Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Nisam neki poznavalac ali mislim da je to ako kocis samo prednjom kocnicom da sam dodaje i zadnju kocnicu radi stabilnosti npr ako je prilikom bilo kakvog skretanja pomaze.
 
Управо супротно. "Хондин" систем ради тако што када лагано притиснеш задњу кочницу, моторин кочи само задњом, а ако је притиснеш снажније, притисак у систему отвара један вентил, па се уз задњу, активира и предња кочница.
 
Колико му фали у односу на фабрику/оригинални изглед?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja sam hteo da kupim neki custom motor.Vidim po oglasima ima registrovanih i neregistrovanih ili je bio registriovan ranije.Da li bi prošao tehnički ako je ranije bio registrovan i ko radi taj atest.
 
Nema to veze sto je ranije bio registrovan. Ovaj sto sam postavljao sliku je takodje registrovan, ali ga sad nisu pustili. Sto se atesta tice sve to jako tesko ide, dosta je zakomplikovano.
 
Stiga zamena za TDM-a
1422b56764286d2222f037ce06b11f29.jpg
02d2a00b9738a7ca8d6c08eeaa9b5342.jpg
2e55bdf6b6cb27b727d11711c5a5b267.jpg
3c55b9c7e16d94bfd4c4f32da9c91f09.jpg
8a4f43bad559040db6788a56431ac881.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Teska srca zamenio vlasnika, ali bi ga preporucio svakom. Ovo je malo sofisiciranija masina ali TDM je bas ok motor. (Ja sam mog menjao zbog godina i nista vise)

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Daj te neku preporuku hocu sinovcu da uzmem neki motoric 125-250cm3 endurocros. Klinac je druga srednje ima 110kg ima i visinu, sta da mu kupim od tih stvari? Kombinacija selo atarski putevi, i 2-3 sela u blizini.
 
Ja sam vozio Qingqi 200GY Enduro u tim godinama. 200 CC, 15ks. Potrošnja oko 3.5-4l, održavanje smešno jeftino. Ulje i filter ulja oko 1200 dinara. Problem je jedino oko delova jer je uvoznik ovih motora prestao da ih drži jer mu je skladište izgorelo, bar mislim da je prestao. Ima i Sprint neki od 250cc ali je super moto, zaboravio sam kako se zove. Ako je početnik, mislim da su ovo dobri i jeftini motori za ono što nude. Ne znam kojih modela i da li uopšte ima modela ove kategorije od zvučnijih proizvođača.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Проблем код нас ти је што је данас понуда мотоцикала за почетнике приступачне цене, од пожара магацина новосадског "Спринта", практично непостојећа. Да није тако, и ја бих глас дао за "Ћингћија" кога помиње Павле, јер је моторић "за све новце", док оног другог кога помиње, "Аполо" RX 250, не бих препоручио за некога ко не би умео да буде бебиситерка том мотору, да у сваком моменту зна шта је са мотором.

Некада јесам пратио све што се тиче кинеских мотоцикала, али данас баш и не, тако да знам само за један једини модел који се делимично уклапа у то што тражиш. Продају га под марком "Педа", али препознајем у њему модел "Текен" из фабрике "Фуего Пауер". У класи је 250 кубика, има 16-17 коња и колико сам видео, на њему нема нечега што би представљало проблем за вишегодишњу употребу и одржавање.

Чек' само мало да ти потражим то...

Нашао линк на КП - https://www.polovniautomobili.com/motori/16172336/peda-tek-125250

Видим да нуде и 125-цу и 250-ку. Први ти превазилази буџет за 150, а други за 350 евра, али без обзира што се мени чини да су у оба случаја цене више него што би требало, ја бих ипак дао глас 250-ки. Иако ни један од тих мотора не издувава нешто претерано коња, ипак 250 омогућује да се комотније осећаш у саобраћају, да можеш без муке да претекнеш шлепер и слично.
 
Poslednja izmena:
Bas sam hteo da pitam za pedu gledao sam ga juce, ako je iole od nekog materijala nov je i ima garanciju 2god.
A linija je bas ta sto se meni svidja, zato mi je zapala za oko i Yamaha tdr A1 tu se vrti oko 2000god i ima preko 20ks
Hvala zorge :ppozdrav:
 
Знаш, материјал је добар: рам је од пресованог пиринча, гуме од рециклираних (искључиво) "Дурекс" кондома, а машина од конзерви од компота. :ROFLMAO:

Ма то ти је стандардни кинески мотоцикл, додатно пробран од стране тих Италијана који су оформили бренд "Педа". Ако ти синовац има мало обзира према техници, има да се навоза само тако.
 
Nazad
Vrh