Vremenske prilike u 2024-oj godini

Око села неколико лансирних станица + бајша радарска станица. Леда је било тек тек, пре неколико дана. Кад наиђу ледоносни облаци гађају из чега стигну, само чујеш писак и видиш бели траг. Нека буде и 7-8 заредо испаљено.
 
И све ракетне станице на територији Војводине су аутоматизоване. Тако да су промашаји минимални, сада се пуца из радарских станица. За наш терен је задужен радарски центар Бајша и свака им част да није њих верујем да би смо пролазили као у Хр. На жалост Бачка Паланка има ту несрећу да се граничи са Хр и кад лед долази оданде они увек настрадају.
 
Било је ситуација да нису имали довољно ракета. То се провлачило уназад неколико година. Ко одлучује о расподели и какав је приоритет стварно не знам.
 
Evo kod nas se bas intenzivno koriste rakete ,al ovaj zadnji sistem koji je odavde i otisao za Zupanju i tamo ,gdje je presao tu je i istresao . Dubica , Kostajnica ... Ima clan frkani tamo. Cesto puta vidimo da su dejstvovali al opet potuce
 
Protiv gradne rakete, rade na principu zasejavanja oblaka prahom srebro jodida, koji deluje tako što inicira kišu iz oblaka, tako da se izprazni pre nego što dođe do formiranja grada. Tako da, gradonosni oblaci se moraju zasejati ranije pre kritične mase, a to konkretno uz granicu nije moguće.
Ameri zasejavaju (ili su bar nekada) gradonosne oblake iz aviona, tamo se sve radi na veliko.
 
Ja sam u velikoj većini grupa blokiran. :haha: Ne mogu da ne komentarišem kada se nešto namesti a nisu svi baš toliko raspoloženi za za.ebanciju i eto mi sada.
 
Po norvezanima 8 9 dana kontinuirano od35do37 (znaci jos 2 stupnja gore mozemo racunati) znaci soje bye bye a i kukuruz ce to osjetiti nazalost.....
 
Nazad
Vrh