Vremenske prilike u 2024-oj godini

Kod nas vracaju, kisu od petka pa do srijede cetvrtka da ce padati svaki dan. E sad vidjet cemo sta ce biti kako se petak bude blizio.
Peet kratka konstantacija, jel kod vas ranija sjetva/ranija grupa zrenja nema smisla? Da je bila normalna godina izgleda da sa tim parametrima datuma sjetve i grupe zrenja ti bi usao u kraj 10. Mjeseca mozda i u 11. Mjesec sa skidanjem soje
 
Kako je krenula godina tako ce se i zavrsiti. Topla, bez padavina, sa samo 2 dana sa minusim i par dana nekog slabijeg mraza. Padavine verovatno nece dosegnuti 300 l. Izuzetna susa se nastavlja, a prosle godine dva tajfuna koja su desetkovala sta su stigla. 2021 soju kosili u januaru, a i ove cemo cini mi se.
 
63mm konačni bilans.E sada kreće dramaturgija, treba da se skida kukuruz a najavljuju čestu kišu.
 
20 litara kod nas palo. Bio sam da spremam za setvu lucerke, čitavih 2 prsta je nakislo od tih 20 litara.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kako je krenula godina tako ce se i zavrsiti. Topla, bez padavina, sa samo 2 dana sa minusim i par dana nekog slabijeg mraza. Padavine verovatno nece dosegnuti 300 l. Izuzetna susa se nastavlja, a prosle godine dva tajfuna koja su desetkovala sta su stigla. 2021 soju kosili u januaru, a i ove cemo cini mi se.
mi smo jucer usluzno dovrsavali kukuruz u mestu gde je u ponedeljak palo 35l.u petak kad smo zapoceli to polje prije kise vlaga je bila 7posto.jucer kad smo isli da zavrsimo nakon 35l kise bila je 8-9posto.a skidali smo soju usluzno ove godine u mestima gde je bilo 100-250l kise dosad, sejane krajem marta, u aprilu i pocetkom maja, od najranijih grupa do najkasnijih sve su bile skinute osim onih sa prinosima manjim od 100kg po jutru, te su nakon dva tri kruga ostavljene za tarup tako da ne razumem kakva vam je to zemlja i da jos soje nisu zrele a susa.i ako me secanje sluzi za nijednu soju nisam cuo da je imala vecu vlagu od 8.jedino eto danas bratova postrna 9.9
 
Nazad
Vrh