Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prosao ekstra kako je moglo biti,na svega sam 6 km od Kragujevca i kod kuce je duvao vetar ali nije strasno-nema nikakve stete.A u gradu je lomio stabla i napravio cirkus.Palo oko 20l kise
 
Izgleda da ce biti jedna sarena godina bas. Od nekih koji cak ni posijati nisu mogli , koji su presijavali , od totalnih steta , izgorelih, slabog prinosa , do dobrog i ekstra . Sve koga kako zapalo.
Baš tako, samo gledajući po Vojvodini je sve šareno, u severnom delu suša, centralni deo pokosio led i sinoć u južnom delu vetar.
 
U budisavi vetar načeo puno krovova,ja sam danas ceo dan sredjivao krov.u ataru nije strasno,malkice nakrivio kukuruz ali nije nista,bila suva zemlja.posle pala kiša 14L
 
Frćkaju se opet sa nekim sistemima i nevremenima u delu Vojvodine modeli, hm... mada parametarski dosta opasnije deluje zapad i središnji deo.
Kimi ako možeš molim te napiši da li će biti nekih iole pristojnih padavina u petak i subotu u srednjem Banatu, konkretno Vojvoda Stepa.
Baš nas kiša obilazi,juče 1 litra,sreća i nevreme je obišlo.Kad vidim kako je kod kolega užas teški bolje i da ćutim.
 
Код мене ништа: ни кише ни олује. Боље и без кише него да буде олуја. Гледао сам шта се све десило, велика штета.
Увек кажем да овде код мене барем нема таквих непогода а да је суша јесте.
Мој кукуруз на пола пута Мокрин Кикинда.
62d3ce546d0a1f87416a3a6df83e5975.jpg

Траве има као да није прскано.
 
Код мене ништа: ни кише ни олује. Боље и без кише него да буде олуја. Гледао сам шта се све десило, велика штета.
Увек кажем да овде код мене барем нема таквих непогода а да је суша јесте.
Мој кукуруз на пола пута Мокрин Кикинда.
62d3ce546d0a1f87416a3a6df83e5975.jpg

Траве има као да није прскано.
Sad bi bilo dobro da ima malo trave da mu drži vlagu.
 
Ма има. Као да није прскано. Убрао сам три клипа, нисам имао воље да сликам. Танки, мали а на доста стабала нема ни то.
 
Poslednja izmena:
Не би помогло ништа на температури од 35+ и то десетак дана, једино киша.
 
Evo i mene...
Ceo dan od jutros od 05:00 sam na nogama i po krovovima...
Nisam ni na posao išao...
Sranje ko i 2017. u Septembru...
Da napomenem, nisam slikao svu štetu...
Kuća sa severne strane,pušnica i kotobanja...
Kiše je palo 10 usranih litara, uz apokaliptični vjetar...
Najgore, a meni sreća, auto je bio pod orahom, grane se polomile, ali ni jedna nije stigla do zemlje, tj auta... 🍻
Ima ogrebotina, ali je čitav...😃
Veliki senik je preživeo, iskrivilo lim na udarnom ćošku, ali je ostao da stoji...
Eee, Ika je to odradio... :LOL:























 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh