini od 10-tak kvadrata gde sam posadila sve sto sam mogla da pokupim po komsiluku a sto se jede. Najbolje su rodile tikvice (kao da je to neko cudo), ali imali smo i paradajz i paprike i mladu salatu, luk, sargarepu, lubenice... Za mene asfaltsko celjade sve je to bilo ravno naucnoj fantastici tako da sam se radovala svakom plodu koji sam ubrala.
Kucu i okucnicu kao i pomocne zgrade jos uvek renoviriamo koliko nam to novcana sredstva dozvoljavaju, a odusevljena sam ovakvim forumima gde mogu da pokupim informacije od ljudi koji svoje znanje zele da podele sa drugima.
Toliko za pocetak od mene i :ppozdrav: za sto duze druzenje.
 
Pozdrav za sve na forumu, zovem se Milan Vidakovic, imam 26 godina, zivim u selu Slavkovica, koja se nalazi u podnozju planine Rajac,(mozda ste culi za "Kosidbu na Rajcu"), opstina ljig. Bavim se stocarstvom(ovce, svinje), malo pcelarstvom, gajim ukrasnu zivinu(paunovi, fazani...) i po malo ratarstvom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh