YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Kakve su cene kod YTO?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
YTO-1204.Snaga:120KS,Radna zapremina motora:7420ccm,Broj stepeni prenosa:24/8,Broj obrtaja priključnog vratila:540/100o/min,Masa traktora:5650kg,Max brzina kretanja:40km/h.Klima, kompresor i Grammer sedište u standardnoj opremi.Cena 31.300 e sa pdv.
 
YTO-1204.Snaga:120KS,Radna zapremina motora:7420ccm,Broj stepeni prenosa:24/8,Broj obrtaja priključnog vratila:540/100o/min,Masa traktora:5650kg,Max brzina kretanja:40km/h.Klima, kompresor i Grammer sedište u standardnoj opremi.Cena 31.300 e sa pdv.
Realno za te pare nije lose.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Buku su korigovali sa drugačijim auspuhom (a najbolje su rešene prve serije sa auspuhom uz haubu), kvačilo bi trebalo isto da je rešeno, menjač je rešen....
Ostaje taj problem sa poluosovinama i problem nabavke delova. Al dobro, to što jednom u dve godine treba kupiti gas sajlu, svakih 10 amortizer vrata, izguraćemo nekako. :haha:
 
Kod mene u saobraćajnoj od 1221 piše 5600kg, nisam ga merio na vagi.
Ja sam merio yto 1204 i ima 5400kg,tih 5600 ima ali sa punim rezervoarom.
1221 ima 5370kg kad je na rezervi.
Po meni je ovaj novi 1221.2 sa onom ruznom maskom ubedljivo najbolji izbor.
Dva rezervoara,hladnjak od 160ks,maska sa sitnom mrezicom odlicno zasticen hladnjak,bez interkulera i ostalih gluposti,ima mesta Sunku da sušiš. Gramer sediste,izmestene spojke za creva hidraulike i vazduha,u kabini izvuceni euro priključci za kontrolu setve,svaki cilindar ima svoj grejac(pali i u Sibiru) sve nedostatke koje je imao 1221 su odradili
 
Kad zajedno oru 1221 i ito 120
Rus tegli lemken opal 90 zahvat 3x37
kinez tegli regent 3x38.
Razlika u potrošnji 60litara dnevno u korist kineza
Zamene plugove razlika ista!!!!!!
Ubi konja idi peške, seci gume teraj na bandašima!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kad zajedno oru 1221 i ito 120
Rus tegli lemken opal 90 zahvat 3x37
kinez tegli regent 3x38.
Razlika u potrošnji 60litara dnevno u korist kineza
Zamene plugove razlika ista!!!!!!
Ubi konja idi peške, seci gume teraj na bandašima!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Hoces da kazes da Mtz trosi vise?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Hoces da kazes da Mtz trosi vise?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Mtz 1221 je teško pravilno agregatirati, zato 1221.3 kad se podigne na 158 ks vuče 4x40 i potrošnja se dovede u normalu. Ovaj 1221.1 npr nema šanse da vuče 4 brazde a sa tri troši strašno puno goriva...
 
Matiću zbog duplih. Doduše znam za samo jedan slučaj da je pukla a i taj traktor je bio na kombinatu, pa možda nije merodavno. Jednog sam video na YT da je zavario pečurku nazad, znači i njemu je pukla. A i koliko vidim nema ih sa duplacima na YT. Oni od 160+ks imaju drugačiji zadnji kraj... Pa zbog svega toga mislim da bi moglo biti problema ako se nabace duplaci. E sad možda i ja preuveličavam, možda tripujem, ali moje mišljenje je takvo da ako je nešto na jednom zveknulo, zveknuće i na drugima. Ali onda opet kad pogledam da ove koje znam,ostale 120-ke u okruženju, nemaju tih probljema..... Nzm, ni sam.
Milovane, da ne tražim sad vagarske listove ali mogao bih da se zakunem da je 5600kg težak kinez sa možda pola rezervoara. Mtz bi trebalo da je otprilike isto toliko , ali nisam siguran jer mi se u glavi vrti i Erdogan 9115... I on ima nekih 5600kg.
Na mtz-u, po meni, da reše monoblok hidrauliku da se ne greje (1221 se ukaki pod Horšom a ne sviđa mu se ni Lemken, a 1025.3 pod Regentom), razvodnik za spoljnu hidrauliku da izbace i stave normalan (koji reaguje fino) kao i lokaciju istog, okretnost, da vrate kvalitet koji su imali, i možda još neke sitnice da pojednostave-reše bio bi to pravo dobar traktor.
 
Moram da se nadovezem na vasu pricu o poluosovinama, ja sam na svom od 120 ks, vec 2 puta menjao sa iste strane (kada se gleda od pozadi, leva strana). Prvi put pre 6 godina, pri okretanju sa tanjiracom na kraju samo je pukla (do tada nijednom nije imao namontirane duple tockove, pa da bude zbog toga). Kupljena je nova poluosovina u AV, oko 40 ak hiljada, gore dole koja hiljada. Pretprosle jeseni u setvi psenice je opet pukla, drugi put je sredjena kod strugara, i mnogo bolje odradjena nego original. Drugi put je pukla najverovatnije zbog duplih guma koje su bile nakcane i plus 2 tone tereta na polugama.
 
Imam samo ovu jednu, ne znam koliko ces videti i shvatiti. problem nije bas u poluosovini, ona je bas jaka i lepo odradjena, vec taj sastav glavcine i cele poluosovinr (ona jeste iz komada) ali prosto su tu, po meni, nekako slabo uradjene. samo se odvoji glavcina od poluosovine.. oba puta mi je tako pukla

45d3a534039042c64d3603b7fe693cef.jpg


Ovo je dok jos nije rasklopljena i izcadjena poluosovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mtz 1221 je teško pravilno agregatirati, zato 1221.3 kad se podigne na 158 ks vuče 4x40 i potrošnja se dovede u normalu. Ovaj 1221.1 npr nema šanse da vuče 4 brazde a sa tri troši strašno puno goriva...

To baš nije tačno ja vučem 4x35 i kod nas većina 1221 vuče po četri brazde. Stiška zemlja nije teška za obradu ali nije ni pesak, ima delova sa teškom zemljom za obradu.
 
Nazad
Vrh