Vremenske prilike u 2024-oj godini

Nocas 27 litara, oko 10 je krenula ponovo da pada videcemo konacan bilans na kraju.
Juce izvucen stajnjak prekustra dok sidje vlaga da se zaore.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja nisam rekao koliki je odnos. Ne znam odakle ti taj podatak.
Jedno je natapača kada pada lagano satima, a drugo su jaki pljuskovi koji nekad naprave više štete nego koristi.
Nemaš predstavu šta je kad ti jaka kiša odnese 20% niklih biljaka kukuruza ili suncokreta, ili zatrpa, ne zna se šta je gore. Bujice su čudo.

Ovo su proseci kod mene ove godine na brdu.
Pšenica prosek 5.300 kg.
Suncokret prosek 2.500 kg.
Soja prosek 600 kg.
Kukuruz 7.500 kg.

Prinosi po hektaru.
Kakva je godina i kako je kod mnogih ja sam prezadovoljan.

Ne znam tačno koliko je kiše palo, verovatno Lule zna.
 
ne znam niti me zanima a kao sto sam rekao mrzi me da listam poruke i da ti sabiram sve sto si pisao

po jutrima kod nas pa preracunaj

suncokret prosek tona
kukuruz jedva 2 tone
psenica izmedju 3 i 3,5 tone
uljana prosek oko 1,5 tone


iskreno necu nikad shvatiti sto se mucite sa tom sojom toliko kad rodi kako treba jednom u 3 godine
ajde zbog nesto plodoreda al neke vec povrsine mi zaista cudno ponekad

ovo ne samo za tebe vec i ostali
 
Iskreno i nemas neke potrebe da shvatis, posejes sta tebi odgovara i manje se sekiras za druge sta seju i zasto bas to poseju!
Ali kako stvari stoje burgija bi svuda po malo da busi!
 
Iskreno i nemas neke potrebe da shvatis, posejes sta tebi odgovara i manje se sekiras za druge sta seju i zasto bas to poseju!
Ali kako stvari stoje burgija bi svuda po malo da busi!
Pricam kako jeste a to sto si ti i ove pukao na soji ko ti kriv,mada kako si kukao na kraju imas sigurno preko tone po jutru pa kad saberes sa cenom od 60din opet si dobar jer mi na kukuruzu na 2t po 20 din smo kraci 20hilj nego ti na soji

A ti skinuo preko ili oko 5 t kukuruz po jutru lagano i bole te patka
 
Originalna slika i komentar
Ali jel si realan da si se oblacio i smisljao sve o slikanju ove slike ? Samo da znas nisu lose slike i na vagonima vozova
Uvek je smesno i zabavno kada starija gospoda podetinje
Voda je mestimicno i tri metra u naselju,samo u ovim pecaroskim pantalonama se moze proci do vikendice . :)
Evo od sinoc
2774f276950985e72b2c5a72296a5c32.jpg


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Sad gledam neku prognozu za narednih 15 dana, otprilike kažu da sad kada je kiša počela da pada ne namerava da staje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
ne znam niti me zanima a kao sto sam rekao mrzi me da listam poruke i da ti sabiram sve sto si pisao

po jutrima kod nas pa preracunaj

suncokret prosek tona
kukuruz jedva 2 tone
psenica izmedju 3 i 3,5 tone
uljana prosek oko 1,5 tone


iskreno necu nikad shvatiti sto se mucite sa tom sojom toliko kad rodi kako treba jednom u 3 godine
ajde zbog nesto plodoreda al neke vec povrsine mi zaista cudno ponekad

ovo ne samo za tebe vec i ostali
Nisam 5 godina sejao soju na brdu, pa sam ove godine eto čisto onako posejao 2 hektara.
Inače u ravnici još nisam počeo da skidam soju, a očekujem na nekim njivama i preko 4 tone po hektaru.
 
Stala kiša pre pola sata. Danas od 8h napadalo19 litara.
Bilans u ovom talasu37 litara. Prognoze su najavljivale manje, tako da možemo da budemo prezadovoljni,
 
Pricam kako jeste a to sto si ti i ove pukao na soji ko ti kriv,mada kako si kukao na kraju imas sigurno preko tone po jutru pa kad saberes sa cenom od 60din opet si dobar jer mi na kukuruzu na 2t po 20 din smo kraci 20hilj nego ti na soji

A ti skinuo preko ili oko 5 t kukuruz po jutru lagano i bole te patka
Dakle osim sto ne vodis brigu o sebi pa diktiras sta ko posejati kopkaju te i prinosi!😂
Pokrivaj se usima!
 
Nazad
Vrh