Vremenske prilike u 2024-oj godini

Može i na Antarktik da se ode.
Postoji čak i "hotel", zapravo niz manjih namenskih montažnih objekata.
Sleće avion standardne veličine za prekookeanski let na pripremljenu utabanu, zaledjenu stazu pripremljen za tamošnje uslove.
Ima više snimaka na youtube. Gledao sam jedan gde su turisti poleteli iz Australije.
Naravno da je tamo sve krajnje organizovano i da nema udaljavanja preko neke granice, a uostalom jasno je kako bi takav pojedinac prošao i da pokuša. Postoji organizovana "tura" specijalnim vozilima.
Antarktik je najsušniji kontinent i jedan od najsušnijih predela na zemlji.
Takodje najveći deo površine ima veliku nadmorsku visinu, tako da je pored hladnoće, jakih vetrova, "redak" vazduh još jedna vrlo otežavajuća okolnost.
 
@trtmrt
Ti očigledno ne razlikuješ Arktik i Antarktik, mislim kažem da ne tražiš na pogrešnom mestu.
konacno cemo moci istraziti piramide na Antarktiku a i one hitlerove tajne baze ce biti vidljive!

ocigledno sam napisao ANTARKTIK, da bi me ti bespotrebno ispravio, i pisao radi pisanja, jer ako ostane bez leda ARKTIK onda je za pretpostaviti da ce i ANTARKTIK proci isto.
ali sala je tebi proletela iznad glave ocigledno!

arguing-on-internet-is.jpg
 
Konačno kiša počela da pada u 22:45. Nadam se bez nevremena.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Obicno svake godine padne kisa na svetog Iliju ili dan pre ili dan posle. Tako bi i ove godine, pogodio nas jedan oblak sa zapada, kratko.je trajao pa je napadalo samo 4l. Ali red je da krene
 
Почела да пада сад само да потраје мада не видим више чему али, нека бар мало заслади и освежи.
 
Nazad
Vrh