Vremenske prilike u 2024-oj godini

dobar vic

upravo je to i problem

ocigledno da neki regioni u poslednje vreme bolje prolaze i to sada sve vise dolazi do izrazaja

da se razumemo odmah ni tamo nije prinos kao nekad ali da siju ostale delove to je sigurno

zbog toga zemlja u tim mestima i ide gore non stop pa i samim tim i arenda
 
Ja jutros otisao da pogledam stanje. Za sad se drze. Pitam oca kako je, on kaze dobri su za sada. Izgleda da ona zadnja kisa od 50 l ih drzi. Da nije bilo nje vec bi do pola bilo zuto. Cak je juce prolazio oko 18 h i ni jedan nije video da je uvrnuo listove. E sad kako ce izdrzati jos ove dane u najavi sig 7 dana do kako kazu nekog malog zahladjenja i gde gde kise. A znacila bi mu sada jos jedna dobra kisa i temp oko 30. Pratimo dalje stanje. I ocekujemo kisu.
 
Kolega mi juče priča da je video parcelu kod kanala kojoj se kukuruz suši od gore.... Bili su kul kukuruzi, a onda je pripeklo (parodija na film mi nismo anđeli 1).
 
U Vrscu drugu dan jutarnja T preko 30 stepeni . Sta ocekivati od kukuruza nego da ce se za koji dan na 40+ poceti kokati . Bar da je ovaj talas dosao u avgustu bilo bi bolje . Zbog duzih noci i zbog ugla Sunca .
 
Gde su oni koji su izjavili da više ne treba kiše ?
NS institut je radio negde u africi, stavili su kukuruz malte ne u vodu i nije mogao da preživi.
 
Screenshot-20240713-163620-Facebook.jpg

Dok se mi pržimo na 40C, u Sloveniji nevreme...
 
Msl da sadasnje sorte mozda i mogu da izdrze ove vise temp ali nisu spremni da podnesu ovo visoko zracenje sunca. To razjeda svaku celiju. Zbog toga se i suse od gore. A posto je bilo susno prolece kuruz je nikao brzo sa ono malo vlage. Ali je onda zbog te suse pusta dublje koren i isao za vlagom. Moguce da ga to sad i odrzava.
 
Nazad
Vrh