Vremenske prilike u 2024-oj godini

ne,bar se ja ne secam....znalo je biti u leto dok je zelen pa se nakrivi ali do branja bude sve ok,jedino sto su stabljike znale biti krive pa je bilo jebeno vezati u snopove pa u klupe
mada porediti prinos tada i dok se nije pojavio pionir-nebo i zemlja
 
Опет неједнаке падавине, два километра даље од села је пуно више кише пало. Видим сад велике баре.
 
Od kukanja nema vajde.Znam da su svi mislili da budu gospoda i lap top poljoprivrednici ali ne ide.
Ljudi ulazite u distribuciju vode ka vašim usevima.U suprotnom ćemo propasti.
 
Na +35 stepeni dve do 3 nedelje upitan je efekat bilo kakve distribucije vode ratarskim usevima.Vidjeno ove godine u subotickom kraju.Da se razumemo, nije da se ne vidi, ali u ovakvim godinama malo sta znaci i ne verujem da opravdava ulaganje.
 
Na +35 stepeni dve do 3 nedelje upitan je efekat bilo kakve distribucije vode ratarskim usevima.Vidjeno ove godine u subotickom kraju.Da se razumemo, nije da se ne vidi, ali u ovakvim godinama malo sta znaci i ne verujem da opravdava ulaganje.
Odlocno razmilsjas kao i većina...put u nestanak pa će doći neki arapi xa nam pokažu kako se radi.
To su radili u mesopotamiji primitivno a minsaaddd?
 
ma kakvo navodnjavanje

4 salasa u razlici od nekih kilometar malo jace su ostali bez vode i moralo se silaziti dublje

sto mi se ne svidja prvi komsija do mene je jedan od njih
 
Odlocno razmilsjas kao i većina...put u nestanak pa će doći neki arapi xa nam pokažu kako se radi.
To su radili u mesopotamiji primitivno a minsaaddd?
Ja kazem sta sam video svojim ocima, usevi su kod nas jednostavno spaljeni, ti navodnjavani su malo bolji, ali nedovoljno.
Takodje kao sto Lule kaze, postace veliki problem i za pijacu vodu u Subotickoj opstini, a ti pricas o Mesopotamiji.U Ljutovu i Tavankutu je vec veliki problem, jer nam je prva reka na +50 km.
U Mesopotamiji su imali Tigar, a mi ovde par jezerceta i to je to😄
 
E jedino ako izmisle Zepter navodnjavanje, jer vode nema! Evo sad sam se vratio sa njive koja je pored kanala Dolac u kom je nivo vode možda 5cm a bio je preko metar dubine. Što se tiče vode za piće, nivo je opao još pre 2-3 godine kako kod mene na salašu tako i u ostalim salašima pa smo mahom svi uzeli pedrollo pumpe koje vuku sa 9m a izbacili Severove pumpe, jer nikom se ne kopa šahta još dublje a uglavnom je 5+ metara.
 
Kod mene je voda u bunaru nestala sa 17 metara....
Ogromna plantaža borovnica i jabuka sa oko 100 hektara navodnjavaju iz više bušotina, nalazi se na kilometar vazdušne linije od mene......
Ne mogu se proširivati dalje i saditi nove zasade i zalivati, jednostavno, vode nema više ni sa manje ni sa veće dubine....
Toliko o potencijalnom masovnom navodnjavanju... 🫢
 
Ове године се поготово спустио ниво подземних вода јер вештачки спуштају ниво Дунава да би вадили немачке бродске олупине из Ђердапа?
 
Ove godine bez ikakve kuknjave padala je za sve pare do 20 Jula, ali na nasu zalost sto se soje tice nedovoljno i neravnomeno podeljeno.
I danas da bi palo 15-20 lit ne bi bilo kasno, doprinelo bi i leglo bi ko budali samar!
 
Nazad
Vrh