Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Marko, prilično sam siguran, to je samo noćas palo... ne računam preko dana (jedino ako tata nešto nije čačkao oko kišomera) 😄
 
Marko, prilično sam siguran, to je samo noćas palo... ne računam preko dana (jedino ako tata nešto nije čačkao oko kišomera)
Bog te,pre grmljavine proverio kisomer i bio prazan,a kad sam se probudio u njemu 18 litara,zato mi malo cudno ta tvoja kolicina

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
@Kimi Kisomer mi vetar slomio nikad nov da kupim ...ali palo je dosta ,lepa kolicina ,padalo je i danas jos malo,mislim da je napadalo 15-ak litara sigurno,mozda i 20l.Selo pored mog ,Sutjeska,oko pola 1 sam isao za grad na izlazu istog je takav pljusak bio morali smo sporije voziti.
U Zrenjaninu bare pored puta na sve strane,pala je dobra kisa kod njih.
 
7l nocas plus ovo sto je danas paduckalo mozda litra. Valjda ce sada izaci suncokret napolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da u ovoj oblasti koja je imala najviše akcije i padavina a to su sever Šumadije i Kolubare, donje Pomoravlje i donje Podunavlje kao i jug Banata sa sve Belom Crkvom sledi najdugotrajnija padavinska pauza u narednom periodu, mada ni drugde se neće biti nekih značajnih padavina sem brdsko-planinskog dela.
 
Kod nas ima mesta za jos 100 litara ,pre ove kise smo bili medju najgorim po pitanju padavina,stalno obilazi,pa bude par litara,pa pola od toga vetar oduva ....nadam se da se necemo nacekati za nove padavine.
 
Noćas, danas i večeras ukupno je palo nešto malo jače od 2l. Tako da je ukupni saldo ovih padavina (dva dana) 11l. I to nad selom, moje njive su ka Vrbasu i tamo je bilo nešto manje kiše. Trenutno mi je ova kiša bitnija zbog pokorice nego što je donela neko povećanje zaliha vlage. E sad, da li će vredeti to ćemo videti, kukuruz mi još nije došao do površine, pitanje je da li hoće pre nego se kora ponovo stvrdne...
 
Prošle nedelje 10ak litara iz one kiše, juče i danas 16 litara ☔ Srećom nije bilo grada i olujnog vetra 👍
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh