YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Је л'? Мој "Фотон има одвојено диф-мењач од хидраулике.
 
Kolege imam problem na 904, naime kad ga prvi put upalim u toku dana, hidraulika uopste ne reaguje dizanje spustanje , posle togs odvrnem cev napred iz pumpe sto ide i malo pomeram rucicu od izvoda hifraulike i krene da radi, šta moze da bude problem a i rešenje..

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Kolege imam problem na 904, naime kad ga prvi put upalim u toku dana, hidraulika uopste ne reaguje dizanje spustanje , posle togs odvrnem cev napred iz pumpe sto ide i malo pomeram rucicu od izvoda hifraulike i krene da radi, šta moze da bude problem a i rešenje..

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Vuce ti vazduh u sistem od nekud. Probaj da zamenis gumice na toj cevi od pumpe, i pogledaj da ti nije zapusen odusak iz menjaca.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
To je to, popustio ti je semering pa povlaci falš vazduh umesto ulja. A semering je popustio najverovatnije jer je sve drugo dobilo lufta. Možeš da probaš da zameniš samo semering ali bude spreman da ćeš morati celu pumpu
 
To je to, popustio ti je semering pa povlaci falš vazduh umesto ulja. A semering je popustio najverovatnije jer je sve drugo dobilo lufta. Možeš da probaš da zameniš samo semering ali bude spreman da ćeš morati celu pumpu
Uzecu novu pred jesenje radove, da li znate mozda od prilike koliko ceme to zadovoljstvo kostati ?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Nije toliko semering u pitanju koliko su se vrlo verovatno zupčanici i kućište pojeli i onda ne može da stvori vakuum da povuče iz sistema koji je niži. Mislim da viši nivo ulja može pomoći. Eventualno je rastavi da vidiš da li su gumice čitave. Mada vrlo verovatno jesu.... Kada gumica pukne onda odjedared otkaže hidraulika a ne postepeno.
Nova pumpa zavisi od tipa. Imaš stari tip (negde do polovine 2011) i novi tip. Mislim da je do 30000 din.
 
Nije toliko semering u pitanju koliko su se vrlo verovatno zupčanici i kućište pojeli i onda ne može da stvori vakuum da povuče iz sistema koji je niži. Mislim da viši nivo ulja može pomoći. Eventualno je rastavi da vidiš da li su gumice čitave. Mada vrlo verovatno jesu.... Kada gumica pukne onda odjedared otkaže hidraulika a ne postepeno.
Nova pumpa zavisi od tipa. Imaš stari tip (negde do polovine 2011) i novi tip. Mislim da je do 30000 din.
Da li da obratim paznju na jos nesto, sta me sledece ceka da se pripremam polako

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Eventualno je rastavi
Може и да је однесе код хидрауличара - мени су отворили, променили гумену, пластичну и какву већ галантерију у пумпи и проверили на столу да л' даје све по прописима. Коштало ме типа две 'иљаде.
 
Na 454 sam promenio hidraulicnu pumpu ali od 804 sad mi masina za zelenu rezidbu radi na 1300obrtaja dok sam sa onom standardnom morao da idem na 1800obrtaja
 
Kolege imam problem na 904, naime kad ga prvi put upalim u toku dana, hidraulika uopste ne reaguje dizanje spustanje , posle togs odvrnem cev napred iz pumpe sto ide i malo pomeram rucicu od izvoda hifraulike i krene da radi, šta moze da bude problem a i rešenje..

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Ja sam vec tri promenuo, cc 1000 sati izdrze. Isti simptomi, redovno se menja filter svepo ps al ne vredi. Moj je prva "zaobljena" serija. Nosio sam prethodne dve u Cehid da pogledaju kazu nist od tog.
 
Људи, чисто "ради опште информисаности", знате ли која би отприлике цена била за главу мотора ових четвороцилиндраша, 804-ки и 904-ки?
 
@Field , možda je sledeće, ako je imaš, damper remenica na radilici (mislim da je član milovan menjao na 5-6000rs) a posle toga krstaci prednje vuče. Mada krstake možeš podmazati (pretpostavljam da nisi) da im produžiš vek.
@Зорге , хидрауличару је може однети ако сам установи да је нека гумица завршила каријеру (да не плаћа бзвз брзу пошту и мајстору растављање). Али ако су гумице читаве, и ако прегледом установи да је пумпа поједена, не исплати се поправљати је. А није никаква мудрост да је сам прегледа.
@sasa22 , nemoguće, nisu im toliko loše pumpe. Rastavi pumpu i slikaj pa da vidimo šta je otkazalo i zašto. Tragovi će reći u čemu je problem.
@Matić, mislim da bi se bez problema mogla nabudžiti bilo koja kvalitetnija pumpa. Samo bi morao osovinu prepraviti kod glodaRa sa konusa na kronere. Mada, po meni nema potrebe ako traju 4-5000rs.
 
Ova trenutna je pre par dana prvi put luftirana posle 1200rh. Znaci pokazuje zamor. Kada je budem menja javicu se.
 
Koja je oznaka kaisa na yto 904. Za klimu se vide brojevi na ovom,dugackon sa malim kanalicama se ne vide.
Ima 1450rh 2016 godiste,ne znam da li da spremam reservni, da li se menja i roler i na koliko sati? Gledao sam katalog sto smo dobili nuz njega ali tamo je drugaciji kais, zubcasti.

Juce radila klima i cvrkuce zubcasti kais sto pokrece kompresor klime. Vidim da je malo labav. Samo da dotegnem i to je to ili jos nesto prekontrolisati?
Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh