Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo sam guglao ali ne mogoh nikako da iskopam koje je godiste cuveni direktor RHMZ a . Da li je mozda ispunio zakonske uslove za penziju ili gura u peti mandat.:haha:
 
Još ne bih smeo ruku u vatru da stavim gde će to proći glavno u četvrtak na petak, iako kažem neke šanse stoje (znatno manje) i za noćas i sutra veče. Ipak, kao da se to pomera na jug, pa je od pogranične oblasti s Mađarskom po proseku linija sišla do Novog Sada i Zrenjanina. Iskustveno, kako se klin svežijeg vazduha zabija u ovo vrelo sredozemno gotlo, ići će to i još malo južnije.

Ne bih se nimalo radovao epicentru te nesreće jer je led uz ludački vetar na putanji maltene zicer.
 
Kad bi nas nesto zakacilo ....bar 20lit da nakapa,pa nek bude i sa ledom ako bas mora,ali samo da padne lepsa kolicina vode.Soja kod nas na dobroj ,mozda najboljoj zemlji u ataru,maltene do pola zuta,odbacuje lisce ubrzano ...donje mahune kaput.Kukuruze ne gledam,jos par ovakvih dana i bice pola atara kaktusa.
 
Цео дан мутно време, барем ме то спасило. Други дан на крову и мердевинама. У'ватио сам боју као да сам био у грчкој
 
Jeste dragi moj Peet, imao si privatni oblak koji je poživeo čitav jedan radarski termin (15minuta) zato mi i promakao.

Pa nisi mnogo daleko od istine Paore. Šalu na stranu, možemo samo sigurno reći da se fokus biti u severnoj polovini Srbije, nikako drugačije.

Ono što znamo je da će grmljavinski sistem nastati u Alpima negde na jugozapadu Austrije i mogao bi da izgura (uz nadogradnju) sve tamo do Moldavije u jednom komadu.
Padavine nekako najrealnije kroz sredinu Vojvodine, to je verovatno mirniji deo oblaka čim se tako ponavlja. Dole južnije ka Beogradu i ispod zato može biti teškog (ali znatno lokalnijeg) derneka!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh