Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam isao veceras oko 19 oprskao 3kj kad je stao vetar, ujutru nastavak...
 
Kimi da li imas vidjenje stvari za vreme za Djurdjevdan i posle? Koliko mogu da vidim po prognozama sve je manje izgleda za nemom kisom. Msl vlage u zemljistu ima ali nije lose da padne jos nesto.
 
U mom kraju je prestala da duva kosava. Znam da kad ona stane ima izgleda za kisu. Ali izgleda da ce sad da je ne bude.
 
I kod nas gledajuci prognoze ukinuli sve padavine,prvo bilo neke sanse kao za vikend,sad ni to nema ....Psenici treba mnogo padavina sad,valjda ce biti nesto sledece nedelje od padavina....
 
Ja mislim da se veceras zakači kosa i sutra zet da sve sruši. Ima jos rane a bojim ss da je i buba blago prisutna.
A padavine sve manje u prognozi. Vidim danas u Dobrici baliraju male bale, juče vidim na našu farmu vuku rol bale nove deteline.
 
Bice izgleda katastrofa za psenice, kisa je ukinuta i ne vidi se kraj susne agonije.Trenutno kisa najvise treba za psenice, sve sto smo uradili pada u vodu.
 
Juče sam hteo pitati prognozere kako se ne zajebu pa dođe kiša ne planirano.....i eto danas sa severa na stiglo malo kiše mestimično manje više ali u ovakvoj oskudici svaka kap je dobro došla
 
15 dana ako bude bez kise, psenice u tri lepe....pogotovo ove vece koje klasaju,bar kod nas gde je vlaga na minimumu....:(.
 
Reč - dve o vremenu ;)

Sledećih 15 dana ni traga od kiše...jutarnje temperature od 10, najviše dnevne do 25 stepeni.
Како оно кажу неком рат неком брат:). За нас пчеларе повољно али не баш „скроз“. Време за багрем би било добро али и ту влага ваља и један од чинилаца је да је боље медење када има комараца...а комараца има када је више влаге.

Али да занемаримо комарце за пчеле и багремову пашу је повољно најављено време али ваљала би и ту нека киша (макар ноћу...мис'им...много сам скроман јер је то идеално:))...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh