Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U utorak ponovo oko vrsca neke padavine se crtaju,normalno kod mene i okolina ,nista ili nesto jako slabo ...
 
Ih Dolovac gde ti ode, nije to realno.

Prodor i osveženje su tu iza polovine meseca, bar da primiri T koje bi se približile 30-ici na dan, dva ali bilo šta reći o padavinama je isuviše daleko.

Za bliže kako je i Arkadije rekao, ponedeljak čini mi se centralni deo tu Bačke i Banata, utorak tu oko Vršca i Bele Crkve i posebno dole ispod Save i Dunava.
 
U Holandiji drastično smanjena proizvodnja mleka ima i nestašica jer je suša velika pa nema trave...
Ni jedno zlo ne ide samo
 
Ih Dolovac gde ti ode, nije to realno.

Prodor i osveženje su tu iza polovine meseca, bar da primiri T koje bi se približile 30-ici na dan, dva ali bilo šta reći o padavinama je isuviše daleko.

Za bliže kako je i Arkadije rekao, ponedeljak čini mi se centralni deo tu Bačke i Banata, utorak tu oko Vršca i Bele Crkve i posebno dole ispod Save i Dunava.
Verovatno kao i uobicajno nas ce promasiti iako je tako blizu vazdusnom linijom Vrsac i B. Crkva.
 
Danas Yr crta 12mm za moj kraj i to dva izlaza, sada odjednom prepolovljeno a do utorka bice 0. Nikada nisu ovako gresili, neverovatno.
 
Ih Dolovac gde ti ode, nije to realno.

Prodor i osveženje su tu iza polovine meseca, bar da primiri T koje bi se približile 30-ici na dan, dva ali bilo šta reći o padavinama je isuviše daleko.

Za bliže kako je i Arkadije rekao, ponedeljak čini mi se centralni deo tu Bačke i Banata, utorak tu oko Vršca i Bele Crkve i posebno dole ispod Save i Dunava.
Sve je to lepo, ali kako se priblizavamo tom datumu kada bi trebalo biti kise, odjednom se menja prognoza, uglavnom na ukidanje iste, nikada ili retko kada na pojacavanje padavina.

Eh, kako vidim u Moskvi sutra javljaju padavine, svaki put kada tamo rasteruju kisu, ovde bude dosta kise, sad cemo videti da je ce to opet biti slucaj.
 
Vidim da već tri dana drže za sutra kišu za moj kraj. Obično se to i ostvari. Malo povećaju malo smanje količinu ali je uglavnom drže da će je biti. Bilo bi lepo ako se ostvari. Treba je lepo.
 
Evo na dan od kise, 1mm to znaci nista 99%. Od pocetnih 7-8mm pa 12mm na kraj ga svedu na nulu.
 
Vidim na jednom radaru, kreću neki oblaci iz Klagenfurta ka Soveniji i dole na jug, možda neki dođe i do Mačve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh