Vremenske prilike u 2024-oj godini

То се може протумачити док не дође стани пани, нема критичне масе и промена.
U nesrecema se narod ujedinjuje . Bar je bilo one godine kada su bile poplave . Ali mislim da je tada narod jos uvek imao nesto u glavi . Pitanje kako bi narod danas reagovao da se to isto ponovi 🤔
Dok ne predje 44 stepeni necu drameti . Imali smo onu paklenu godinu kada je toliko bilo pa smo je izgurali . I to bez klime tada u Beogradu . Usevi u ovom trenutku treba da su na drugom mestu jer zivot nas ljudi je ipak vazniji .
 
U nesrecema se narod ujedinjuje . Bar je bilo one godine kada su bile poplave . Ali mislim da je tada narod jos uvek imao nesto u glavi . Pitanje kako bi narod danas reagovao da se to isto ponovi 🤔
Dok ne predje 44 stepeni necu drameti . Imali smo onu paklenu godinu kada je toliko bilo pa smo je izgurali . I to bez klime tada u Beogradu . Usevi u ovom trenutku treba da su na drugom mestu jer zivot nas ljudi je ipak vazniji .
Istina,poludeo je narod skroz...vremena su se skroz promenila.Sad samo nek komšiji crkne krava,pa makar i meni crkle dve...Kontam ja i da je pritisak velik (pogotovo u ratarstvu i stočarstvu),ulog je velik,čak i pitanje same egzistencije i stila života.Ali opet mislim da čovek mora da ima bar mrvicu dostojanstva i empatije pa da ne znam u kakvom je problemu.
 
Ponovo "ukinute" najavljene padavine za narednu sedmicu (Utorak-Sreda)..
Sve su veći izgledi da se "vrućina" nastavi do 20. Jula...
Ništa od "zahlađenja", a kiša, šta to beše ?
 
U nesrecema se narod ujedinjuje . Bar je bilo one godine kada su bile poplave . Ali mislim da je tada narod jos uvek imao nesto u glavi . Pitanje kako bi narod danas reagovao da se to isto ponovi 🤔
Dok ne predje 44 stepeni necu drameti . Imali smo onu paklenu godinu kada je toliko bilo pa smo je izgurali . I to bez klime tada u Beogradu . Usevi u ovom trenutku treba da su na drugom mestu jer zivot nas ljudi je ipak vazniji .
Ali kad covek zivi iskljucivo od toga druga je prica.
 
"Lucifer" nad velikim delom Srbije.
Sad ne pomaze ni zalivni sistem.
Da se nazove može kako god oćeš, nego samo kad se tako kaže zvuči tj. ispadne da je vruće samo kod nas što znamo svi da nije tačno.

Prava ona žarka, suva, vedra vazdušna masa tipična za suptropski pojas. Znala je ona itekako od vajkada da zaluta ovde, ali činjenica je da je to bilo ređe i kratkotrajnije. Sve užarenije Sredozemlje joj je idealna oblast za pružanje pipaka. A što se nešto više zagreva teže ga je i rashladiti. Pa Alpi, pa loše sinoptičke kockice, sve se namesti kako ne valja.

Meni je ovaj talas dosta lakši, jer je dnevna vlaga niža i podnošljivije je. Ovde je sve i dalje bujno zeleno i ima potencijala da izdrži jedno nedelju dana žešće vreline, posle bi i ovde morala da radi ručna inače..
 
Lucifer je vec stari naziv 🙃, samo ga vracamo ponovo u upotrebu.
Svake godine nas Lucifer pogodi, samo je pitanje u koje doba i koliko dugo.
Jos 7 dana biljke imaju sansu, a posle cemo da vidimo. Uglavnom ovako toplo u kontinuitetu nije bilo bas bas dugo. Obicno te africke vrucinstine traju par dana pa pauza, pa oped par dana. Ova se zaukala i kraj jos se ne nazire.
Dal je prirodno, ili nije, vise nije ni vazno. Vazno je samo kako se prilagoditi i preziveti.
Po svemu sudeci pre 10.08.nema izgleda za ozbiljnijim padavinama.
 
Sve zavisi sta se smatra za postrnu setvu. Neki soju redovno seju krajem maja, pocetkom juna. Ove godine je moglo tako. Vec one posejane krajem juna i pocetkom jula ce biti u vecem problemu, a pitanje je da li su i nikle dobro.
 
Ako mesec dana ne bude padavina,ne treba ni tada,ovde bar u mojoj okolini nece nista ostati zivo u ataru od biljaka.
 
Postrne setve su prizvale susu. Mislili ljudi daj jos,a ono ...
kad ste u situaciji da znaš 95% da ćeš biti u minusu solidnom na svim kulturama vec 03.06 eh onda se pokušavaš povratiti' bar na neki način i smanjiti taj minus, pogotovo ako je rana žetva i ima kolike tolike šanse da bude pristojan prinos postrne sjetve...
nadam se da neće to više niko doživjeti i iskusiti....
 
Ne sekiraj se😀 bice za 7 dana jako lose a kako je najavljeno tek ce biti kolapsa za 20 dana. Razlika je izmedju 2012 i 2017 i ove samo u tome kad je djavo dosao po svoje, (pricam za nas atar) nekad malo ranije a ove godine malo kasnije ali svakako ce jako lose biti po biljke u ataru, mozda i gadnije nego u tim napomenutim godinama.
Jos uvek nije krenuo da duva malo vetar a jos ima prilike u narednim vrelim danima pa da stavlja tacku na ovogodisnjim prinosima!
Mislim da nikad nije bilo da potraju vrucine od 37-42 u kontinuitetu vise od 20 dana!
 
Bilo je u prošlosti dana kada su kukuruzi bili uvijeni i noću i danju,bez prestanka.Šteta je što će ovo vreme uništiti veoma dobre useve, stvarno su obećvali rekord.Na žalost ne vidi se kraj ovom paklu bar još 7dana.Sreća je pa ima dubinske vlage, kiše je bilo početkom jula i krajem juna.Sve dok biljke ne počnu do podgorevaju od gore ka dole ima nade a kada krene tako, onda je kraj.
 
Ova godina je velika razlika u odnosu na 2012 i 2017, prvo jer su se kukuruzi lepo oprasili, i drugo jer su dobili lepu kisu odmah posle zetve psenice. 2017 su bile tropske noci i bez rose, a ove godine noci su dosta hladnije i rose ima bas dosta.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Ova godina je velika razlika u odnosu na 2012 i 2017, prvo jer su se kukuruzi lepo oprasili, i drugo jer su dobili lepu kisu odmah posle zetve psenice. 2017 su bile tropske noci i bez rose, a ove godine noci su dosta hladnije i rose ima bas dosta.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Bas tako,nocu je veoma hladno. Juce sam bez majce otisao kod stoke oko 7 a zbog zajebancija oko pojilicao ostao do 11. Smrzao sam se kao ona stvar.
 
Nazad
Vrh