Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ne veruje covek da taj oblak celom putanjom prosipao led. Zali boze truda . Gledao slike sto ljudi kace na mreze pa to prosto da ti se place. Inace u drugoj turi dobili samo kisu vrti se oko 10-ak litara kako gde.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
16l kišomer u dvorištu, 17,5l kišomer u bašti, jedan kolega koji ima salaš na segedincu kaže da je tamo bilo 20l. Uglavnom, očekivao sam više mm kiše spram nevremena kakvo je bilo.
Šteta od leda u ataru će se tek videti, kod kuće leksan na garažnim vratima izbušen kao švajcarski sir, više biber crepova je razbijeno, crveni crep koliko vidim je izdržao led. I na stiropor fasadi kod sestre ima dosta rupa...
E da, biće bar za trećinu manje lišća na jesen da se kupi, led i vetar su omlatili lišće sa drva samo tako...
 
Eto Miki, vidiš da je na kraju bilo. Samo je valjalo sačekati malo.

Elem, kad pogledamo ovu kartu, ja bih rekao sasvim korektno skinuto. Znam da će neko odma da se javi i kaže "e pa na mojoj toj i toj tačkici (lokaciji) nije bilo toliko kolko karta daje ali prosto to i nije cilj bilo čega. Bitna je široka slika a ona je prilično lepo skinuta, pre svega mislim na samu granicu padavina ka jugu.
Evo dragi Peet:

de-model-de-321-1-modezswiss-2023071306-30-960-157.png



Elem, prvi ozbiljni oblak prati reku Dravu, gađa to tamo ka Apatinu ili Bezdanu.
 
Na ulazu u Zr iz pravca Kikinde, vetar kotrljao rol bale po ataru više stotina metara, neke i preko asfaltnog puta(obilaznice).... par je završilo u kanalu. U tom delu ima i dosta polomljenog drveća....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nas u jednom delu atara suncokret ostao bez glava. Tuga videti. Izbušio led kišomer tako da ne znam bilans, ali bilo je lepe kiše noćas.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Kimi
Je l ima na vidiku neko osveženje za naše kraj, bice pakleno ovih dana, imamo rezervu vlage 200+mm ali opet to nije to.
 
Pa evo nam ga osveženje danas i sutra, sasvim je prijatno. Okej, žega je, vruće je i sparno je, ali mislim daleko je to od neke vreline 40+ stepeni. Ovde je sve tu tako do 35-36 stepeni što ozbirom na prosečnu dnevnu u ovaj period od 29,5C i nije neka preterana vrućina.

Uostalom sve se zeleni, kako i ne bi kad je svako jutro kod nas vlaga 100% (sem ovog jutra zbog vetra) ima rose na izvoz.

To se samo u medijima stvara panika kao da prvi put imamo ovakve temperature. Pogotovo juče, na sva zvona biće 40+ u hladu na meteo stanicama (najviše išla Ćuprija do 37,8) i kad se to desilo tj. došlo popodne samo lagano skinuli tekst sa naslovnih.
 
Nisam imao kisomer . Preko 10 litara ke sigurno palo . Cekamo 09:00 h da vidimo sta kaze zvanicna merno mesto u Farkazdinu .
Био код комшије прекопута за неку сајлу и бацио поглед на његов кишомер - целих 15 литара. Машала!

О одмах јутрос и кренуо на моторчетом до њива близу села, недалеко од пута ка Идвору - 'ватала се земља на точкове и на обућу док сам ушао у њиве са кукурузом и сонцокретом.

Добро је због кише, али и што нас је промашило невреме.
 
Kod nas deo atara prema lalicu negde zavrsena sezona,samo stabiljke vire,svo lisce na zemlji

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Био код комшије прекопута за неку сајлу и бацио поглед на његов кишомер - целих 15 литара. Машала!

О одмах јутрос и кренуо на моторчетом до њива близу села, недалеко од пута ка Идвору - 'ватала се земља на точкове и на обућу док сам ушао у њиве са кукурузом и сонцокретом.

Добро је због кише, али и што нас је промашило невреме.
E hvala 👍
Zvanicna rhmz-a merna stanica Farkazdin je uhvatila 16 litara .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh