Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2012. nas je spaslo 35 l julske kise od jednom. Pre toga nista, posle toga nista. Dovoljno je bilo da prezivimo sa 1100-1200 kg/kj soje.
 
Da, taj Palic postao opasan konkurent Kikindi u zadnjim godinama kao najsuvlja lokacija (naravno uz Sentu i Adu).

Ne da se ova vlaga i sparina, nece vazduh da se sasusi pa to ti je. Jutros opet ponovo rose kao da je prskalica radila po dvoristu. Jutros u 6h sve stanice nizijske imale vlagu 90-100% (izuzev Beograda naravno kao toplotnog ostrva).
 
Od kad je Milosevic nas spojio sa kikindom, Opština Ada postala član sverno banatskog okruga, prebacili su nas preko reke Tise, susa nam ne gine..svaka godina sve gora i gora!
 
Pa koje su to temperature ? 32-33 danas (prosek 29,5 za ovo doba godine) sto je zanemarljivo odstupanje. Okej, dodace gas do 35/36 ali daleko je to od paklene vrucine. To sto je sparno (ima vlage) pa je subjektivno gore je druga prica.

Bas gledao i T na 5cm od tla senzora danas u toku dana, nije bilo neke bitne razlike u odnosu na onu na 2m.

Ne rastu bas nase biljke na severu gore oko Balktika pa da ne znaju za ovakve temperature.

Elem, za sada prvi dan u fokusu reklo bi se sreda, sever zemlje.
 
@Kimi

svaka cast za sve sto pises ovde ali i prosle a evo sad cini mi se i ove spocitavas cinjenicu da je temperatura preko 40stepeni

iz kog razloga neznam ali pises tako

pusti ove zvanicne sto se moraju pisati i pricati javnosti,dodaj slobodno na te temp. bar 5stepeni
 
To o cemu ti govoris je subjektivna temperautura, ne temperatura vazduha. Meteologiju subjektivna temperatura od peska, zgrade, fasade, staze, ulice ne interesuje.

Koliko sta moze na Suncu da se ugreje, ako si bio nekad na skijanju znas da i pored snega na tlu na planini kad je suncano bez vetra mozes u majci da sedis a kamoli sada kad je dan duzi, sunce u zenitu jace i zracenje izrazenije. Ja mislim da mi nije bilo gorega niceg nego kad sam kao pocetnik vozio onu Daciu Logan, joj brate mili kako se ono ugreje jos u prolece kad ostane na Suncu, leti to je odes u tri lepe, mozes jaje da isprzis iznad instrument table. Jos nije imala klima, pa ono kad zuris nemas vremna da proluftiras sve me glava zaboli od one plastike sto isparava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh