Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Centar udara je bila Backa Palanka. Bio sam sinoc tamo da obidjem. Grad je najvise nastradao sa vetrom, a i palo je preko 40 l kise. Prema Obrovcu je bilo kise, ali daleko manje vetra, a kod mene u Tovarisevu vec po obicaju nista.
Slike iz Backe Palanke su kao da je bila pod artiljeriskom paljbom.
 
Jedna kajsija sva izlomljena i povaljana paprika . To bi bilo od stete kod mene . U sustini dobro smo prosli .
 
Ono sto sam vid'o uspit kada sam dolazio da rasklanjam sut i ostalo iz dvorista, je da su kukuruzi povaljani momacki. Sta ce od njih biti pitanje je...u selu tek sada se vidi ko da je atomska bomba pala, nema krova na kucama koji nije manje ili vise ostecen. U centru sela drvece pocupalo iz korena...komsijin orah pa mi na prikolicu kamionku, sreca u nesreci jaca ona od njega, stete nema sem oguljene farbe i malko iskrivljene nadstranice, to ce se ispeglati bez problema...

Danas cu pokusati bar deo limenog krova da iskoristim i da ga vratim anzad na tu supu, bar da zastitim deo skladista, jer ima 5 tabli lima koje su potpuno ravne, ne iskrivljene stoje na zemlji, ko da ih je neko skinuo i tu ostavio sa sve sarafima u njima..jebe me samo sto nema steuje pa ne mogu da narezem stafli za zamenu ostecenih...krov je drvene konstrukcije
 
Vidio sam na FB sliku iz Orašja... Lik parkirao 539 i veliki Massey jedan pored drugog, ogromno stablo ih poklopilo preko haube
 
kod nas šteta od 80 do 100% na suncokretu a na kurkuuz kako koja njiva od 50 do 70% međutim ove biljke dal suncokret dal kukruuz lisna masna je išćiljana kao da je leda dobio a nije bilo leda. e sad ćemo vidjeti šta će osiguravajuće kućre reći, kod nas nije pravilo da je morala mjerna postaja izmjeriti brzinu vjetra da se isplati odšteta nego se procjenjuje stanje zatečeno na njivi.
 
Kod mene palo nekih 10-ak litara.
Nema velike štete Bogu hvala.
Ali kako je krenulo uplašio sam se dobro jer sam 25.juna 2014. Imao ogromnu štetu. Preko 8.000 crepova je zbacio, salonit table, rogove i letvu počupao, polupao auta, drveće počupao. Celo leto smo radili krovove.
Tad je u mom kraju bilo i 2 kompletno srušene kuće. U jednom selu nedaleko od mene je vetar prevrnuo kombajn.
Bilo ne ponovilo se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh