Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne interesuje ni mene Metelogija subjektivnog ili ne subjektivog osecaja peska i ostalih gluposti

kako je meni tako je i kukuruzu u 35-tom redu na 78metara duzine u njivi a to je preko 40 i vise stepeni

ps
ja odem u hlad i popijem hladno pivo ili vodu bilo sta,on se jebe citav dan na toj temperaturi
 
pa kako je krenulo ono sto si napisao u predhodnom postu ---Da je tako, svake godine bi svaki kukuruz izgoreo.--- izgleda nismo bas daleko od toga
 
Prethodni postovi su dokaz da na Luleta objektivno utice ovakvo vreme 😃
Elem ni ja nisam ljubitelj toplote . Samo da vlaznost ode na 10% i bice svima lakse ma koja T bila .
 
I ja sam prvi put obratio pažnju na tu reč kad je momo spomenuo...
Elem,ovo što ima jake rose mislim da je odlično za kukuruz i soju pogotovo...e sad što je nama teško na toj vlagi to je druga stvar...
 
Tek sad kad mi je objasnio sta znaci ta rijec, tek mi nije jasno sta je htio reci . Pa zna se kako se mjeri temperatura . Ako je 37 , u hladu dabome , 37 je i to je dosta vruce , opisno receno , ili recimo mnogo vruce . Samim tim zna se da je na suncu vise , al kakve veze to ima? U rerni sporeta je jos vise vruce.
 
zasto uvek sirite temu na gluposti i potpuno glupe i ne povezane stvari?

kakve veze ima rerna sporeta sa temperaturom na neprekidnom suncu od primera 11h do 17h casova
 
Spočitavati najbolje bi bilo prevedeno na ignorisati, omalovažavati neku činjenicu, u smislu na jedno uvo uđe a onda proizvoljno na drugo izađe. :D

Poenta je tu bila samo da ja savršeno razumem šta hoće i Lule i bilo ko time da kaže, odlično je meni jasno. Samo je stvar u tome da to nije primarni problem. Ako govorimo o temperaturi vazduha, zamislite koliko bi onda Beograd (Vračar) trebao uvek da bude najtopliji (najviši maksimum da ima od svih stanica) zbog ogromnog toplotnog ostrva. Međutim, to nije slučaj. To se ispoljava na to da se on brže greje i sporije hladi, dok je temperatura vazduha maksimalna maltene ista kao u npr. Banatskom Karlovcu ili Mitrovici. Samim time, jeste da nažalost u našim atarima drveća skoro da i nema, ali ne može iznad takvog tla vazduh da bude topliji nego u srcu betona. Pričamo dakle, o vazduhu na referentnih 2m visine.

Naravno, pošto obradive površine nemaju u toplom delu travnati pokrivač (uglavnom sem livada za košenje) njima se površina tla (temperatura na 5cm) brže i jače zagreva (ali se isto tako i kad zađe sunce brže hladi), pa znam i ja kad upeče kad odem u kukuruze u polju kakvo je (subjektivno, kako bije "vapa" od tla). Ali opet, nije to neko ekstremno odstupanje pa da to bude odgovorno što se kukuruz osuši. Kad je dugo toplo i bez padavina, osušiće se i trava u senci kuće a kamoli kukuruz na otvorenom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh