Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto me. I danas je slična situacija, obilje oblaka ali jednostavno zasušili su i slojevi pri tlu i gore uvis.

Šta da se kaže za naredni period. Ako već neće da nas filuje sa kišom, onda bar ne mora da nas filuje ni sa uzapelom vrelinom i sparinom.

To je i neki zaključak karata. One paklene vrućine se ublažavaju, ostade u prvoj rundi jedino petak kao topao (33-34-35) a onda posle do sredine sedmice opet tako 28-29-30 što je i prosek maltene maksimalne temperature za ovaj period (28,7C).
Glavni udar vreline se, kao i junu opet daje sa one strane Alpa ka zapadu Evrope, po čemu godina i podseća na onu 2003. koja je bila jako topla i sušna posebno u toj oblasti.
Deluje da može biti nešto malo padavina između subote i nedelje.
 
Deluje da treba izdrzati do avgusta, a onda ko zna mozda i bude.
Ja sam primetio da ako nema toplote i sunca nema ni letnjih padavina. Kad ovako padne temp onda sigurno nema kise. Kad upece zvezda ima se cemu i nadati. Ni u jesen nece kisa na ovakvo vreme. Nebo prepuno jalovih, bezlicnih oblaka.
 
Mi volimo da ih nazovemo kaša ili splačine. Jednostavno se u izostanku vlage samo se tako razliju po nebu kad je jako strujanje kao danas.

Ma ako je išta pozitivno u svoj frustaciji od nemanja i nedostatka padavina, bar na sve to ne moramo da gorimo kao na roštilju. Nek se prže i drugi malo umesto nas, da odmene.

Zato Ukrajinska, Beloruska i evropski Ruska žita kisnu li kisnu..
 
Kaze Cubrilo da smo ga nagrbusili. Nema nista od kise do kraja avgusta.
Da li je normalno, ili nije da je ovakva susa bas u ovom momentu bas u Evropi.
 
Uticaj na vreme je sastavni deo izazivanja svetske i ekonomske krize, jer bez gladi im svi planovi teže prolaze ...
Suša u svim poljoprivrednim regionima nije slučajna
Bolest , rat , nestašica hrane i inflacija su uvek bili predigra stvaranju novog svetsko poretka
 
Kaze Cubrilo da smo ga nagrbusili. Nema nista od kise do kraja avgusta.
Da li je normalno, ili nije da je ovakva susa bas u ovom momentu bas u Evropi.
Senzacionalizam...nema nikakvo realno pokriće u tome što je rekao, rukovodi se isključivo onim ako je avgust nanizao 2-3 sušna onda će i ovaj.
 
Daj boze da gresi.. videcemo za jul tesko mozemo sta da ocekujemo

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja se i dalje vodim onim ako ne mogu da pogode za 3 dana da li ce pasti kisa ili ne onda ne mogu ni mesec dana unapred da nece pasti.
Njima je izgleda najvaznije postalo da u svim novinama izadje naslov “ potop u celoj srbiji ne izlazite iz kuca” ili “ temperature iznad proseka!!!”
Sve se svodi na neko preuvelicavanje.
Treba da snimimo sta je rekao npr cubrilo sad pa kad dodje septembar da uporedimo da li je bio u pravu ili ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ne bude kise ovog meseca,nzm sta ce preziveti do augusta ....mislim za moj i slicne krajeve,vecinom banat,gde je susa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh