Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene skoro ništa, a 100 dalje lomilo granje. Centar Kaća je granica, severno skoro ništa, imaju struju, manje kiše, još severnije prema Bačkom Jarku skoro ništa. Jugoistočno od centra slota
 
Uhvatilo me u baliranju, do kuce na momente nisam mogao da normalno udahnem vazduh... kuci kisnuo 20 min. dok sam pokrio koje sta...
 
Čujem da je inđija nagrabusila,ja jutros stigao u Grčku,i pojedoh se živ,a ništa mu tu ne mogu sve i da sam kući...
Čekam izveštaje sutra ujutru da potvrdim kako smo prošli...
 
Kod nas u rutu je bilo veselo onom što je denuo bale na prikolici. Taman da vežu, a ono počela lusnica. Čovek ne može dole, a bale ruši vetar.
Nema štete na usevima, sve OK.
 
Pala lepa kisa, u gradu je izgleda bilo jace nevreme.U gradu padala kisa duze i jacim intezitetom.

Sletelo mi 4-5 poklopca sa kuce koji nisu bili usrafljeni.
 
Ovakvo nevreme nas pogodilo i prije deset godina . Isti scenario ista šteta čak na istim mestima, dve šupe i kotobanje fali 30 i koja sačiniti ploča 2×1 m. Na hladnjači od istog špica kao i prošli put oko 50 crepova velikih . U komšiluku nijedan plastenika nije čitav a o šteti u voćnjaku nesmem ni pomišljati kada vidim šta je u bašti napravio vetar. Kišomera nema jer ga je vetar skinuo sa štapa a po proceni samo par litara.
2017-te je bilo, isti scenario, iste kuće na istim mestima, ali danas je čak bilo gore, duže je trajalo.
Kod mene nije stradalo ono što sam popravio proslog puta, dobro sam popravio 😁, ali zato je nagrabusila druga šupa, sada je bila prazna.
 
Po kišnom radaru trebalo je da prođe dosta severnije od nas, ali nas je ipak potkačilo. Kiša desetak litara, jak vetar, nekoliko crepova popadalo... Videćemo ujutru kako su prošli kukuruz i voće.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Dobio sam sliku kišomera od komšije 25 lit.Nisam moj stigao da pogledam po utisku 20+ sigurno
Sad sam odgledao radarsku sliku jer nismo imali struje, nista se tu spektakularno nije odigralo da bi bila razlika 3x , al sve je moguce! 25 je cifra ihaj, uvek tako bolje prodjete godinama u nazad, valjda vise postujete Boga i idete u crkvu!
 
Poslednja izmena:
Surčin je isto pogodilo strašno nevreme... Previše vetra, premalo kiše. Polomilo komšiji drvo, srećom palo Izmedju mog I bratovog auta, iza kuće polomilo meni drvo, na svinjcima verovatno sinulo table, nisam išao tamo, a temperatura pala neverovatno! Do te mere da se video dah iz usta! 😯
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh