YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Имају моје колеге два комада један је 120,а други 130 кс овај, од 130кс носи 4 бразде плуг од првог дана вогела обртача мислим онај 1050 ако не грешим. До сада највећи квар им је било задње стакло за које су скоро годину дана чекали да им стигне. Они се куну у њих.
 
Уф мислим да 120 близу 10год,а 130 -ка око 6-7 година. Раде око 200 кј своје земље и нешто услуга раде све са њима.
 
Skinute dizne i pregledane. Dve bile odlične dve štelovane malo. Izmerena kompresija na motoru. Dva klipa kompresija 17, a dva malo ispod 16. Sledi otvaranje glave pa da vidimo šta dalje.
Jeste usuli ulje u cilindre pa opet izmerili?
Vidi ti kažeš snaga ok kao pre sa 16_17bar kompresijom on bi jako teško palio!!!!!!!!
Nešto tu ne štima!!!! Na 16_17 jedva upali još 2 lošije dizne??? Nebi taj palio
Jeste sigurni u motometar?????
Ne štima nešto ozbiljno!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Da li ima neko od forumasa da aktivno radi sa 120/130 da podeli iskustva, kod mene bi obradjivao oko 80 kj, to je nekih 15 tak dana teskih poslova,oranje,priprema...najbitnije mi je da moze spremac od 6 m da nosi, plug lako moze da se namesti na 3brazde..
Imam ja 120, uzeo u septembru 2019. Vuce 4 brazde(ravnjak) nosi spremac 5m sa duplim rotorima. Za tvoju povrsinu koliko si naveo, to je za njega smesno. Spremac 6m, nisam bas siguran da ce to ici, po meni bice mu puno, neces imati brzinu.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Za tako malu površinu zemlje nema potrebe da mučiš traktor sa 6 metara setvospremačem. Maksimim 5 metara, brže ide, plus lakše vuče. I bolje spremi.
 
Ako sam dobro razumeo covek ce neke priključke da pozajmi, verovatno je i uslovljen velicinom istih.
Po meni za to sto ste od masina nabrojali minimum 130ks jer i njemu nece biti bas drago sto ce ih vuci.
 
Koliko sam shvatio spremac ima da pozajmi od kolege, nece ga kupovati isto vazi I za plug. Tu ima druga problematika koliko ce se kolegi svideti te pozajmice zbog mesanja ulja u hidrauliku prilikom koriscenja ako nisu isti traktori.
 
Te sve prikljucke koristi traktor od 190 ks, traktor mi je neophodan a od prikljucne mehanizacije za veci traktor ja nemam nista, a da kupujem sve jednostavno finansijski nisam mocan da ispratim, imam jako dobru saradnju sa kolegom i nece biti nikakvih problema sa mašinama, prvi izbor mi je bio arma 110, ali cena je kao yto 120/130...
 
Jasno je sada sve. Ako se plug može napraviti da bude 3 glave to je ok po meni. Verovatno je plug veliki jer ga vuče taj 190 ks.
Setvospremac je mislim prevelik, ali videćeš.
 
Eeeeeee jeb..... ti firmu i traktore, prodajes nesto sto nemas.
Razumem ove zajebane marke i masine gde biras opremu vise nego u auto industriji, normalno je da nemaju sve varijante na stanju al ove socijalne varijante traktora (mtz, yto, fotoni, solisti itd.) ne mogu da razumem.
Imaju od dodatne opreme retrovizor i sva cetiri migavca i oni nemaju na stanju po par traktora na stanju nego cekas par meseci na isporuku, SMESNOOOO.
 
Kolega za 80kj ti ta arma 110 završava posao ladno pa i rus od 105ks.
Znam kolega, trenutno imam traktor od 70 ks koji radi teze poslove,imam prikljucke za njega, svestan sam da i traktor od 90 100 ks, bi bio dovoljan ali nemam prikljucne masine, a mislim da bih sa trakotorom od 120 130 ks resio pitanje i oko njega gradio svu proizvodnju u buducnosti, od oranja do setve
 
Pa setva sa tim traktorom po meni i nije bas sjajna varijanta osim ako ne mislis da radis sa nekim specijalnim ili velikim mašinama. Koliko su ti usitnjene parcele? Planiras da radis sa 4-6-8-12 rednim sejalicama? Planiras u buducnosti direktnu setvu psenice gde ti za 3m sejalicu treba 130+ks(+ izbor obrtaja kardana +odredjen protok ulja hidraulike)? Koliko ratarskih kultura ti je zastupljeno na tih ~80 kj koje trenutno radiš? Lepo je to što imaš drugara koji će ti pomoći oko mašina ali nemoj zaboraviti da obojica treba da koristite te mašine u isto vreme.
 
Pa sto ne razmislis o kupovini arme 1054e i od resto para kupis neku prikljucnu masinu setvospremac od 4m a za oranje zakacis mu to sto imas kod kuce dok ne dodjes do para za veci plug ...
 
Pa sto ne razmislis o kupovini arme 1054e i od resto para kupis neku prikljucnu masinu setvospremac od 4m a za oranje zakacis mu to sto imas kod kuce dok ne dodjes do para za veci plug ...
Imam plug 757 2 brazde, setvospremac 2.9m , arma je u rangu cene sa ytom, a 20 ks znaci, oko godina dana vec razmisljam i gledao sam mnogo modela i kombinovao u glavi šta i kako, ako bi dobro prošao ove godine verovatno bi drljacu uzeo sledece godine neku od 4 4.5
Spajki imam majevicu 6 redi, i žitnu 3 metra, nzm sta bi smetalo da se seje sa traktorom 120/130ks, lakse nego u starom imtu ,realan sa i ne mislim da sejem sa nekim 'svemirskim' sejalicama, parcele su mi od 2 do 10 kj.
 
Gledaj malo i udobnost yto je bucniji traktor, sa 105ks mozes vuci 4m i sa tim mozes uraditi za 2 dana pripremu i sa 3 brazde na 35cm zahvat orace lepo bez poteskoce i ako je arma par hiljada jeftiniji drljaca bih ti dosla dzabe moj savet...
 
Traktor klase do 110 ks ima masu oko 5t sa tegovima i to mu je dovoljno za mašine za koje je predvidjen da radi. Traktori od ~120~160ks bez tegova imaju 5,5-6t bez tegova. Za većinu poslova potreban je lakši traktor zbog manjeg gaženja i upadanja u zemlju. Necu zaboraviti jedan sajam i razgovor sa predstavnikom prodaje za Evropu za Kubotu, čovek je Nemac. Izmedju ostalog mi je rekao: "cilj Kubote je da napravi što lakši traktor zbog površinskih operacija a lako je na njega okačiti tegove i otežati ga". Ja sam se za univerzalce odlucio za 105 ks, i kada dodje vreme da ih menjam tesko da cu se opredeliti za klasu više ukoliko mi to način obrade zemlje ne bude zahtevao.
 
Nazad
Vrh