YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Moj kinez je danas cistio ulice. :) Morao sam improvizovati vucni V cistac i sastaviti ga od dasaka i od gore ga otezati da bih mogao izvuci se autom do glavnog puta i kada sam vec probio do glavnog puta onda sam nastavio i u mom kraju da cistim. :) Za sledecu godinu pravim ozbiljniji cistac i prijavljujem se za ciscenje ulica. U svakom slucaju odlicno ga vuce i dobro se probija kroz 40-ak cm snega, ali samo sa prednjom vucom, bez nje se ukopava.
 
I meni je to vrlo neobično. Mora se priznati da vozač zna da vozi, polako i sigurno. Mislim da su mu gume napunjene vodom, vrlo je interesantno da ni u jednom trenutnu nije proklizao. IHC 844XL ima 80KS i prilično je jaka i masivna mašina mašina a o velikom Deutz da ne govorimo, mislim da je to 9006 ili neki sličan. Oba nisu imala šanse mada se mora priznati i da su njihovi vozači pogrijesili, krenuli su u previse visokim brzinama, prednji kraj im se digao tako da prednja vuča nije imala efekat. Mislili su da pobijede "na trzaj" ali ih je lik obojicu nasamario.
 
da kazem da taj futon nije ni do donje poteznice deutzu i ihc-u ,da vidimo mi njega da napravi toliko casova kolko ova dvojica,vec bi bio u starom gvozdju,i to je namestaljka,kineski ima 5tona a ova dvojica ispod 4 a on ide sporohodnom i ne proklizava ima masu a ova dvojica skacu,ma ja neverujem u to,namestaljka,vidi se! da mu zakace slicnom sebi sa priblizno kilograma bilo bi zanimljivije
O kakvoj namestaljci pricas? Vidis da je to javni skup, traktorijada. I za razliku od ove dvojice covek u Fotonu je redukovao brzine i ima pameti i samo lagano.
 
Nemam foton,ali znam ko ga ima,i na moje oci doterao dve pune kamionke na silos,svaka je nosila sigurno 15 tona+njihove tezine od 5-6 tona svaka...Foton 80 ks.traktor ne pusti trunku dima pri vuci i samo pisti.
 
da kazem da taj futon nije ni do donje poteznice deutzu i ihc-u ,da vidimo mi njega da napravi toliko casova kolko ova dvojica,vec bi bio u starom gvozdju,i to je namestaljka,kineski ima 5tona a ova dvojica ispod 4 a on ide sporohodnom i ne proklizava ima masu a ova dvojica skacu,ma ja neverujem u to,namestaljka,vidi se! da mu zakace slicnom sebi sa priblizno kilograma bilo bi zanimljivije

Prepisao si komentar koji je neko postavio ispod videa...

Kao prvo, Foton 904 ima oko 3800kg i 59.4kW što je 80KS

http://www.china-tractors.com/product/Foton-TD904.html

a
ne 5 tona. IHC 844Xl sa videa ima 3970kg i 80KS

http://www.ihace.de/01_schlepper/0844xl/844xl.htm

Što se Deutz-a tiče, nisam siguran o kojem je modelu riječ ali sigurno nije manji od 8006 a on je težak 4300kg i ima isto 80KS

http://www.konedata.net/Traktorit/deutz6006.htm

Već prema masama se vidi da to nije jača strana Fotona, po snazi su isti, jedino Deutz odskače sa masom i zapreminom jer ima ogroman motor u odnosu na druga dva. Na videu se jasno vidi da se oba traktora žestoko trude da povuku ali se veliki dio krivice za njihov neuspijeh mora navesti i pogrešan pristup. Vlasnik Fotona je išao sporo i sigurno, sa ogromnim obrtnim momentom na točkovima dok su drzga dva traktora išla na trzaj i, kao što sam već naveo, izgubili su vučnu moć prednjih točkova u prvom trenutku povlačenja (vidi se da kod oba traktora prednja vuča ne radi praktično ništa) te su oba odmah počela da proklizavaju a taj trenutak manjka vučne moći kod oba traktora je iskoristio Foton kod kojeg su u svakom trenutku vukla sva 4 točka - na snimku se vidi da nijedan točak ne proklizava.
 
Deklarisane snage traktora ne moraju uvek biti tacne. Clan Diklofen je pisao za YTO 904 da su mu ako se ne varam na Masinskom faklutetu izmerili dosta vecu snagu od deklaracije.
Prica iz Rumagume. Pravili su gume od 8 platana, opterete ih one puknu. Uzmu Michellin isto 8 platana opterete istom masom, guma ne pukne. Naruce najskupkja platna iz uvoza, opet naprave gumu od 8 platana ona pukne. Rese da navedenu Michellin gumu raseku i vide kako je napravljena. Prebroje platna, kad ono 14 platana, a na deklaraciji samo 8!!! Tako isto snage traktora...
 
Ja stojim iza te informacije jer sam je dobio od nekog kome verujem i znamo se dvadeset godina.Igrom slučaja čovek radi na visokom položaju u Agrovojvodini.On je i bio presudan da uzmem 904 jer mi je rekao da ima 103ks.
 
ima tu i druga caka,postoje dva načina mjerenja snage traktora,snaga bez ventilatora i drugih priključaka i sa svim priključcima koji mu oduzimaji i do 10% snage.Traktori nove generacije pale ventilator po potrebi baš radi gubitka snage a diklofenv traktor je možda snaga mjerena na kardanu pa je upisana 90 a imas 103. U mog jd piše u knjizi 70ks mjereno sa ventilatorom

---------- Poruka napisana u 20:33 ---------- Prethodna poruka je at 20:30 ----------

ne znam možda je glupo al tako je meni objašnjeno kad sam kupovao traktor i meni je bilo glupo u papirima 75 a u specifikaciji 70 sa svim điđa miđama
 
Znam da je spominjao snagu merenu na točkovima.E sad šta se pod tim podrazumeva ja stvarno ne znam niti se razumem.
 
Nazad
Vrh