Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta te čudi kad je Stepojevac koji je na 10 km od mene dobio 15 litara. Ovo je sad sve bilo lokalno.

Eto ja soju tek treba da sejem, ali kiša ne dozvoljava.
 
Eh Marko mene je uvek fascinirala ta rupa oko Kragujevca...ona je tu očigledno od vajkada, nije se narodna izreka "kao kiša oko Kragujevca" razvila bez razloga. U svim pravcima od grada količina padavina raste, posebno ka zapadu (Rudnik) i jugu (Gledić i dolina Gruže).

Ništa novo ni jutros, sigurna je rupa u oblasti koja je dosad imala ponajviše akcije, košava će odraditi svoje.
 
Kimi možeš li da malo podrobnije objasniš tu dugotrajnu pauzu za padavine za severni deo Kolubare? koliko će to da traje i kolike su tmep u tom periodu? Ja gledam da ima najava za kišu i sad u ponedeljak a i za Đurđevdan.
 
@ Kimi

Kakvo je stanje za severno od Z.Morave u pravcu Krusevca za naradnih 4-5 dana ? Gledam na jednoj aplikaciji moguce malo vece padavine za ponedeljak i utorak.
 
Što se tiče temperatura, one se neće bitnije menjati u narednom periodu. Sve se to drži što se maksimalaca tiče u okviru proseka na nivou zemlje.

Padavine rekoh, zbog košave posebno će ostati suvo u toj oblasti koja je do sada čini se imala najviše akcije i padavina. Drugde će ih biti, ali će njihova čestina i intenzitet rasti ka jugu i zapadu ponajpre, a posebno prema brdima i planinama.
 
Što se tiče temperatura, one se neće bitnije menjati u narednom periodu. Sve se to drži što se maksimalaca tiče u okviru proseka na nivou zemlje.

Padavine rekoh, zbog košave posebno će ostati suvo u toj oblasti koja je do sada čini se imala najviše akcije i padavina. Drugde će ih biti, ali će njihova čestina i intenzitet rasti ka jugu i zapadu ponajpre, a posebno prema brdima i planinama.
Kimi koliko su sigurne padavine za juzni banat za sledeci petak?
 
To ti je daleko,cekaj sredu barem pa vidi sta kazu prognoze i onda uzmi sa rezervom sve sto vidis.Inace u Vrscu,ili okolina,deluje da pada kisa ,dolazim sa njive i ka njima se crni dobro ,pogledam na brzinu na mobilni na radarskoj slici i stvarno neki oblaci tamo kod njih.
 
Poslednja izmena:
Kimi, kad možemo da očekujemo smirivanje košave? Neka prognoza za maj? Pratimo svi mi serbianmeteo, ali ne bi bilo loše i ovde koju da napišeš! 🙂
 
Jedan naš član nije imao fejs.Ubedim ga da kreira nalog a on napomene da ću ja biti kriv ako se razvede! 🤣🤣🤣 Do kraja se svašta nešto desilo...😱
 
Dizne protiv vetra i nema problema kod zanosenja u susedne parcele,ako na to mislis,one ne maglu kao obicne dizne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh