Vremenske prilike u 2024-oj godini

Dakle osim sto ne vodis brigu o sebi pa diktiras sta ko posejati kopkaju te i prinosi!😂
Pokrivaj se usima!
zato sto nije susa kako se prica

ti prvi kukao o susi pa na kraju imas ozbiljne prinose

bas me briga sta ce ko sejati,kazem samo da ne vidim razlog cemu onda pisanje da je propast sve ako ta kultura ne uspeva vise kao nekada zbog klime

a kamo srece da su ljudi ovde imali prinose kao ti sa kukuruzom
ljudi koji su imali ove godine 800kj kukuruza prosek im je 19m i to tvog hvaljenog dekalba
radnici sa prikolicama stizali nisu da prevuku robu do kuce ili do silosa,ove spavali na ovratinama dok ne napune prikolice

opusteno samo i uzivaj u sreci sa kisom i sledece godine
 
Citas li ti sta pises? Prvo govoris o tome da sam kukao o susi da bi potom rekao da uzivam i sledece godine u kisi!!!
Ja koliko znam ove godine nisam nikad kukao da je neka susa osim da je bila potrebna jos jedna kisa pocetkom Avgusta za idealne prinose soje!
Ali nebitno, ionako nije ni tema adekvatna a i nemam potrebe ulaziti u takvoj temi gde ni sam ne znas sta pricas!
Inace kisa je prestala, hladno je, vetar duva nosi lisce a unutra jos je prijatno!
 
Kod nas u cetvrtak i petak ponovno najava 45 lit kise. Ako to padne, mislim da bi onda skoro pa pokrilo donji dio zemlje na metar i nesto dubine sa vlagom (to bi bilo nekih 150 do 160 lit kise u ovom periodu) Za sad su pogodili kolicinu kise s obzirom koliko su puta fulali tokom godine.
 
Nazad
Vrh