YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Moj YTO 454 ima 1300 sati. Uglavnom vuče prikolice. Od kvarova za 6 godina imao sam vodenu pumpu prošle godine. Instalacija zeza stalno, i to mu je najveća mana. Večito nešto zeza.

Pošto za njega više nema nikakvog posla kod mene, prodajem ga.
 
Instalacija zeza stalno, i to mu je najveća mana. Večito nešto zeza.
To je još i dobro što je i stalacija najveća mana, ona se da čak i komplet zamjeniti.
Šta je problem najviše? Žice, spojevi? Kakvi su prekidači, postolja za osigurače, grla za sijalice i drugo?
Pretpostavljam da gube spojeve. Nekad radi, nekad ne radi.
Ja sam na 539 znao zalemiti sijalicu u žmigavcima. Kupiš žmigavce a ono čim gurneš sijalicu onaj jezičak neće više da se vrati. A ja uzmem lemilicu i zalemim i radi dok sijalica ne pregori.
 
Sve je to bedno odradjeno.
Ja sam se malo zaleteo pri kupovini tada, trebao mi je jedan manji traktor.
Menjač mi se ne svidja, malo smo orali sa njim. Prva mu je prebrza, četvrta baš spora. Kočnice ima odlične. Bučan je i previše, neudoban. Lakše je raditi sa 539 i 549 nego sa njim. Jedne sezone sam probao sa njim da sejem sa nodetkom, ali sam posle par hektara prekačio sejalicu na 539.
Tad kad sam ga ja kupovao bio je skoro 13000 e sa automatskom kukom. Pošto je sad?
 
Kod nas u BiH je 11800e.
Sad je valjda mjenjač sinhronizovan 8/8 i ručke su sa strane.
Sad dal je to bolje il gore...
Nek napiše ima li ko iskustva s tim novim mjenjačima.
Malo su štedili na gumama, dođu 7,5x16 naprijed i 11,2 x28 nazad.
U isto vrijeme ovaj Tafe IMT 539 je 11550e.
Valjda je bolji od njega za iste pare.
 
Nema džeka već buksne obične loše izolovane.....
Ja nisam imao prilike da uživo vidim to sve.
Al po priči drugih, ja sam to i gore zamišljao.
To je po meni čak i prihvatljivo što su obične buksne ako su dovoljno kvalitetne i ako su same žice i izolacija dovoljno kvalitetne. Al vjerovatno nisu.
Samo da ne gubi kontakt i da se ne griju spojevi, što nakon nekog vremena dovede da se izolacija ukruti i otpada a i sama žica oksidira i prekine se.
 
Sve je to bedno odradjeno.
Ja sam se malo zaleteo pri kupovini tada, trebao mi je jedan manji traktor.
Menjač mi se ne svidja, malo smo orali sa njim. Prva mu je prebrza, četvrta baš spora. Kočnice ima odlične. Bučan je i previše, neudoban. Lakše je raditi sa 539 i 549 nego sa njim. Jedne sezone sam probao sa njim da sejem sa nodetkom, ali sam posle par hektara prekačio sejalicu na 539.
Tad kad sam ga ja kupovao bio je skoro 13000 e sa automatskom kukom. Pošto je sad?
kakav tačno menjač imaš? na jednoj ručici 1,2,3,4 a na drugoj R,L,M,H? probaj da radiš u 2M, to bi trebalo da je između 1H i 4L

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
kakav tačno menjač imaš? na jednoj ručici 1,2,3,4 a na drugoj R,L,M,H? probaj da radiš u 2M, to bi trebalo da je između 1H i 4L

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
Kod mene ovako ide, 3L, 1M , 4 L, 2M ,3M, 1H, 4M, 2H ,3H I 4 H..
 
Moze li neko da mi objasni razliku onog Fotona i Yto posto deluju skoro isti.Druga stvar meni treba 45-50 ks a onaj 504 ima razne verzije od 15000 eura do 17 u cemu je to fora..Namena bi im bila freziranje oranje transport prskanje itd znaci neka 539 varijanta sa malo vise snage.Sta je po vama najbolja opcija za neki 549 sa prednjom vucom ekvivalent...
 
Moze li neko da mi objasni razliku onog Fotona i Yto posto deluju skoro isti.Druga stvar meni treba 45-50 ks a onaj 504 ima razne verzije od 15000 eura do 17 u cemu je to fora..Namena bi im bila freziranje oranje transport prskanje itd znaci neka 539 varijanta sa malo vise snage.Sta je po vama najbolja opcija za neki 549 sa prednjom vucom ekvivalent...
Nema raznih verzija, samo dve, starija linija 504 kosta 15500, novija 17300
Razlika ukratko
Stari menjac 8/8, naa novom 12/12
Stari ima malo losiju kabinu, novi ima ravan pod, bolja zvucna izolazija, malo je i visi zbog takve kabine, vise je staklena od stare itd. Rezervoar na starom standardno gore se sipa na haubi i staje 40l, novi ima izmesten sa strane pored kabine napred i staje 65l. Razlika u estetici to se moze videti na slikama. Motor, hidraulika, to je sve isto. Jedino na novim lovolima od 2020 na ovamo ugradjuju kardane 540/720 umesto 540/1000 kao sto su pre ugradjivali.
Pisao sam o fotonima da ne bude zabune.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Instalacije na svim tim traktorima su manje ili vise lose. Na primer meni na Armi sve radi dobro dok nisam zakacio dve prikolice sa signalizacijom i vozio 1 sat vremena. Pocela se rucka za svetla/poziciju/zmigavce greti. Gde se jos greje ne znam, ali ocigledno joj struja koja cirkulise za sve pozicije na obe prikolice i gabaritna svetla pravi problem. E sada cinjenica da novije prikolice imaju po 4-6 gabairnih svetala, pa svetlo za tablicu i pozicije pa sve to x2 prikolice. Recimo nekih 10-12 sijalica radi sa malom potrosnjom. Meni neshvatljivo da nisu stavil ideblju zicu. Na 539 i 558 se to nikada nije desavalo da se greje instalacija nigde.
 
Meni je u oranju na malom 454 zemlja pocupala zice u desnom tocku jedva sastavio..sve nastavljeno polepljeno izolir trakom od dzeka do dzeka ubacena zice nema nigde direktno od dzeka do dzeka sve je nastavljano i navucen buzir
 
Slicni su mehanicki. Ako poredis recimo Lovol 504 i YTO 504. Motori su im identicni. Lovol ima menjac sa 3 grupe po 4 brzina, YTO ima 2x4. S obzirom da su se mnogi zalili na YTO da je 1. prebrza, a 4. spora prespora mislim da je tu znacajna prednost Fotona. Kabina na Lovolu mnogoo prostranija, ja (190cm) se jedva zavucem u YTO dok u Lovol ulazim bez problema. Takodje iskustva su bolja sa Trgomenovim servisom koji je po prici vrlo korektan, a Agrovojvodina bas dere za delove. Po meni je trenutno Lovol bolja kupovina. Nije mi cilj da promovisem bilo koga, ovo je samo moje misljenje.
Imas i Lovol 504N koji je kao suzena vocarska varijanta, dostupan samo bez kabine. Takodje imas stari tip Fotona pre Lovola on je nesto jeftiniji, ali je losije izolovana kabina, i menjac je 2x4.
Inace je izgleda zajednicko na svim kineskim traktorima instalacija odradjena traljavo. Jedino ne znam kakav je Lovol po tom pitanju
 
Instalacije na svim tim traktorima su manje ili vise lose. Na primer meni na Armi sve radi dobro dok nisam zakacio dve prikolice sa signalizacijom i vozio 1 sat vremena. Pocela se rucka za svetla/poziciju/zmigavce greti. Gde se jos greje ne znam, ali ocigledno joj struja koja cirkulise za sve pozicije na obe prikolice i gabaritna svetla pravi problem. E sada cinjenica da novije prikolice imaju po 4-6 gabairnih svetala, pa svetlo za tablicu i pozicije pa sve to x2 prikolice. Recimo nekih 10-12 sijalica radi sa malom potrosnjom. Meni neshvatljivo da nisu stavil ideblju zicu. Na 539 i 558 se to nikada nije desavalo da se greje instalacija nigde.
Кад видим ко све ради у фабрици каблова још је и добро.
 
Петре, кажеш да је мењач у новом "Ловолу" боље степенован од YTO и нема прве пребрзе и четврте преспоре. Знаш ли каква је ситуација са преносним односима у мењачу претходне генерације "Ловола", тј. да ли и они имају ту особеност као YTO?
 
Ne znam da li je ali pretpostavljam da jeste posto ima dodatni rang izmedju H i L. Kod mene na Jinmi je isto ko na YTO, 4L prespora 1H prebrza. Pa se nadam da su imali dovoljno mudrosti da na Lovolu recimo 2M ili 3M ubace da bude izmedju 4L i 1H. Iskreno sa Fotonima nemam iskustvo osim sedenja u kabini Lovola koja je bas udobna i prostrana, po meni pun pogodak. Ne mogu nigde da nadjem podatke za Lovol, ono sto ima na sajtu Trgomena je sturo, a i po malo deluje pogresno (traktor od 50ks da ima 3t ??)
Probao sam i stari tip YTO 454 (2010. god) i osim motora je bukvalno isti traktor kao moj Jinma. Isti menjac, ista hidraulika itd. Sedeo sam i u novom tipu YTO sa ravnim podom, e kod njega sam bas bio razocaran kabinom, jedva se ulazi, i nema uopste mesta za noge. Npr. jedini nacin da iimam komforan polozaj nogu je da ih stavim ispod pedala kvacila i kocnice, sto je slozices se suludo. Oni sa standa kazu da sediste ne moze vise nazad. YTO 554 je vec dosta prostraniji
 
Nazad
Vrh