YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Odsekli smo glavcinu(pecurku), isekli nam
komad gvozdja, bas kvalitetnog i debljeg materijala, strugar obradio staru poluosovinu, poravnao sve, i sve to zavarili jedno za drugo. ukopali kanale na novoj glavcini i sa spoljne i unitrasnje strane, da lepo var uhvati sve. mnogo bolje odradjeno ovako nego original, a cenovno je kostalo 4/5 puta manje nego
nova poluosovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislio sam da ste vratili staru pečurku (zašto niste?), ukopali kanal i zavarili. Bio sam blizu. Koliko sam shvatio tako zavarena ide i dalje je l' da?
Na koliko radnih sati ti se to desilo? Da znam kad će meni. U principu znam gde će mi se desiti, na naj daljoj njivi na naj daljem kraju i naravno u sezoni.... :)
------------------------------------------------
Ma sisu im je. em kosooku! Pa sad ponovo gledam sliku.... pečurka je fabrički navarena na osovinu? Nije sve iz jednog dela?
 
Poslednja izmena:
Stara nije vracena, zato sto je bila deformisana, i jedva smo je odvojili od poluosovine. a i hteli smo da stavimo deblju pecurku od ove koja je (mislim da je original 10mm, a mi smo stavili 15mm, primer, nisu prave mere, ne mogu da se setim koje su tacne mere). pa za broj sati ne mogu da ti kazem, jer je stao na 1930, posle 2/3 godine, i nikada ga nismo namestili. prvi put je bilo posle 5/6 godina od kako je kod nas, radio je dosta, ali nista preterano da bi doslo do takvog kvara. sto se tice drugog pucanja, mislim da su uzrok dupli tockovi, losije gume njegove nego sto su na duplim tockovima (manja sara), opterecenost hidraulika i neravni putevi.

ide tako vec godinu ipo dana, i pre mesec dana je dobio ovu igracku da nosi, nadam se da ce izdrzati.
7697a4a8cdd5cf479f18bd39dfd5c545.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li si video, izmenio sam prethodni post u isto vreme kad si i ti okačio tvoj post... Al' evo pitaću te opet.
pečurka je fabrički zavarena na osovinu? Nije sve iz jednog dela?
 
sada sam video. i mi smo prvo pomislili da je zavarena, ali nije, iz jednog dela je poluosovina sa pecurkom. ali prosto im je to slaba tacka. pricao sam sa par majstora, kazu da i torpedo ima tu manu i da hoxe i kod njega to da se desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4 brazde obrtac nije za taj traktor,odvijaju se srafovi na diferencijalu i nosaci motora.
Радио је код нас један човек са 1221 и 4 бразде обртачем грегори бенсон ,ишло је тако пар година и било је проблема после је продат са све плугом
 
To mi je profesionalna deformacija bez obzira koji traktor teram.U nekim slučajevima pokazalo se kao veoma korisno jer jednom sam primetio da je puklo crevo manometra za pritisak ulja u motoru pa crevo volana, hidraulike i još svašta nešto od tih pi.darija.Posebno sam oprezan kad teram tuđ traktor u tuđem ataru po noći.Đavo nikad ne spava a ovo dođe kao kontrola karata na svakih 5 pređenih kilometara. 😂
 
To mi je profesionalna deformacija bez obzira koji traktor teram.U nekim slučajevima pokazalo se kao veoma korisno jer jednom sam primetio da je puklo crevo manometra za pritisak ulja u motoru pa crevo volana, hidraulike i još svašta nešto od tih pi.darija.Posebno sam oprezan kad teram tuđ traktor u tuđem ataru po noći.Đavo nikad ne spava a ovo dođe kao kontrola karata na svakih 5 pređenih kilometara. 😂

Ni puškom me ne bi naterali... :)
 
Izbegavam da sam noću na njivi ali nismo mogli drugačije da oremo tokom januara i februara nego noću po onim maglama.Taman stegne mraz da ne lepi na točkove a danju teško blato.
 
Trebao bi biti ili pijan ili lud da radim noću!!!!
Prvi mrak i bež kući!!!!
Dosta puta sam bio u kanalu!!!
Meni je problem što zaspem u kabini!!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Najgore je u svanuće kada počne dan da se budi.Tu nit' lud, nit' pametan.Glava klanja sama, stanem, otkunjam pola sata za volanom i k'o nov, vozi Miško.
 
Da li je neko upoznat sa ovim novim menjacima sa kojim razvijaju brzinu 40km? koliko brzina imaju i sta je to novo u odnosu na stare verzije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh