Vremenske prilike u 2024-oj godini

S obzirom na to koliko joj je bila učestalost (padavinama) sa druge strane Alpa, i ne čudi zasušenje. Mora pauza, samo da ne oduži.

Tako da, zasušuje svuda na ravnom terenu, okidač za neke padavine u dogledno vreme može biti samo orografija iliti planinski teren.
 
Palo je baš dosta... Samo sam se zeznuo što nisam skinuo najlon.

Pre neki dan dok sam ispumpavao vodu iz njive baš sam se setio tebe Arkadije kad si ti to radio. Nimalo lak posao...
 
Пре неки дан је био неки наш стари стручњак из те области и каже да су ракете најуспешније. Али ни оне нису 100% ефикасне оне имају свега 70-80% ефикасности, авиони једва 60% јер авион треба да уђе у облаке, а то је јако опасно и у већини случејева фатално за пилота и авион.
 
To se zna da nisu ucinkovite. Bar tri veca svjetska istrazivanja su radjena davno 70ih,80ih i nisu pokazali ucinak. U Evropi valjda rakete koriste jedino Rusija i Srbija , dijelom BH , na nivou drzave. Ima manjih primjera lokalnog ili regionalnog koristenja
 
Nisu čuli za onu babu koja uz pomoć ogledala, sirćeta i oranije rasteruje gradonosne oblake. 🤣
Postavio bi ovde print screen prepiske ali me baba ladno blokirala kada sam počeo da zapitkujem i interesujem se ozbiljno za recepturu. 🤣🤣🤣
 
To se zna da nisu ucinkovite. Bar tri veca svjetska istrazivanja su radjena davno 70ih,80ih i nisu pokazali ucinak. U Evropi valjda rakete koriste jedino Rusija i Srbija , dijelom BH , na nivou drzave. Ima manjih primjera lokalnog ili regionalnog koristenja
Нека нису, учинковите само да Србија не подлегне европским експертима и не укине против градне ракете. Јбг Хр је у Европи па нека се осигуравају и, нека им ЕУ даје паре за санацију штета. Ми ћемо се ослањати на наше трајалке па нека и, немају никакву ефикасност.
 
Najjace oluje su uz granicu sa Hr. To je nebranjen deo teritorije. Sila koja dolazi sa zapada i ulazi na teritoriju Srbije je mnogo velika i nema sanse je obuzdati. Kako ide ka istoku tako njena energija pada i ucinak protivgradne zastite je vidljiv. Mnogo manje grada i oluja dobije Banat od Backe, tu nema sta da se dokazuje i pokazuje, naprosto je tako.
 
Nazad
Vrh