Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gresis Kimi . Tamo je najtoplije jer najvise zivi ljudi po metru2 . Bas to treba da bude reprezentativna stanica da drugi vide gde ne treba ziveti 😃
 
Spočitavati najbolje bi bilo prevedeno na ignorisati, omalovažavati neku činjenicu, u smislu na jedno uvo uđe a onda proizvoljno na drugo izađe.
Ja bi rekao da spocitavati znaci pametovati, drzati lekciju, pridikovati..... ili po Srpski kenjati
Pa kako da kazem neznam ni ja sam da ti objasnim
Spocitavati znaci ignorisati,zanemariti,zamerati tako nesto
Mozda je pogresno i koristim u recniku 😆

Da li je to samo ovde, ili sam to samo ja ali "Spočitavati" u mom recniku znaci: prebacivati, zamerati, pridikovati...
 
Kimi da li hoces da kazes da ce biti sanse za opet neko nevreme kao sto je zadesilo nas kraj pre par dana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoce li biti nekog zahladjenja barem na jug, 5-6 dana vrucine? Vidim i narednih 6-7 dana tempereature vece od 35.
 
Po Accuweather-u J. Banat je potonuo u totalnu susu u Julu i Avgustu sa temperaturama od 31 do 37 sto znaci totalna propast i ove godine za kukuruz koji vec je podgoreo vise od 0.5 m od zemlje a soja ce isto kao i prosle godine dobaciti do 500 kg. Muku tesku vodimo mi sa ovim nasim usranim zanatom!
 
Oko 15 ha navodnjavam kako kad ,struja dovedena , a voda na 5 do 10m .Ratarstvo . Kad bi se vratio u proslost , nebi to zapocinjao uopste .. Nekad ne vrijedi ,nekad se ne isplati kad sve obracunas ,a nekad kasnije dodje kisa
 
Postoji ali treba da se radi
A lakše je kukati .
Da svi zalivaju sada ne bi imali struje . Trenutno je i uvozimo jer hidro slabo radi . Drzavi puca ona stvar oko zalivanja i zato su kanali u ovakvom stanju . Bitnija je struja .
@Kimi - objasni ti njemu da jos nije strasna T . Ne pomera se . Drugog psa od 12 godina sam ubacio u kucu .
IMG-20230716-125953.jpg
 
Kanalski sistem koji mi imamo u ataru ,moglo bi nam pozavideti 99% Srbije,to što je neodrzavan i zapušten i što se ne koristi smo sami krivi.
To je nemoguca misija, kanal primer 5 duz do DTD i 5 duz gde smo komsije znas koja je razlika u terenu, a sto dalje od DTD to dublji kanal treba a i mostovi problem .....itd, kad bi svi navodnjavali koji protok vode bi trebao da bude iz DTD . A na svaku njivu u arendu da busis bunar, sa ovakvim arendama i prinosima i cenama i posle 4-5 god vlasnik ti uzme zamlju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh