Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Noćas pala nemerljiva količina kiše, čuo sam samo da šušti lišće ali oluk ne. Nije se čak ni beton skvasio, ali eto da bude zabeleženo da je palo par kapi. :)

Mart 2022:

31.03. ---- 1

April 2022:

01.04. ---- 1
02.04. ---- 3
10.04. ---- 6
22.04. ---- 13
23.04. ---- 1
26.04. ---- 4
27.04. ---- 5
28.04. ---- 2

Maj 2022:

10.05. ---- 2,5
17.05. ---- 3
18.05. ---- 2
22.05. ---- 1
26.05. ---- 5
28.05. ---- 9
30.05. ---- 3
31.05. ---- 4

Jun 2022:

08.06. ---- 2
10.06. ---- 2
17.06. ---- 2
23.06. ---- 9
25.06. ---- 13,5

Jul 2022:

02.07. ---- 8
09.07. ---- 1,5
16.07. ---- 4,5
 
Jel ima nekih novosti o nekoj oblacnosti 24-25jula sto ste spominjali?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druže, batali ti poljoprivredu i ajde kod mene u firmu i Bog da te vidi. Redovna plata, bakšiša ko pleve, radiš u klimatizovanoj kancelarije, koleginice u moniću, dve pauze od po pola sata, oslovljavaju te sa Gospodine. Šta ćeš više. 👍 A ne ovako da se patiš.
Pa kad vec se tako ponasas onda cu ti reci.
Nisi ti druze moj skolovaniji mnogo vise od mene pa tako da takve uslove samo sanjas na poslu, nisi dogurao ti do takvog nivoa, ali ja za razliku od tebe ne bi bio zadovoljan samo sanjati minice po prijatnim kancelarijama. Ja sam naviko radeci po ataru i po suncu desetine i desetine kj vise od tebe i gresis kad mislis da se patim. Radim sa punim plucima i sa zadovoljstvom ovo sta radim ali kad ne idu stvari kako treba a taj faktor koji tome doprinosi nisam ja a investicija ogromna onda ne moze bas sve jedno da mi bude a ne mocan sam jer nije do mene.
I skreno malo mi i smeta prepucavanje i podjebavanje bez kontrole preko limita.
Svakako kad tad i vi neki cesat cete se u guzu kad vam nailazi neko sranje koje ne prizeljkujem nikome ali treba biti svestan da smo svi u toj igri i samim tim smo potencijalni igraci.
Trebate samo staviti prst na celo i voditi racuna cemu podjebavanje na racun nekome gde vlada susa dok kod vas cvetaju ruze.
Manite me takvih prica da nije to susa vec nedostatak padavina. Gluposti.
Pre par godina kad sam pisao isto o susi kod nas, na moj komentar i slike o tome da je padao grad sustigao mi je odgovor iz Tovariseva kako je bilo dobro da smo bar grad dobili ako nismo kise. Sta reci sad na tvoje gluposti o Etiopiji ili sirenja lazi u tvom postu o takvim uslovima na poslu a tice se nekoga koji bi bar trebao da zna neke Bozije reci i da ih pritom postuje!
Za kraj, nisi morao citirati moj post gde licno nisam te prozivao ali eto sticajem okolnosti sam si se nasao, nisi ti jedini druze moj!
 
Do kog nivoa sam dogurao svrati pa vidi a od svega nabrojanog ti si samo miniće zapamtio a sve što sam napisao je 100% tačno. Neznam na osnovu čega tvrdiš da lažem o mojim uslovima rada? SVRATI
Cara Dušana 244b Zemun.
 
I eto, dva seljaka, paora, oba obradjuju zemlju (dakle znaju koja je to muka), i onda se prepiru.Kazu onda kako ne mogu seljaci da organizuju neki protest da bi sebi napravili nesto bolje uslove, da ih ovi birokratski lopovi ne pljackaju vise........ e, pa nece da moze, ne moze bato tesko je sloziti rogove u vrecu. Izgleda da ovi na vlasti treba joooooooooooos dugo da nam trpaju ku..inu, i da ne vade.Da se natezete oko politike, kurone ili ravne zemlje, ok da razumijem, ali oko padavina, brate mili.....
 
Pa njima i odgovara svima samo da smo što više u zavadi i neslozi. Rabota velika, sranje veliko.

A u Španiji, Portugalu, jugu Francuske i posebno Italiji još veće sranje. Italijani opravdano u strahu, nema Đenovke i cela Italija je suva kao barut. Navodnjavanja imaju, ali pitanje još koliko, jer vode za piće ponestaje.

Eh da Kiraj, bitno da oni znaju da je to razlog. :ROFLMAO: Pa svašta bi im rekao. No ajde nećemo oko toga ponovo da diskutujemo.

Plod naših naučnih dostignuća nažalost kaže da ni mi ne možemo izbeći 2-3 dana veoma visokih temperatura (svuda preko 35-36). Amerikanac nekako i dalje najviše forsira zahlađenje i neke padavine iza toga, ostali taman izguraju do SLovenije i onda ka nama klaj klaj, nikako da dođe.
 
Da se naruši, odnosno totalno nestane ovaj dosadni greben anticiklona preko južnog dela Evrope, koji je nastao preranim zagrevanjem Mediterana odnosno Sredozemlja, pa se vazduh ovde umrtvio sada kada je isparila ova vlaga iz prizemlja totalno, nije ni čudo, ko produžena ruka afričke monotonije (takozvana dosadna suptropska vedrina).

Zanimljivo da, koliko vidim, i preko bare u Americi isto muku muče sa padavinama i toplotom. A ova karta to i povrđuje, centralni deo leve polovine slike (severna Amerika) a mi smo dole južna polovina centralnog dela slika (vidi se čizma):
Hladno i kišovito, snežno je jedino u Aljasci i dobrom delu evropskog dela Rusije i Sibira, te naravno tu standardno od Islanda ka Skandinaviji.

gfsnh-15-114.png
 
Poslednja izmena:
Ove zgrade ,oblakoderi ....kule itd sve su to promasene investicije .
Gledajući u budućnost za 100 god nece se ići iznad nego ispod zemlje.
Živeće se u katakombama bogatiji što dublje siromašniji pliće.
Kakva klima ide necudi me takav scenario
 
Citam izvestaje iz GB. Pa tamo je njima katastrofa kako pricaju.
Svi se pitaju otkud sad ovo, bas sad 🤔
Niko nije konkretno rekao, al se oseca da svi misle na isto.
Bas je cudna situacija i totalno atipicna.
Imam neki utisak da se ni najveci strucnjaci neusudjuju davati misljenje. Sve se nesto okolo prica bez konkretnog odgovora.
 
I eto, dva seljaka, paora, oba obradjuju zemlju (dakle znaju koja je to muka), i onda se prepiru.Kazu onda kako ne mogu seljaci da organizuju neki protest da bi sebi napravili nesto bolje uslove, da ih ovi birokratski lopovi ne pljackaju vise........ e, pa nece da moze, ne moze bato tesko je sloziti rogove u vrecu. Izgleda da ovi na vlasti treba joooooooooooos dugo da nam trpaju ku..inu, i da ne vade.Da se natezete oko politike, kurone ili ravne zemlje, ok da razumijem, ali oko padavina, brate mili.....
Zato sto jedan zavisi od tehnickog pregleda, a drugi od poljoprivrede. To nikad ne moze biti isto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh