Vremenske prilike u 2024-oj godini

Ajd' da lupim nešto kad već ne mogu da se pohvalim količinom kiše (nisam izlazio da vidim kišomer, al' oluci su se zdravo slabo čuli) . :osmeh:
I ja pratim radarske snimke kad je kišovito već dugo godina. Isto tako sam zaključio da Novi Sad i okolina dobijaju znatno više kiše od npr. nas. Taj zaključak pomalo potkrepljujem i komentarima koje čujem po selu. Da pojasnim, mi smo prilično oslonjeni na Novi Sad jer kod nas ničeg nema, đaci velikim delom idu u NS u školu, radnici na posao u NS, jedan manji broj ima i stanove u NS, i često se čuje eno onaj javlja da je u NS provala oblaka, da se ispadala kao blesava i sl. Obično tu bude i komentar "njima (u gradu) treba, a nama (njive) ne treba", al' on nije bitan za ovu priču...:osmeh: I onda razmišljam, možda to nije slučajno, odnosno možda nisu slučajno NS i Bg baš tamo gde jesu, možda su se ta naselja baš zato tamo formirala i širila jer su povoljna za život, odnosno imaju kiše više nego druge lokacije. Dobro, tu su i velike reke, ali reka je dugačka a ta velika naselja su formirana baš na tim mestima na reci...
Eto, lupio sam... :haha:
NS zaista pokusne ali mi smo samo 5km vazdušnom linijom i mi ne pokisnemo. Ja u svom dvorištu slušam Egzit koliko smo blizu. Tu se oblak pocepa, jednostavno je tako.
I kod nas je mršava kiša.
 
Jeste ,i taj poljoprivredni institut za ratarstvo i povrtarstvo nije slučajno lociran baš na tom mestu.Pošto baš često prolazim pored njega vidim da je razlika u padavinama ogromna u odnosu na moje selo udaljeno svega 10-15km.Tu na rimskim šančevima i oko čenejske crkve pada malo-malo a kod mene ni kap ili tek malo poprska...i onda kažu prinosi iznad proseka...
 
Sinoc 9l i nocas jos 4l, I ja imam osecaj da je palo vise nego sto kisomers kaze. Oko 22h sam se vracao iz Rume nisam mogao voziti auto koliko i kojom brzinom je padala. A sevalo je kao u horor filmu.
 
Nista ne pada vec eonima ::jako_besan::😭...moracemo ici u ⛪ i poslati 💸💰 ne bi li pala neka 💧🌧️⛈️...samo ne znam na kojeg ✝️☪️☯️✡️ da adresiram ...ko je zaduzen za nas kraj ??? 🤔
 
Kod mene u onom sinoćnjem ludilo je nakapalo 17 l. Mada se imeni čini da je to malo više. I evo celo prepodne pada neka sitna. Nakupiće se do kraja dana 20-25 l.
 
Noćas 12l u toku današnjeg dana 5l i evo i dalje pada jesenja. Išao sam do Smedereva mislio sam da je nevreme napravilo karambol u ataru kad ono cvrc ni žito ni kukuruzi ni suncokret nisu povaljani niti se nakrivili. Au selu par lipa i oraha izvrnuo vetar.
 
Nazad
Vrh