Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
То је тачно али приближно тачно. Ми смо имали прошле године 1,8 тона багремовог меда. Иако година није била нешто. Свих претходних година смо били више задовољни него не задовољни, што значи да је било добро.

Тачно је да багрем није изузетно добро медио од 2015-те, што је већ забрињавајуће дуго раздобље...али при томе говорим о изузетно добром медењу.



ПС

Уз то ми одгајимо и подамо нешто преко 1000 матица, 2-3 кг млеча (прошле године ипак само 1,8 тона јер је била она суша, а млеч се ради после одгоја матичњака за матице и то траје два месеца...па за млеч остаје релативно кратко време). Син је почео да продаје друштва и пре багрема је продао 50 друштава а већ је припремио 70 следећих за продају...тако да „котрља“ некако ипак се „овајдимо“:)...и радујемо се...од прилике сваке године...:)
 
Poslednja izmena:
4 pčelara iz različitih krajeva naše zemlje gostuju sa pčelama kod mene več godinama pa onda otud informacije.
No nemaju svi iste kriterijume,neko je zadovoljan sa malo a neko nije da ima sve blaga ovog sveta.
 
Направио сам велику грешку и написао 1,8кг :) ...у ствари је 1,8 тона и то сам исправио у поруци.

Што се тиче критеријума, морам рећи и да су пчелари малко неискрени али је чињеница да је багрем прошле године пуно измрзао...па је тако једна пчелар који је први испоручио мед погону савеза пчелара (мислим да је то око 4 тоне багремовог меда) у цветању јабуке закључио да багрем „мирује“ и није га убио мраз. Багрем избаци родне пупољке на почетку цветања џанарике (беле шљиве). И у ствари багрем му је измрзао...па онда избаци помоћни цвет који не меди. И оде на други багрем који је исти такав. Одакле му 4 тоне (осим ако можда није више пчелара донело код њега из политички разлога) да би био први који је предао велику количину меда.

Па се тако добију и погрешни критеријуми...односно лаже се...јер је човек сам јавно говорио (на форуму пчелара) да је било лоше...

Они искренији кажу да су лошије прошли...али можда нису нашли добро место...а увек има...

А реч је о пчелару који има неколико стотина (не десетина) кошница...а могло је да се нађе повољно место у мало „гимнастике“...обиласка и трошкова...и изврца прилично добро за услове прошле године...

А ово си потпуно у праву:
...
No nemaju svi iste kriterijume,neko je zadovoljan sa malo a neko nije da ima sve blaga ovog sveta.
 
Od sutra popodne ponovo košava . Što znači duvaće malo duže dok nedodje ta kiša koja nije ni navodili . Takav vetar jedino odgovara nama golubarima kako bi obavili treninzi golubova pod opterećenjem za prve utakmice.
 
Moguće već i danas popodne da krene ta košava zbog temperature oko a o i preko 25 stepeni
 
За викенд ударнички ако време послужи, на неким местима је трава већ полегла. И наравно ручна коса
 
Uvek ona istera svoje dragi moj Peet...nije je bilo zimus, na nivou maltene statističke greške, ali sve se to ispegla, nažalost u najgore vreme po nas.

Ali kao i uvek kad kažem, nije problem što ona duva u prizemlju, lako bi mi...nego i na visini odakle putuju vlaga i oblaci je isto tupavo strujanje suvog, kontinentalnog vazduha iz Vlaške nizije koji je odavno ostao bez ikakve vodene pare...
 
Od 14 aprila tj od kako sam posejao soju, palo je 6 litara kise. Taman da nikne i da se sad muci. A u najavi nista....
 
Znači Kimi ništa bez dobrog oblaka iz Đenove. Ta kiša zna da bude dobra. I naravno da ne duva košava ni nisko ni visoko. Iskreno ajde da prođe i par dana da ovi što kose da to lepo izvuku i onda neka pada par dana. Trebaće i nama i njima.
 
Bolje sada da nema kiše nego jula i avgusta.
Ako možemo da biramo mnogo bolje ovako.
No videćemo

Biće kako smo zaslužili.
Ako su krenuli da prave nestašica hrane onda okrenu malo prekidač pa opece.
 
Ne možeš imati i lepu lucerku u šupi i dobar kukuruz na jesen kažu stariji ljudi. Ili jedno ili drugo....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Hehe sad se vidi ,ko se ne brine za psenicu sad je ocigledno imao padavina mnogo vise nego neki od nas ,evo ovde kod mene po ataru ne tako malo psenica uvrcu listove pomalo,a za par dana ...nzm,uopste nije dobro,pukotine po njivama se sire.2020-te smo imali u dobrom delu atara po 2-3t psenice po hektaru ,susa uradila svoje.Ovo vreme nije normalno....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh