Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U mojoj opstini selo do mene Baranda je najgore proslo . Svaka kuca je imala neki problem . I Opovo je proslo sa stetom .
Put me je posle vodio Zrenjanincem do Bg. Na par mesta ima odvaljenih suncokreta i nakrivljenih kukuruza . Posle od Borce do Bezaniske kose nista nije ukazivalo da je nevremena bilo . Ili su nadlezni sve brzinski uklonili .
 
Kod nas jutros do 8 h.u selu, ko je kupio ćeramide,kupio je. Nema ni u gradu.
U bolnici do 13 h. se javilo 12 ljudi,koji su pali s' krova.Jedan nastrad'o.
Njive nisam ni obilazio.
Za koji dan ću,nestalo mi katopila!
 
Ja sam ko hrčak, veli moja majka...
Samo vučem i vučem kući, nebitno šta, uglavnom šta drugi neće ili bacaju...
E, onda u jednom ovakvom momentu, trud se isplatio... :p
Naime, svojevremeno, a prije par godina, u susednom selu, renovirana je Osnovna škola, a ja doneo pun špediter do vrha polovnog zdravog crepa i desetak poklopnjača sa sve malterom, što drugi nisu hteli...🍻
Delilo se džabe, samo da se nosi...
Istovario pored ograde, jel, privremeno, i tu je dočekalo današnji dan....🍻
Tada, po završetku renoviranja, većina preostalog, a zdravog crepa je potrpana u kamion i odneta na deponiju i bačena...😶
Evo, na ovoj fotografiji levo vidi se ta gomila crepa...
A ono ispred crepa, su stare betonske hranilice za svinje sa jedne farme...
Ploče armiranog betona 5 cm debljine... 👋
 
Crep i poklopci su skupi danas. Uvek je dobro imati zdravog crepa kuci, u rezervi.Sta mu fali sto je polovan bitno da je zdrav i ceo.
 
Meni je komsija doneo jutros odma sa neke gradjare ceramide, 470 dinara komad. Nisam ocekivao toliko cenu...
 
Ide nova tura, ponovo se iznad alpa stvorio ovaj talas...dnema tolike vrucine, pa mozda i ne bude picvajza, vide cemo u toku noci koliku snagu imati i gde ce udariti...vojvodina opet sto odsto...
Tesko da ce biti kao ovaj , navodno pisu zadnji puta 73 bio ali nije dosao do istoka , normalno za Teksas ali navodno za ovaj klimat i nije tako cesta pojava.
 
Biće žestokih sr"nja lokalno danas i sutra.

No, ponovo imamo suprotne tabore. Ovi globalni modeli, mahom sve daju severno od Mačve i severa Šumadije pa na gore po delu Vojvodine, dok ovi finije rezolucije favorizuju i južnije oblasti od toga, odnosno na traci onoga od preksinoć.
 
Pa Kimi koji modeli su izvesniji? Mi jesmo imali doooobrog vetra ali ne mnogo kise. Sad bi to moglo da se okrene. Manje kise i viseeeee kise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh