YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Grunt, hvala lepo. Nagled'o sam se rusa iz svih perspektiva i naslušao (načitao i na forumu a u stvarnosti suprotnost sušta) priča kako su prezadovoljni a nema šta nisu prešrafili na njima.... Dostupnost delova, svaka čast ali kvalitet.... poprilično upitan.
Sicko zar Jugometal drži delove za YTO? Pri tom ne mislim na ove osnovne stvari, tipa filteri, remenje.....
Gogo, da, brtva, zaptivač, dihtung..... Na 800rs dva kom za dan i po, i jednog na 1800rs. U rezervi imam još jednog iz Hrvatske i mislim jednog iz Srbije.
Ja sam uzimao osnovno, za ove ostale ne znam.
 
Trgomen sto radi Fotona nisam cuo nista lose o njima. Agrovojvodina je napicila cene prikolicama. Kako koji konkurs cena 500e gore a kada prodje ne vrate cenu. Tako da i Pronar kao dobra prikolica smanjice prodaji zbog uvoznika.
 
Da, to smo apsolvirali da je dostupnost delova lošija.... Ako je magacioner ili bilo ko zadužen za prodaju iz tog lanca u AV, ustao na levu nogu može da kaže da dela nema i tu je kraj. Niko drugi u Srbiji više ne prodaje delove.... Doduše, ne znam za onog njihovog bivšeg majstora Božu, navodno i on prodaje delove i navodno je jeftiniji od AV. Ali da, to je skroz šit ako zavisiš od jednog prodavca delova.....
Ali delovi od vrbe? To nisi u pravu. Odakle ti to? Od vrbe im je samo ono što naši prave za te traktore.
Baš sam razmišljao o onom čepu rezervoara koji navodno košta 7000 a za rusa 200 din.... Pa, da. Za rusa mora biti jeftin jer je prostiji za izradu. Bukvalno običan čep na navoj, kao od kante. A od kineza je ipak drugačiji i komplikovanija mu izrada, sistem šraljenja kao na starom torpedu klik-klak, ima ventil koji sprečava da se rezervoar ulubi, ali brate, što je mnogo, ma previše je! Ako je stvarno 7000..... NIje baš toliko teži za izradu.
 
Komšija ne bi to bilo loše ni zbog tebe,da malo odmoriš leđa.
U pravu si ali ima to i svojih prednosti.Počnem da se žalim na leđa pa kod komšinice, a ona sažaljiva pa ajd malo masaže. I posle mi bude lakše i mislim se, pa nije ni ovo tako loše.
Naši stai orali sa konjima, koliko su njih tek masirali?
Moram ga jednom uslikati sa sve zaštitnim ramom u ručnoj izradi i rotacijom. Kad ovaj naš Galicije svaki čas kači slike njegovog internacionalnog traktora, mogu i ja jednom ovaj naš nacionalni.
 
Sve ća da bude, samo nas da bude. Biće slika ali... bez komšinice. Budem nekad malo ljubomoran, pa za svaki slučaj, ipak je mlađa od mene.
E sad bi neki zli jezici rekli - lako je biti mlađi od čika Ace.... :cao:
 
Sinisa,ne bi da me neko pogresno shvati i da se neko uvredi.
Imao sam Yto1204 i do 4000rc sam promenio na njemu ono sto nisam na oba rusa zajedno,(82.1-8500sati i 1221-4200sati)
Ne hvalim ja ruse,da mogu da priustim novog JD ne bi se ni jednog trenutka razmisljao. Ljudi najvise kude rusa zato sto je najvise i zastupljen,sa minimalno cuvanja i odrzavanja normalno je da se sve kvari.
Brat i ja stvarno cuvamo masine i redovno odrzavamo,radimo puno zemlje i 90%povrsina su jako teske za obradu. Rus ni jednom nije poklekao,a yto bogami jeste vise puta,i to ne samo kod mene nego i kod svih koji su ga imali u Vrscu(sad ga niko nema,svi su ga zamenili ili rusima ili zapadnjacima). O kinezu bi mogao da napisem minimum 10 stranica iz licnog iskustva,a sigurno jos toliko iz iskustva drugih
 
O kinezu bi mogao da napisem minimum 10 stranica iz licnog iskustva,a sigurno jos toliko iz iskustva drugih
Људи због тога и свраћају до ове теме. Немој да те мрзи да пишеш о својим искуствима, а не "рече ми један чо'ек...".
 
Eto vidiš, kod mene je potpuno obrnuto iskustvo. U okruženju ima dosta kineza, naravno rusa još više. Neke vlasnike kineza poznajem lično a neke ne, ali koliko ja znam niko nema nekih problema sa njima dok sa rusima.... prešrafljeni uzduž i popreko na smešnim radnim satima. Eno imam u radionici sinhrone menjača, osovina kardana i prednje vuče.... Imam i slika u starom telefonu, fotoaparatu koje sam škljocnuo usput dok sam popravljao.... a to sam samo ja. Di su ostali mehaničari a di su i oni koji odrade u sopstvenoj režiji pa ni ne slikaju. U selu znam samo za dva 82.1 koji su napravili oko 5-6.000 rs a da nije otvaran motor, lamela, kvačilo, ali preko toga nijedan nije prebacio a ima ih baš, baš... Od ta dva jedan je dobio nov motor (koji odmah nije radio kako treba jer nisu stavili čauru u klackalicu ventila) i eno ga u oglasima, a drugi je prodat jer je bio zreo za kompletan remont.
Mogao bih i ja da napišem esej o kvarovima na rusu, veruj mi. Odrastao sam međ' gvožđem. Prvo sam naučio koji je ključ 13,17 pa sam onda naučio da pišem. Ali nemam živaca ni volje jer znaš i sam, malo ko će to pročitati.....
Šta si menjao na tvom kinezu? Koliko sati je napravio? Šta te izdavalo tj šta je najviše crkavalo na njemu? Piši!
Evo naš ima 3200 rs (95% teškog rada) i da mu nije pvp propustila naftu, ne bih imao većih kvarova. U garantnom roku se desilo da je volan odjednom počeo teško da se mota i majstor je došao i zamenio pumpu ali sam ja ubeđen da je samo ventil zaglavio. Ali naravno, boli **greška majstora da gubi vreme tražeći kvar. Isto kao i kod Raše. Promenuli su pvp a garanat je bilo nešto oko nepovratnog ventila, jer ako se nafta nije pojavila u karteru a nestala je iz pumpe znači da se vratila u rezervoar, a za to nisu krivi elementi. Linija manjeg otpora, promenuli pumpu i teraj. Sa zaptivačem glave sam imao problema jer su tri šarafa bila labava. Prevideo kosooki i nije ih zategnuo a ja magarac nisam sam odradio dotezanje glave. Nažalost zaptivača sam promenio još dva sve dok nisam nabavio originalne iz Hrvatske. Kasnije se ispostavilo da su odmah u startu imali originalne i u AV, al su korodirali pa ih nisu hteli prodavati. A i sa cenom su bili duplo lošiji od Panexa. Imali smo još jedan peh (pisao u temi i kačio slike) odšrafila se navrtka koja drži kupastu osovinu difa. Kosooki se najeli pirinča i nisu bili kadri da zategnu kol'ko treba i što je još gore nisu osigurali navrtku. Da jesu i tako ne dovoljno zategnuta bi išla ihaj. Btw, dok nismo skontali da je navrtka u pitanju kvar smo tražili u menjaču. Iskreno, mislio sam da je samleo menjač. Međutim kad smo ga otvorili a imao je oko 2000rs ako se dobro sećam, menjač kao nov. Kad sam čuknuo ključem po zupčaniku, a ono zvoni onaj zvuk... kako bih ga i opisao... e jbm ga, ko razume shvatiće. I dan danas menjač radi savršeno, tačnije sinhroni rade radnju, dok kod šogora na 1221 sinhroni su domindženja a nzm da li ima 1500rs. Sve u svemu kad smo kupovali traktor ja sam bio za rusa 1221 a ćale za kineza. Povuklo ga to što u bajmočkoj Ravnici rade sa njima, i još su u AV imali akciju pri kupovini koja nam je baš dobro pomogla pa se kupio yto. Da mi opet treba traktor od toliko konja verovatno bi opet bio yto ali bih razmislio i o mtz-u ali samo .3 modelima. Ostalo..... Neka hvala.
 
Pa ja znam coveka iz mog sela kome ni jedan traktor ne valja, zadnjeg je uzeo zetora 130 ks polovnog iz Agro-Vojvodine dao je svog rusa 952 koji kupljen nov 2012 i doplatio za zetora. On je tog rusa urnisao ,odrzavanje nula a ruja je i dalje isao. Po njegovom priznanju kaze sam da bi on sjebao bilo koji traktor jer ne odrzava, a ruja je od svih najvise izdrzao bez odrzavanja kod njega.
 
Ja sam kinezu menjao: kvacilo(pukla je korpa),pumpu hidraulike,razvodnik,prednje poluosovine(45000.00 komad posto ne moze samo krstak da se menja),anlaser,alternator,onda nazad one spingle sto povezuju ramena i poluge,guzve par puta,pumpa volana i pored nove pumpe opet se tesko motao na ler gasu,ventilator hladnjaka i auspuh,i menjana je ona remenica na radilici sa gumom,kad sam ga prodao imao je 5500 sati i covek ubrzo nakon toga pukla spojnicka u menjacu. A cena delova iako nabavljana ispod ruke,opet je bila duplo veca nego na rusu.
 
У једној фирми у РС су иструлили на плацу,ето колико су се добро продавали,на крају је и фирма пукла а они завршили политчким путем по комбинатима и тамо зарастају у корење.Пар оних од 90 кс ради на фарми.Има у федерацији фирма која има све делове апсултно све и доста су повољнији од агровојводине,јер је једном из села пукао зупчаник у мењачу на пар стотина рч,и у агровојводини су хтели да га ошуре,и на крају оде и купи у федерацији.Не сећам се тачне цијене ал нпр ако је у АВ била 100е,код ових је било 40.е
 
Bojčetiću, ako slučajno postoji 892.3 ili tako neki model od 80-90ks a da nije izvedba kao npr 952 onda bih uzeo takvog umesto 1021.3. Po meni to je potpuno promašen traktor. Toliku snagu na taj menjač i kvačilo sa simplom lamelom, prednja vuča na kardan koji se lomi pod žešćim uglovima.... Bolji mi onda 1025.3. Ovo važi za izbor manjeg traktora. A za izbor velikog onda bi gled'o 1221.3. I sve ovo važi pod uslovom da su svi ti .3 modeli kvaliteta kao što su ova dva 1025.3 kod nas u selu. Za onog jednog nisam čuo da je imao problema, a ovaj drugi znam da nema. Ustvari zveknule su mu zadnje gume na 2600rs i morao je menjati osovinu monoblok hidraulike sa čaurama, i greje mu se hidraulika (to mi je jedna od zamerki kod mtz-a).


Putine, kako se zove firma?
http://www.acovnak.com/yto-traktori/traktor-yto-x904 требало би да је то та.
 
Početkom januara ove godine uzmem predračun za 504. Tada su mi rekli dok mi odobre kredit, traktor će biti sklopljen. Početkom februara realizovan kredit. E onda me Vaso prebacio kod Ljubinke. I nema koje izgovore nisam čuo. Dobio sam traktor tek kad sam došao do direktora i to krajem marta.
 
Početkom januara ove godine uzmem predračun za 504. Tada su mi rekli dok mi odobre kredit, traktor će biti sklopljen. Početkom februara realizovan kredit. E onda me Vaso prebacio kod Ljubinke. I nema koje izgovore nisam čuo. Dobio sam traktor tek kad sam došao do direktora i to krajem marta.
To kada razgovaras odmah snimis razgovore na telefon i saljes mail direktora, malo zapretis tuzbom i odmah rade. Tako su mene vukli za promenu kvacila(shvatam da je bilo korone) i onda kada sam im rekao da su svi razgovari snimljeni i da se spreme za tuzbu, dosli su za dva dana. A za te cene delova samo da vam kazem da ljudi iz servisa koji rade sa delovima uzmu za njih 30-40% cene. Evo moj primer: kada sam trazio izduvnu granu za 904 sef servisa mi rekao 200e, ja uzeo od Boze iz veternika za 9000din. Da ne bude da ih samo kudim, ulje i filtere za prvi servis poslali su postom da sam odradim jer nisu imali servisera. Ventil hidraulike dali mi za dzabe da probam jer nisam znao sta je sa mojim, posle ispalo da je i moj dobar.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja kad sam ih pitao za rezervoar ispod kabine, prvi put su mi rekli cenu od 500 eura, drugi put 300 eura. Tako da stvarno lupaju sa cenama.
 
Nazad
Vrh