YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Predpostavka kao u 904 oko 16l.
Ne zmam tacno ali kad uzmem kantu od 20 ostane 3 - 5litara.
Verovatno neko od kolega bolje zna :)
 
804 i 904 su skroz identicni traktor, sad dal ima neke razlike u motoru, nisam nikad zagledao..
 
Ne bih znao :) imamo 904 vuce 3x35 obrtac, 3.7 satex setvospremac, tanjiraca 28 diskova, prevoz 3-4 dana u godini i jedne godine zmaja 222 je vukao. 2016 godiste oko 1200rh
Uglavnom otac vozi, ja sam zaposlen pa uskacem na sejanje, berbu, spartac,...

Od problema:
Ulje kod orbitola nesto pusta dal crevo ili bas orbitol. Kako potrosi jednu bocu ulja ispred hladnjaka za 2-3 godine nismo do sada dirali samo dosuli 2x.
Cep gde se sipa ulje ne pasuje dobro, bukvalno na jacem gasu ispadne napolje, vezao sam vezicom da ne ispada.
Ne mogu da odvrnem jedan filter goriva jos od kupovine.
Ima dosta prljavstine u hladnjaku klime.

Sad ce ici ovih dana kod majstora da zamene antifriz i sredi gore navedeno.
 
Jel se ko pd forumaša ponovio il zna nekog ko je uzeo novi YTO NLX 1024 od 103ks.
Zanima me kako se ponaša u radu obzirom da je sve identično sa x904 što se tiče prednjeg mosta, menjača, diferencijala... Samo je motor 103ks i novi tip maske i kabine.
 
Зар није ишла информација да су у своје време код нас мерили снагу стандардне 904-ке и да је "издувавала" нешто више од сто коња?
 
Prosle godine kupio sam Nov YTO 504. 4x4 Kakva su vasa iskustva sa tim modelom? Fabricki ima 4 tega napred... Plan mi je da kupim bar jos 2 a mozda i 4 originalna tega da dodam... Ako ima neko povoljno da proda prednje tegove za YTO neka mi ponudi...
 
Jel planiras da nosis neki veci teret nazad na polugama? Pa da mu treba vise tegova? Sa 454 i 600kg na polugama izlazio na dobar uspon bez problema.. Atomizer od 440l nosi neoseti.. . Dok smo prskali sa 542 trebao je jedan teg od 25kg napred..
 
Meni je jedan covek rekao ako je fabrika predvidela 200kg tegova teraj tako neskidaj.. Cim skines odma razbijes prednji kraj..
 
Nazad
Vrh