Vremenske prilike u 2024-oj godini

Ova godina po svemu sudeci u regionu R1(tako nas Čubrilo naziva), ce ostati upamcena sa rekordno malo padavina i rekordno visokim prosekom t.
Nisam sabirao do sad, al od 1.01. ne verujem da je kod mene u selu palo vise od 300 l. Kad je godina solidna bude oko 600 l.
Da l' zbog Alpa, il' zog Karpata, al vec godinama nas neko, ili nesto...
Ja sam ubedjen da ce onog momenta kad litijum bude gotova prica biti i vise padavina. Slucajno verovatno, al eto.
 
menjaj sortu,domace zaboravi ZP,NS a i ove LG,Kosado idt nista od toga
obavezno zimsko oranje
prskanje na crno pa posle na zeleno-ako treba i treci put laudisom

bez ulaganja nista
 
Jel imas neki strani provereno dobar za berbu?
imas u temi kukuruza
pioniri od 600fao

opet kazem za moje podrucje daleko najbolji pioniri

i moras biti spreman da ne zakasnes sa branjem



nekad pre 15 godina i vise smo imali Florenciu,Kolumbu,R10 pa neki sa F nekim brojem


ta florencia je znala da vagne lagano 60m po jutru,al to su prosla vremena
 
Ebote, dobro se sećam kao klinac a i kao dečkić, u klipu smo brali kukuruze u oktobru. Ladno, magla, radilo se noću i tako ceo oktobar... Ćale mi kaže danas da on nepamti da je nekad bilo ovako. Ove godine napunio 70....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
@jjova Kod nas nesto manje od vas koliko sam ja sabirao padavine.Ali na sve te mizerne kolicine padavine treba ubaciti feniranje i jace vetrove sto ima po srednjem Banatu kolko hoces,stoga tih npr 200lit izadje puno manje nego 200lit negde gde nema tih vetrova koji isusuju samo tako.Pa jos od tih 200 lit je dosta bilo po nekoliko litara padavine,koliko to znaci kad vetar isusi maltene sve ocas posla,jel uopste nesto dodje do biljaka ili to bude samo u vidu osvezanja preko lista kao rosa jutarnja ....
Dobre prinose jos i imamo koliko imamo malo padavina,bar nece niko tarupirati kukuruze ove godine,ima tu prinosa nekih,samo spram ulaganja,cene svega danas,to je sve dno jeb... dna.
 
Уф када се сетим брања у клипу, па они диносауруси К2 по два трактора га вукла и по два трактора вукли приколице до асфалта. После када су дошли бункераши много лакше било, МТЗ 52 супер без кабине и К2 са бункером,мали Урсуз 335 у транспорту и само ватра. Ујутро се кретало по роси па до поноћи се брало. Магла, киша, роса најлепше се брало. Иначе данас код нас киша једно пола сата лепог пљуска, једино што мој најмлађи син склонио кишомер да не покисне па не знам колико је пало.
 
Ebote, dobro se sećam kao klinac a i kao dečkić, u klipu smo brali kukuruze u oktobru. Ladno, magla, radilo se noću i tako ceo oktobar... Ćale mi kaže danas da on nepamti da je nekad bilo ovako. Ove godine napunio 70....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
bosanci su kod nas dolazili u oktobru
mislim na rucno branje,klupe i Badnjovi

ne znam da li neko i zna sad sta je Badanj od ovih mladjanih likova?
ne znam da li je na negde imao drugacije ime

90tih je to bio kraj septembra,tada nisu bosanci ali brala je jedna ekipa iz drugog sela
a evo sada sa 10-15% vlage se skida u pola avgusta


kazu neki da se klima ne menja :) ;)
 
bosanci su kod nas dolazili u oktobru
mislim na rucno branje,klupe i Badnjovi

ne znam da li neko i zna sad sta je Badanj od ovih mladjanih likova?
ne znam da li je na negde imao drugacije ime

90tih je to bio kraj septembra,tada nisu bosanci ali brala je jedna ekipa iz drugog sela
a evo sada sa 10-15% vlage se skida u pola avgusta


kazu neki da se klima ne menja :) ;)
1991 godine na pojutarje Svetog Nikole smo trebali da beremo kukuruz ali je odloženo za sutra.
 
1991 godine na pojutarje Svetog Nikole smo trebali da beremo kukuruz ali je odloženo za sutra.
bosanci su spavali kod nas,isli od salasa do salasa kako su uradili

mrazevi,magle blato ludilo

bio onaj Osjecki 64 kukuruz ili tako nesto ako se secam,visoko nosio klipove,pa jos ako ima trave muvarike i tako to bilo cudo od posla
a stabljika ko danasnji ZP zelena i jaka
 
Nazad
Vrh