Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jadnoj Lucerki bi kiša nešto I značila... Od druge košnje nije dobila 2l,ne znam ni to što ima od čega raste... Niska, retka, al miševi bogu hvala kolo vode...
 
Blago vama.. Ja već stukao 30kg otrova... Strašno, valjda zbog nedostatka vode navale na nju, tako je malte ne uvek kad zasuši...
 
Bio sam u obilasku baš zbog toga.Trujem redovno kada se pojave i za sada ih nema što ne znači da se neće pojaviti.
 
Šta smo Bogu zgrešili kad nas i sveti Ilija zaobilazi.......
Nije ni čudo ko nam je pop u crkvi u gradu....
cccccccc
 
U Zrenjaninu merenja postoje od 1879. i po njima ovogišnja suša nije možda najgora, to ću pogledati, ali je raspored i to malo padavina katasrofalan.

EDIT: Da, bilo je i još gorih tro ili šestomesečnih perioda, ali je ovo godina sa najmanje padavina u periodu maj-jul, od skorašnjih jedino 2003. je bila tako suva ali je i ona imala više padavina bar u startu merenja početkom u maju, dok je zatim zasušilo da maltene 10-ak litara zbirno nije bil do kraja u ostatku leta.

Ruku na srce, nešto što je i Kiraj iskreno rekao, ima tu brdo godina i godina gde ga posle 1. , 5. ili 10. jula zasuši skroz maltene celo leto do kraja avgusta, to nije ništa novo, ali da suša udari u najbitnijem periodu (maj i jun) e to je ono što je dokusurilo i došlo glave...
 
Kad maj i jun imaju 200 l onda jul nece spaliti sve, al kad imaju 50-100 onda jul ima sanse da se izivljava.
Ova godina ce u istoriji moderne poljoprivrede Vojvodine biti zapisana masnim crnim slovima. Nije bilo ovakve od kad se koriste hibridi.
 
Ja nemam pravo. Kod mene u Tovarisevu nema suse nikad. Stalno nam pada kisa i ove godine cemo imati 2,5 t/kj soje i 8 t/kj kukuruza.
Dakle mora neko drugi.
 
U Zrenjaninu merenja postoje od 1879. i po njima ovogišnja suša nije možda najgora, to ću pogledati, ali je raspored i to malo padavina katasrofalan.

EDIT: Da, bilo je i još gorih tro ili šestomesečnih perioda, ali je ovo godina sa najmanje padavina u periodu maj-jul, od skorašnjih jedino 2003. je bila tako suva ali je i ona imala više padavina bar u startu merenja početkom u maju, dok je zatim zasušilo da maltene 10-ak litara zbirno nije bil do kraja u ostatku leta.

Ruku na srce, nešto što je i Kiraj iskreno rekao, ima tu brdo godina i godina gde ga posle 1. , 5. ili 10. jula zasuši skroz maltene celo leto do kraja avgusta, to nije ništa novo, ali da suša udari u najbitnijem periodu (maj i jun) e to je ono što je dokusurilo i došlo glave...
Blizu sam kod člana Nikt iz R.Sela koji je postavio zbir padavina od januara Da je zima bila sa padavinama nebi bio toliki problem majsko junski izostanak padavina.
2011 sam posejao deo njive 1 .06 sa kukuruzom na jedvite jade ,pošto je bila pod vodom.Posle toga kiše skoro da nije bilo a kukuruz je dao čak i dobar rod.
 
Danas me je sreo jedan meštanin...pitao me je kada cemo kaciti kukuruzni adapter...iz prva sam mislio da se šali...nije se šalio.to mu je bilo namenjeno za berac,ali kaze nema tu nista...pa procenite stanje padavina kod nas.4 litre nakon skoro 3 meseca bez padavina.soja se susi...Kimi stanje za juzni banat neko tvoje mišljenje u narednim danima?
 
Mislim da o padavinama izlišno i pričati,jer kome sada mogu da pomognu?
Možda repi nekoj soji i povrcu za jesen.
Polako zatvarati knjigu 2022.
Divim se starijim članovima koji sa još uvek velikim entuzijazmom rade i pričaju o zemljoradnji.
Jako brzo ide splasnjavanje i zainteresovanost kod mladih ljudi zbog loših uslova za.rad....
 
За сада ништа овде. У даљини видим да полива. Стара моравица, бајмок,телечка и тај потез.
a7680341bb1cad2c7be10003b3e9ce12.jpg
93d494b57d9503cbdd3afbbcd9a8e86a.jpg
 
Nece se ove dve za redom lose tako lako zaboraviti,bice zajtivanja u bankama do grla,da se premosti,trebace sledeca rodna da vrati dugove koje ce ove dve napraviti

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Prosla godina sa mnogo manjim ulaganjem i duplo vecim cenama u otkupu nasih proizvoda nije bila nikako losa iako prinosi kukuruza i soje nisu bili solidni nego cak losi.
Ova godina je jako problematicna. Psenica je kod nas bila zadovoljavajuca odnosno cak i solidna, suncokret ce imati podbacaj ali ipak ima nade da sa nekom cenom bar kao prosle godine moze da nas izvlaci od neke bede.
Kukuruz je los ali ima i parcela za koje se postavlja pitanje odakle i kako su mogle da izguraju neke klipove. Eee, soja je uzasna da nikad do sad nije takva bila.
I sad opet sve ovo je od pojedinca do pojedinca i od setvene strukture.
Kod nas svi koji su se bazirali na psenicu i suncokretu bice na konju dok ostali sa najvise soje posejane i kukuruza su u velikom problemu. A ima nas mnogo!
 
Što postavljaš pitanje kako je neki kukuruz napravio klipove sigurno od onih kiša od po 2-3 litre koje ti neračunaš u kišu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh