Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Yr ublazio malo temperature, Cetvrtak petak i subota tu negde od 34-38, posle daje neki pad na 31, jos nije sigurno.Kada su vrucine u pitanju tu se retko pogresi.
 
Poslednja izmena:
Druže, batali ti poljoprivredu i ajde kod mene u firmu i Bog da te vidi. Redovna plata, bakšiša ko pleve, radiš u klimatizovanoj kancelarije, koleginice u moniću, dve pauze od po pola sata, oslovljavaju te sa Gospodine. Šta ćeš više. 👍 A ne ovako da se patiš.
I ja sam radio 13 god. u sličnim uslovima. Klimatizovana kancelarija, koleginice u miniću, pauza po volji, redovna plata i za ovaj deo Srbije veoma dobra, bakšiša nije bilo, tu i tamo su me oslovljavali sa "gospodine". Krajnji rezultat svega toga je bilo, veliki rad pod pritiskom na granici sa mobingom. Dočekao sam to da sam sa 37 godina života počeo da pijem lekove za srce i pritisak i dve pakle cigara dnevno da pušim. Na kraju sam uzeo otpremninu i krenuo samo sa poljoprivredom da se bavim. Sada više ne pijem lekove, cigare tu i tamo zapalim i mnogo se zdravije i življe osećam. Fizički je posao mnogo teži ali sam psihički skroz rasterećen, tako da nikada više kod drugog poslodavca i nikada više kancelarijski poslovi. Radije ću "smrdeti" na krave nego da izigravam gospodina.
 
@Kimi
Citao sam da u Bu Dhabiju rade neki cloud seeding. Uspevaju da izazovu kisu u toj pustinjetini!

Mislis li da bi tako nesto bilo realno u Srbiji raditi?
Dovešće Vučko strane investitore iz abu dabija, pa će i kod nas biti kiše na dugme kolko hoćemo, ne brini....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ko se bavi poljoprivredom taj treba da je svestan da nema nikakve garancije za uspeh I tu kukanja nema. Stvar je vrlo prosta ili se baviš ovim poslom ili ne. Neko će reći lako je tebi ti imaš posao i plus poljoprivreda pa ako bude suše tebi plata stiže svakog meseca. Ali ja da imam više zemlje nebi mene privatnik video ni na slici a kamoli u firmi.
Nisi bas tako rekao. Gospodin, klima, baksis, minici, redovna plata. Med i mleko.
Evo kolega moj post od 10. Jula na strani 248 u kome sam baš to rekao a zbog nedostatka zemlje prinuđen sam da radim kod drugog. Naj lakše je reći lažeš.
 
Poslednja izmena:
@Kimi
Citao sam da u Bu Dhabiju rade neki cloud seeding. Uspevaju da izazovu kisu u toj pustinjetini!
[/URL]

Mislis li da bi tako nesto bilo realno u Srbiji raditi?
Sve ti govori to gde se to izvodi, ko to jedini sebi može da priušti. Znam da to pokušavaju godinama već, mislim od 2013. i onda kad se navodno izazove dodatno kondenzacija tim zasejavanjem odmah bukne kao vest. To je sve bahanalno skupo, puno nuspojava (veštačke hemikalije i aerosoli u atmosferi) i procenat uspešnosti je veoma nizak, i to samo za jednu jaku malu oblast.

Jeste, pojavljuju se neki produvi, da drže T kolko tolko pod kontrolom, amerikanac daje i neke padavine u centralnom delu zemlje ali još je to nesigurno.
 
Ne zalim se uopste, niti kukam kako bi to odredjene persone rekle. Konstatujem Kimi, samo konstatujem. Nismo najgori, znam da ima daleko gorih, ali nemam nameru da se bavim tudjim atarima.
Svima zelim i zimske i letnje kise koliko i sebi.
 
Na weawow i foreca nesto pokazuju za 26-27 valjda ce da ubodu nesto

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Evo sad gledao onaj Čubrilo kaže do cca 20og avgusta da se ne nadaju ljudi nekom značajnijem osveženju....
Evo copy/ paste uostalom

Napominje da kada su padavine u pitanju „velika, često i katastrofalna suša se nastavlja i bez obzira na osveženje modeli nemaju signal za bilo kakvu konkretniju kišu krajem meseca, dok prema novom proračunu tek posle 20. avgusta možemo računati na delimično oblažavanje suše, dok njeno saniranje nije na vidiku“.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh