Zaštita vinove loze

Tomix

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
894
Grozdovi na strani gde sunce greje u najtoplijem delu dana da nisu izlozeni.Da imaju zastitu od lisca oko sebe.
Mislim na bele sorte.

laza

Član
Učlanjen(a)
1 Jun 2012
Poruka
73
Da, samo su bele sorte koliko sam primetio, ustvari, samo Italija, ostale bele nisam nešto primetio. Nego, kako to da ubuduće sprečim?
Ako se javlja samo sa zapadne strane onda su ozegotine. Meni su poznata dva resenja. 1. manje skidati lisca ili manje pleviti sa te strane 2. mreza ali na velikim povrsinama je to problem.

ilicstefan

Član
Učlanjen(a)
7 Jun 2013
Poruka
48
Redovi idu istok-zapad a sada sam video da je dosta više oštećena strana koja je okrenuta jugu. Mala je površina u pitanju, možda 30-ak čokota i to samo taj jedan red gde je belo. Već u drugim redovima gde je crno i gde ima poneko belo taj problem je možda prisutan na jednoj do dve bobice i to na retko kojem grozdu.

laza

Član
Učlanjen(a)
1 Jun 2012
Poruka
73
Cime prskate sad protiv sive trulezi? Meni dadose Signum u apoteci kao pokazao se dobro ali sad nadjoh na netu (ovde: https://www.agroklub.rs/zastitna-sredstva/proizvodi/signum-392/ ) da mu je karenca u vinovoj lozi 42 dana pa razmisljam da kupim nesto drugo a da njega ostavim za sledecu godinu..
Ja cu za koji dani ici sa teldorom jeste da nije sistemik ali se kod mene pokazao jako dobar narocito u rajnskom rizlingu (nije jeftin preparat).
Sto se tice karence ona je 7 dana – stone sorte vinove loze, 21 dan – vinske sorte vinove loze. Sto se tice signuma korektan preparat slican njemu je belis samo sto belis ima vise aktivne materije a sa cenom je mislim slican. Ako imas manju povrsinu moja preporka je switch, karenca cetiri nedelje, jedina mana je cena prilicno je skup.

milan11

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Maj 2016
Poruka
79
Ja cu za koji dani ici sa teldorom jeste da nije sistemik ali se kod mene pokazao jako dobar narocito u rajnskom rizlingu (nije jeftin preparat).
Sto se tice karence ona je 7 dana – stone sorte vinove loze, 21 dan – vinske sorte vinove loze. Sto se tice signuma korektan preparat slican njemu je belis samo sto belis ima vise aktivne materije a sa cenom je mislim slican. Ako imas manju povrsinu moja preporka je switch, karenca cetiri nedelje, jedina mana je cena prilicno je skup.
Hvala na odgovoru, samo sto smo napunili atomizer, Teldor sam uzeo, za njega sam nasao najmanje karence. Imam malu povrsinu pa nije cena toliki problem jer ne uzimam veliku kolicinu, zavrsile su posao one dve male flasice od po 50ml.
Najavljuju mogucu kisu od srede pa smo odlucili da sad zavrsimo to sto je sigurno sigurno je. :)

Vrh