Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Kod mene ovo motorče uvek pali od prve i ima toliko precizan gas da je to čudo.
Vrlo sličan kao na DMB slap i tomos pumpi..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kod mene je 1412p ikod mene pali na prvu samo sto rucicu gasa nesmem da pustim odmah se ugasi ima drugar kadicu videcu sa njim da ga malo okupam.:osmeh:
 
Kazne su bile tri iako je policajac pisao samo jednu,za neregistrovao vozilo.Kanncelarijiski činovnik me je proverio u bazi i utvrdio da ne posedujem A kategoriju.A treća je upisana da sam upravlja motorom i da se nisam zaustavio na nekoj adresi na kojoj nisam bio.Verovatno im je neko pobegao pa su mene upisali(to je trebalo da se dokazuje...),ili su me negde iz daljine videli a adresu su napisali koju su mislili.
Sudija je bio razuman čovek pa mi je objasnio da me sleduje 20 bodova i oko 100000 dinara kazne ali najgora stvar u svemu je što još jedan prekršaj ode dozvola što znači bar tri g od tog dana ne bi smeo ni traktor da vozim e tu me je zaledio.
Dve mi je kazne spojio u jednu kao produženi prekršaj a jednu me oslobodio,tako da je kazna bila 20000 din,6 bodova i obečanje da se nećemo više gledati zbog motora.
Najviše mi krivo što sam išao sa kopanja ,nosio sam motiku, čizme ,bio mokar od rose nikad kroz centar nisam prošao uglavnom pređem put ili malo po asfaltu dok ne uhvatim atar ali džabe policajac nije imao razumevanja.
Jbg, sad prodas meni taj da se ja malo vozim po ataru, dok mene ne nahvataju za opremu...
 
Ideš u Motoring u Knjeginje Zorke ulicu u BG ,tamo imaju ugovor kao ovlašteni zastupnici Tomosa i imaju celu bazu podataka,samo im daš saobraćajnu i dobiješ papir na kome piše sve po tome neko može sa AM a neko mora A kategoriju.
 
Треба ти напред држачи за предњи и задњи точак који се шрафе у под. Да висина буде до пола точка. Или погледај на кп имш нове приколице за превоз мотоцикла па копирај.
 
Монтоја, ево ти сајт једне америчке фирме која се бави том опремом за превоз мотоцикала на приколици, па се "инспириши" њиховим производима да направиш сам шта тио одговара.

https://www.condor-lift.com/shop/
 
Ja sam stavljao na centralni stender pa preko sedista neki karton ili gumu i dobro stegnuo spanerom da ga pritiska podu, stoji lepo, ne mrdne nigde.
E sad nemaju svi takav stender, vozio sam i sa onim jednim na jednu stranu sto ide pa vezao sa dva spanera, stoji ali mi nekako nije sigurno.
Ne treba mi cesto pa nisam razmisljao o tome, mogao bi se napraviti neki "drzac" za tockove.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ljudi jel ima neko ideju kako da resim ovaj glupi problem?
Ovo nije fabricki cilindar vec je kit, i konus sa fabrickog auspuha ne lezi dobro tu, slinavi ulje non-stop a vetar ga onda nosi pravo na patike!!
Imam i drugi auspuh, probao sam ali isto.
Uporedjivao sam konus sa fabrickog cilindra i ovog, ima razlike, na ovom je malo manji vidi se.
Airsal je cilindar, nije kineski.
Nesto razmisljam, da odsecem konus sa auspuha napravim dobar dihtung i na ravno da lezi na cilindru?
24fa4c81708d4c35118a2ca21792fe44.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deki, kuglasti deo na auspuhu ti ima neku nepravilnost pa ne leži lepo u konusu cilindra.
Nemoj samo previše pritezati te vijke da ne oblazneš u aluminijumu, posle tek neće dihtovati. Možda si već malo povukao navoj pa sad i nemožeš da dovoljno pritegneš.
Ja sam tu uvrnuo brezone, pa kuglu auspuha pritežem navrtkama, tako ne rizikujem oštećenje na navoju cilindra.
Mislim da ti prirubnica sa dihtungom nije dobra ideja iz više razloga..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Dobri su navoji...
Smirglao sam konus auspuha da bi bolje legao ali nisam postigao nista.
Palo mi na pamet da bi mozda moglo lepo da se ocisti i zalije tecnim metalom skroz u krug.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Погледам сличке и таман да радосно питам "Где си код нас наш'о "Кабовог" клона!?", кад оно приметим да си из РС. Онда знам одакле ти.
 
"Хонда Супер Каб" и сви њени наследници са "андербоун" концепцијом - то су копирали и клонирали и остали из јапанске велике четворке мото компанија и потом десетине и десетине знаних и незнаних кинеских фабрика.

Него, вешто си кацигом сакрио леву страну гувернала, па не могу да видим - је л' ти моторин са полуаутоматским мењачем, тј. нема ручицу квачила? Јеси ли се навик'о на ту фору?
 
"Хонда Супер Каб" и сви њени наследници са "андербоун" концепцијом - то су копирали и клонирали и остали из јапанске велике четворке мото компанија и потом десетине и десетине знаних и незнаних кинеских фабрика.

Него, вешто си кацигом сакрио леву страну гувернала, па не могу да видим - је л' ти моторин са полуаутоматским мењачем, тј. нема ручицу квачила? Јеси ли се навик'о на ту фору?
Jeste poluautomatik, posta ima ovakve motore i kupi moj komso prije 3 godine nov i meni se dopao. Probao malo i mjenjac sam s lakoćom naucio saltati. Imao Tomos a35 sprint, skupim Kes i njega prodam i odlucim da kupim ovaj moped! Presao sam u zadnjih mjesec dana otkad ga imam 600 kilometara i prezadovoljan sam😁. Potrosnja 2,2 litra na 100km sto je super!
 
Jeste poluautomatik, posta ima ovakve motore i kupi moj komso prije 3 godine nov i meni se dopao. Probao malo i mjenjac sam s lakoćom naucio saltati. Imao Tomos a35 sprint, skupim Kes i njega prodam i odlucim da kupim ovaj moped! Presao sam u zadnjih mjesec dana otkad ga imam 600 kilometara i prezadovoljan sam😁. Potrosnja 2,2 litra na 100km sto je super!
Koja mu je max brzina?
 
Presao sam u zadnjih mjesec dana otkad ga imam 600 kilometara i prezadovoljan sam😁.
Само буди пажљив са разрадом у првих две 'иљаде километара, да га не форсираш, јер су сви кинески клонови те машине на акање без разараде баш осетљиви. После води рачуна да има уља (практично било ког моторног) на горњој црти мерача и то ти је цела мудрост. Некада ће му бити потребно подешавање квачила, али за пар година, када му то евентуално буде потребно и сам ћеш научити како то да урадиш.
 
Nazad
Vrh