Vremenske prilike u 2024-oj godini

Pratim radarske slike od 2.012-te. Nisam mislio samo na današu situaciju. Nadam se da grešim.
 
Ajd' da lupim nešto kad već ne mogu da se pohvalim količinom kiše (nisam izlazio da vidim kišomer, al' oluci su se zdravo slabo čuli) . :osmeh:
I ja pratim radarske snimke kad je kišovito već dugo godina. Isto tako sam zaključio da Novi Sad i okolina dobijaju znatno više kiše od npr. nas. Taj zaključak pomalo potkrepljujem i komentarima koje čujem po selu. Da pojasnim, mi smo prilično oslonjeni na Novi Sad jer kod nas ničeg nema, đaci velikim delom idu u NS u školu, radnici na posao u NS, jedan manji broj ima i stanove u NS, i često se čuje eno onaj javlja da je u NS provala oblaka, da se ispadala kao blesava i sl. Obično tu bude i komentar "njima (u gradu) treba, a nama (njive) ne treba", al' on nije bitan za ovu priču...:osmeh: I onda razmišljam, možda to nije slučajno, odnosno možda nisu slučajno NS i Bg baš tamo gde jesu, možda su se ta naselja baš zato tamo formirala i širila jer su povoljna za život, odnosno imaju kiše više nego druge lokacije. Dobro, tu su i velike reke, ali reka je dugačka a ta velika naselja su formirana baš na tim mestima na reci...
Eto, lupio sam... :haha:
 
Prosto neverovatno od ovog sistema da niste ništa dobili😳
Lekam još Dragan d ase javi sa izveštajem.Kod nas lepa kiša malo pojačan vetar ali ništa strašno cenim bar 15+lit
Bio sam u BNS kad je pocela provala, morali smo iz baste u lokal uci, haos zivi! Kad sam dosao kuci od cele zajebancije 8l 😂 za sprdnju! To okolina Panceva i jos neki delovi dobijaju svaki dan Nepogresiva putanja juzno od nas, i vi ste na toj putanji ne u centru ali dobrim delom!
 
Kimi , svaka cast . Upratio sam na serbianmeteo forum sta si predvidio. Kapa dole :bravo:

v7iQqiU.jpeg
Da se ispravim ,to je na meteo forumu tacno predvidio , ne kimi ,nego neki njegov kolega ,predvidio je podrucje za gdje ce biti upozorenje za danas al opet svaka cast
 
Nazad
Vrh