Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što se tiče vremena, jasno ko dan da dolazi prva ozbiljna toplota, pravi toplotni talas. Samim time, period čestih padavina završava svoje (pa i u južnom delu zemlje).

Dosad smo super prolazili, pa čak i oni koji su imali (dosta) manje količine zbog dosta oblaka i ne previsokih temperatura nisu prolazili loše..uostalom, niti u jednom delu zemlje trava još nije nigde spržena.
Doduše, vreme će ostati sparno, uz visoku vlagu pa gubitak vlažnosti neće biti toliko nagli, plus ne crta se nikakav fenski vetar (sem normalnog dnevnog strujanja) koji bi dodatno isušivao.

Nešto bezbrižniji za dalji period deluje krajnji sever, gde će kakvo takvo osveženje rubno cureti iz Mađarske a zalutaće i neka olujica. Sve južnije to sterilnije i vrelije, ali opet veći deo ispod Save i Dunava može da izgura bar 7-10 takvih dana bez nekih problema.
 
Kimi realno kad ocekujes kraj susnom periodu?
Da li to moze da se zavrsi kao prosle godine, oko 20og avgusta?
 
Pričamo o veooma dalekim periodima dragi Paore.

Nešto što je zasad realno je to da od ponedeljka kreće rast temperatura i toplotni talas, koji bi na jugu potrajao jedno nedelju dana sigurno. Do severa tj. Vojvodine verovatno već sreda-četvrtak stiže nekakav produv i osveženje uz mogućnost nevremena pogotovo uz granicu sa Mađarskom. Hoće li i dalje ostati taj režim da sve ostaje sa druge strane Alpa je jednostavno predaleko za bilo kakvu tvrdnju.
 
Овде наишао пљусак, од 30 секунди. Таман мало покисао па ме хладан ветар осушио
7d02320869f1129a28e4c885a0cd0728.jpg
 
@Darko Dren Sta tebi smeta kako ja zovem ponekad moje mesto :LOL: ??.Jer odma da ti kazem mene zesce zab.... kako ces ti tvoje zvati,pa isto ocekujem i od tebe ok ?.A posto susu gledas na discovery samo,ni ne ocekujemo nikakve nazive.Ta tvoja glupa verovanja oko toga kako ja uticem na kisu za pola Banata su srazmerna nekoj zescoj komediji,ali svejedno hvala sto mi prisvajas tolike moci ....

@pidikanac Cena zemlje,zakupi i dostupnost iste ,nemaju veze sa padavinama.Bitno je koliko i kakvih ima igraca za istu,mnogi ce raditi i za 50 eur zarade samo da je rade.A nzm cenu,ne radim zakupe,ne kupujem zemlju.
 
@Arkadije - a sto ne probas sa nekom novom kulturom kojoj ne treba mnogo vode ? Mislim da bi u kakrusima odvaljivao na ovim prostorima 😬
Kako stoji industrijska konoplja ? Mislim da njoj ne treba puno kise a zarada je nekoliko puta veca od ostalih uobicajenoh kultura 🤔
 
Ako je tako Arkadije šta tebe onda zabole kad ja napišem da kod mene pada kiša... Odmah si se nakačio.

Tačno, nikad sušu nisam imao. Svake godine samo rekordi u svim kulturama.

Evo opet pada...
 
Vec ko zna koji put nas vraca sa vrsidbe,a u meracu nista...u okolini palo i preko 200 litara u zadnjih mesec dana-kod nas jedva 40,i to sve sitno...najebali smo ako dodje taj talas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh